Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 

cum sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
andymanro

andymanro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.01.2006
Exista firma A autorizata de catre Metrologie si de catre Ministerul de Finante pentru montarea si repararea taximetrelor fiscale. Este vreo posibilitate legala ca eu care am firma B, fara sa detin acele avizari, sa pot monta si repara aparatele printr`o colaborare cu firma A, la punctul meu de lucru?
Mentionez ca am codurile CAEN si ca spatiul nu poate fi subinchriat.

#2
ralsera

ralsera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 05.10.2006
Nu am inteles foarte bine : firma A a obtinut aceste avize dar nu mai vrea sa se ocupe cu repararea taximetrelor fiscale, in schimb vrea sa faca un contract cu tine? Viitorii clienti vor  avea de-a face cu firma A sau vor fi doar clientii tai ?

#3
andymanro

andymanro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.01.2006

 ralsera, on 10th December 2009, 20:41, said:

Nu am inteles foarte bine : firma A a obtinut aceste avize dar nu mai vrea sa se ocupe cu repararea taximetrelor fiscale, in schimb vrea sa faca un contract cu tine? Viitorii clienti vor  avea de-a face cu firma A sau vor fi doar clientii tai ?

firma avizata are clientii ei... dar sub licenta lor vreau sa repar si eu la punctul meu de lucru

Edited by andymanro, 11 December 2009 - 22:23.


#4
florinclaudiu

florinclaudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 12.01.2009
ai reusit sa schimbi volanu la masina??cat a costat si la ce masina...sal.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate