Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Viteza la Digi.Mobil

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
23577 replies to this topic

#16633
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016

 -koss-, on 12 noiembrie 2018 - 16:46, said:

Partea proasta este ca acei granzi te jepcuiesc de bani.. la digi macar e ieftin.. as zice aproape gratis.. :| costa abonamentul cat o shaorma.. :)
Asta era acum 2-3 ani, acu' nu mai e asa, Digi nu mai e asa ieftin cum cred unii. Mnah, au ei 50GB cu 9 lei, nu găsești în alta parte asa ceva dar trebuie să-ți mai și meargă netul să-i poți consuma.

#16634
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Hai fii serios. Unde te jepcuuesc de bani? Ca e mai ieftin ca la digi daca comparam cantitatea de net plus sms-urile. E doar o impresie ca e mai ieftin, pt 2 euro mai ieftin iti iese pe nas ieftineala.

#16635
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Ma refeream ca e mai ieftin la cantinatea de net si costul in Euro.. dar daca netul merge cateodata ca prastia.. csf.. ncsf

#16636
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,937
  • Înscris: 28.09.2017

 -koss-, on 12 noiembrie 2018 - 16:46, said:

Partea proasta este ca acei granzi te jepcuiesc de bani.. la digi macar e ieftin.. as zice aproape gratis.. Posted Image costa abonamentul pe luna cat o shaorma.. Posted Image
Eu m-am ratacit anul trecut pe la mama naiba prin maramures printr-o padure si aveam ca prostu' doar digi.mobil la mine.. Noaptea prin padure.. nu era nici dracu.. GPS pe telefon cu harti online google.. Am luat-o pe un drum forestier prin padure.. am ridicat 2 bariere.. ca sa trec mai departe. Cu chiu cu vai am ajuns la un drum dupa 1 ora si ceva de mers prin padure.. Am blestemat la digi si am injurat la digi tot drumul atunci fiindca nema semnal. De atunci cand plec la drum lung.. orangeul la mine si vodafone'u neaparat ca nu ma pot baza pe digi.
In Maramureș dacă ai fost prin zona care cred eu, singurul care are semnal pe acolo este Oro.


Edited by A-ONE, 12 November 2018 - 16:56.


#16637
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018

 -koss-, on 12 noiembrie 2018 - 16:52, said:

Ma refeream ca e mai ieftin la cantinatea de net si costul in Euro.. dar daca netul merge cateodata ca prastia.. csf.. ncsf
pai cum e mai ieftin la cantitatea de net ca eu am adunati 250 gb pana acum. Si am viteza medie de 80 mb in casa. Site-ul e la 2 km pe un bloc.

Digi da doar 50gb. Daca trag cateva filme sau dus naibii :) nu am net fix in locatia asta deocamdata.

#16638
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004

 TaTa_RzV, on 12 noiembrie 2018 - 17:00, said:

pai cum e mai ieftin la cantitatea de net ca eu am adunati 250 gb pana acum. Si am viteza medie de 80 mb in casa. Site-ul e la 2 km pe un bloc.

Digi da doar 50gb. Daca trag cateva filme sau dus naibii :) nu am net fix in locatia asta deocamdata.
Compari cartela (prepaid) cu abonament?

#16639
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006

 -koss-, on 12 noiembrie 2018 - 16:52, said:

Ma refeream ca e mai ieftin la cantinatea de net si costul in Euro.. dar daca netul merge cateodata ca prastia.. csf.. ncsf
Pai ca prastia imi merge....netul de la pomul rosu laudat....2G....atat...barem la digi aveam cativa mega pe 3G.

Nu mai zic de roaming ....tot de la pomul laudat....daca-l folosesti ....ti-l taie....la digi stai in roaming cate un an + aplicatie de vorbit pe wifi...ceea ce pomul laudat nu e in stare sa faca...sau nu vrea....nici macar VoLte.

Si am....abonament  la pomul laudat...de mai mult timp decat au fanboy-i lor pe aici varsta ;)

#16640
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018

 aboicu, on 12 noiembrie 2018 - 17:58, said:


Compari cartela (prepaid) cu abonament?
pai care e diferenta? Digi nu ofera nimic la abonament ca sa se cunoasca ca e abonament. La ei abonamentul e un fel de prepay, nu e ca abonamentele celorlalti cu o multitudine de preturi oferte si optiuni.

 alexa32, on 12 noiembrie 2018 - 18:04, said:


Pai ca prastia imi merge....netul de la pomul rosu laudat....2G....atat...barem la digi aveam cativa mega pe 3G.

Nu mai zic de roaming ....tot de la pomul laudat....daca-l folosesti ....ti-l taie....la digi stai in roaming cate un an + aplicatie de vorbit pe wifi...ceea ce pomul laudat nu e in stare sa faca...sau nu vrea....nici macar VoLte.

Si am....abonament  la pomul laudat...de mai mult timp decat au fanboy-i lor pe aici varsta ;)
fiecare foloseste ce il avantajeaza. La mine merge digi ca melcul schiop, cateodata merge si ca ghepardul african. Numai ca fuge si apoi se impiedica devenind iar melc schiop. Cred ca e scump la ce servicii ofera, ar trebui sa fie gratis, doar un mic bonus ca esti abonat la tv si net fix. Ca telefonia lor mobila mai mult de 1 euro nu face. Dupa parerea mea si experienta mea cu ei.

#16641
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
A uitat toata lumea cand digi.mobil s-a lansat ca se oferea gratis.. la abonamentele 3in1? Posted Image))

Edited by -koss-, 12 November 2018 - 19:09.


#16642
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Am unul si acum, cu 5GB inclusi, "Asociat" parca-i zice.

Chiar si ala are roaming :)

#16643
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,922
  • Înscris: 14.10.2008

 -koss-, on 12 noiembrie 2018 - 16:46, said:

Partea proasta este ca acei granzi te jepcuiesc de bani.. la digi macar e ieftin.. as zice aproape gratis.. Posted Image costa abonamentul pe luna cat o shaorma.. Posted Image
Eu m-am ratacit anul trecut pe la mama naiba prin maramures printr-o padure si aveam ca prostu' doar digi.mobil la mine.. Noaptea prin padure.. nu era nici dracu.. GPS pe telefon cu harti online google.. Am luat-o pe un drum forestier prin padure.. am ridicat 2 bariere.. ca sa trec mai departe. Cu chiu cu vai am ajuns la un drum dupa 1 ora si ceva de mers prin padure.. Am blestemat la digi si am injurat la digi tot drumul atunci fiindca nema semnal. De atunci cand plec la drum lung.. orangeul la mine si vodafone'u neaparat ca nu ma pot baza pe digi.
Misto, misto, Bear Grylls ai fost, hihihihi. Pai cand pleci atat de departe si in zone indepartate de civilizatie, e normal sa nu fii singur in primul rand, sa mai ai si pe altii cu alte telefoane pe alte retele, indiferent de care este reteaua SIM-ului tau, cu oricare dintre operatori se poate intampla, sunt si zone montane cu Digi only acum.

Auzi, din Dolj in Maramures in padure, cea mai indepartata zona in care am fost ar fi Sambata de Sus in padure, pe traseu, in portiunea cu padure nu era semnal nici Voda nici Oringi, eu aveam Voda si tata Oringi.

#16644
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004

 TaTa_RzV, on 12 noiembrie 2018 - 18:24, said:

pai care e diferenta? Digi nu ofera nimic la abonament ca sa se cunoasca ca e abonament. La ei abonamentul e un fel de prepay, nu e ca abonamentele celorlalti cu o multitudine de preturi oferte si optiuni.

fiecare foloseste ce il avantajeaza.
Ceea ce aveam de spus.
Au mai multe preturi pt diferite abonamente. Ar trebui oferte de roaming, de exemplu? Ce opțiuni crezi ca ar fi necesare?

#16645
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Normal ca ar trebui oferte de roaming. Romania cu asta supravietuieste, datorita romanilor plecati in afara. Altfel am fi cu totii, sau cel putin 70% muritori de foame. Si sa scoti tu toate minutele cu italia, in conditiile in care milioane de romani sunt in italia? Pai ei cred ca romanii isi i-au digi mobil italia care nu e bun de nimic?

#16646
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004

 TaTa_RzV, on 13 noiembrie 2018 - 15:25, said:

Normal ca ar trebui oferte de roaming. Romania cu asta supravietuieste, datorita romanilor plecati in afara. Altfel am fi cu totii, sau cel putin 70% muritori de foame. Si sa scoti tu toate minutele cu italia, in conditiile in care milioane de romani sunt in italia? Pai ei cred ca romanii isi i-au digi mobil italia care nu e bun de nimic?
Cum ar trebui sa arate ofertele de roaming?

#16647
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Pai eu nu sunt expert in domeniul asta. Nu pot sa ma pronunt, ei sunt experti, si de experti ce sunt au considerat ca trebuie sa scoata toate minutele. Sa fie sanatosi.

Nevasta renunta la ei ca numai poate comunica cu rudele din italia, tata renunta ca numai poate comunica cu mama si fratele din italia, iar eu din nelimitat il fac de 2 euro sa fie acolo, sa mai testez reteaua. In rest, dupa parerea mea, decizia asta sa fie de capul lor, ca au scos toate minutele :))

#16648
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,589
  • Înscris: 11.02.2016

 aboicu, on 13 noiembrie 2018 - 15:40, said:


Cum ar trebui sa arate ofertele de roaming?
Nelimitat minute și internet în orice rețea din lume(la alegere), în orice tara de pe glob(inclusiv Botswana și tuvalu(funafuti) + o prima de 100€\pe luna de la digi pentru ca le oferi privilegiul sa le folosești rețeaua.

Acu' pe bune, voi ce vreți la 15-20 de lei cât costa un DON, luna de pe cer? Orange și Vodafone câte minute cu Italia oferă la 15 lei/luna?

Edited by heinz, 13 November 2018 - 15:57.


#16649
aboicu

aboicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 12.06.2004

 TaTa_RzV, on 13 noiembrie 2018 - 15:47, said:

Pai eu nu sunt expert in domeniul asta. Nu pot sa ma pronunt, ei sunt experti, si de experti ce sunt au considerat ca trebuie sa scoata toate minutele. Sa fie sanatosi
Concluzionand: sa facă ceva, nu știm ce, asa nu e bine. Dar nu poți sa te pronunți. ȘI TOTUSI TE PRONUNȚI! Bun asa... Suntem coerenti, nu-i asa?

#16650
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,676
  • Înscris: 06.03.2004
Bucur-Obor  outdoor.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate