Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

BlackBerry Bold 9700

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#127
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Daca esti orientata mult spre multimedia, nu. Daca vrei un telefon cu o calitate exceptionala a materialelor, o tastatura fizica qwerty printre cele mai comode si cel mai stabil si rapid OS, da.

Edited by paul_kelso, 03 April 2011 - 11:11.


#128
oana2009

oana2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.11.2008
Mersi de raspuns, as cam vrea sa mai schimb sistemul si in primul rand as vrea sa renunt la touch...in al doilea rand vreau sa incerc si bb pentru ca pana acuma nu am avut...o sa revin cu detalii in caz ca il voi cumpara ;)

#129
netplay

netplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2006

View Postpaul_kelso, on 5th February 2011, 20:23, said:

Da, merge fara probleme!



Ca si inlocuitor de email foloseste G-mail! Face si push cam la 10 minute dupa ce mailul e primit in casuta postala. Dezavantaj: poti seta doar @gmail.

@gmail nu e un dezavantaj, pentru ca in setarile gmail poti sa setezi orice adresa de mail, iar Gmail va incarca toate mailurile

#130
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Corect, maxim 5. Eu folosesc gmail si yahoo, dar ca sa pot primi pe  gmail mailurile de yahoo trebuie sa fac update la yahoo plus - 20$/an

#131
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
Are careva idee cum pot face din BB 9700 un ROUTER sa ma pot conecta prin wifi la internetul de pe telefonul meu ?

Ma intereseaza sa il pot folosi in situatii de criza ca sa zicem asa..

#132
liviu_l

liviu_l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.09.2009
are cineva service book-urile de la cosmote sau stie cum pot folosi internetul chiar si cu alte programe decat cele ale lui? :)

#133
oana2009

oana2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.11.2008
Buna tuturor, sunt o noua utilizatoare de bb 9700 bold..am o problema..am tot umblat prin el, pe la setarile internetului, ma refer la wifi. Pana acuma a functionat dar dupa ce am dat clear history nu mai vrea sa mearga netu prin wifi. L-am inchis si redeschid dar degeaba. La adresa pun google.ro si incarca f greu, o ia incetu cu incetu si imi arata jos ca e incarcat la maxim dar nu imi deschide nici o pagina. La set encoding stiti cumva ce trebuie sa aleg? Mai am inca o nedumerire, un prieten de-al meu a venit pe la mine si s-a conectat la wifi`ul meu, are un bb 8520 daca nu ma insel, la el pe ecran, cand s-a conectat arata wi-fi mai alb, in schimb la mine cand se conecteaza este cam gri...stiti cumva de ce?mai trebuie sa fac vreo setare ceva?Este primul meu bb si de aceea va rog pe voi sa ma sfatuiti pentru ca nu vreau sa fac ceva rau (creca deja am facut nu?:)) ) multumesc

#134
alexander_vasile1

alexander_vasile1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 10.11.2006

View Postoana2009, on 11th July 2011, 14:28, said:

Buna tuturor, sunt o noua utilizatoare de bb 9700 bold..am o problema..am tot umblat prin el, pe la setarile internetului, ma refer la wifi. Pana acuma a functionat dar dupa ce am dat clear history nu mai vrea sa mearga netu prin wifi. L-am inchis si redeschid dar degeaba. La adresa pun google.ro si incarca f greu, o ia incetu cu incetu si imi arata jos ca e incarcat la maxim dar nu imi deschide nici o pagina. La set encoding stiti cumva ce trebuie sa aleg? Mai am inca o nedumerire, un prieten de-al meu a venit pe la mine si s-a conectat la wifi`ul meu, are un bb 8520 daca nu ma insel, la el pe ecran, cand s-a conectat arata wi-fi mai alb, in schimb la mine cand se conecteaza este cam gri...stiti cumva de ce?mai trebuie sa fac vreo setare ceva?Este primul meu bb si de aceea va rog pe voi sa ma sfatuiti pentru ca nu vreau sa fac ceva rau (creca deja am facut nu?:)) ) multumesc
La el e alb ca are optiune BB.La encoding ISO 88591 apare la mine.

#135
oana2009

oana2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.11.2008
Am si eu o intrebare poate ma poate ajuta cineva. Exista prin setari cumva o dezactivare a butonului de sus si anume cel de silentios? Mie nu imi merge sa il dau pe silentios dar in schimb cand intru in player si apas butonul de silentios mi se opresc melodiile respectiv reda melodiile...vreo solutie?multumesc

#136
ciubab

ciubab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2012
buna.
povestea e in felul urmator. am cumparat de pe ebay un blackberry 9700 bold, asta se intampla de 5 luni in urma, totul ok la el chiar foarte multumit, doar ca de 2 saptamani un urma am fost nevoit sa fac o deplasare in italia pt un schimb de experienta si am constatat ca odata aterizat la roma telefonul meu nu mai functioneaza deloc, am semnal maxim, imi arata ca a intrat pe reteaua italiana in speta tim it dar in momentul cand vreau sa sun imi apare nici un serviciu disponibil. precizez ca am in el o cartela pe abonament de la orange care am roming si nu e prima data cand fac deplasari in europa si am folosit, cartela tot timpul. in alt telefon functioneaza. am incercat sa pun cartela la un coleg in bleckbery si face acelasi lucru. nu poti sa apelesi si nici sa fii apelat. am incercat s cu o cartela italiana si se comporta la fel. are cineva o idee ce se intampla si cum as putea rezolva problema asta? va multumesc.

#137
ciubab

ciubab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2012
chiar nu se pricepe nimeni?

#138
ligla

ligla

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 05.06.2008
vezi ce setari ai pe el pentru roaming. poate ai setat sa nu initializezi apeluri...

#139
jnrct

jnrct

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.05.2012
Am o problema cand trimit mesaje . Daca incerc sa ii trimit mesaj unei persoane , nu se trimite .. scrie "Invalid message type" sau "Network out of order" ..ceva de genul
. Dar daca persoana respectiva imi trimite prima mesaj , daca ii raspund ,se trimite . Deci pe scurt .. nu pot initia o conversatie prin mesaje ... :D Care ar putea fi problema ?

#140
jnrct

jnrct

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 31.05.2012
Eroare este "Invalid message type." . Chiar nu stie nimeni din cati "experti" sunt aici ?

#141
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
Am o problema cu acest telefon, nu imi merge sa vad video de pe youtube decat prin wifi. Am incercat si alte siteuri de video si merg, doar youtubeul nu merge. Stie cineva de ce?

#142
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010

View Postciubab, on 02 aprilie 2012 - 17:25, said:

buna.
povestea e in felul urmator. am cumparat de pe ebay un blackberry 9700 bold, asta se intampla de 5 luni in urma, totul ok la el chiar foarte multumit, doar ca de 2 saptamani un urma am fost nevoit sa fac o deplasare in italia pt un schimb de experienta si am constatat ca odata aterizat la roma telefonul meu nu mai functioneaza deloc, am semnal maxim, imi arata ca a intrat pe reteaua italiana in speta tim it dar in momentul cand vreau sa sun imi apare nici un serviciu disponibil. precizez ca am in el o cartela pe abonament de la orange care am roming si nu e prima data cand fac deplasari in europa si am folosit, cartela tot timpul. in alt telefon functioneaza. am incercat sa pun cartela la un coleg in bleckbery si face acelasi lucru. nu poti sa apelesi si nici sa fii apelat. am incercat s cu o cartela italiana si se comporta la fel. are cineva o idee ce se intampla si cum as putea rezolva problema asta? va multumesc.
Am avut problema asta si eu cu telefonul ala, si in Republica Ceha si in Franta, este de la Orange, daca pui alta cartela de la alt operator functioneaza perfect

#143
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Am găsit un BlackBerry 9700 pe net la mana a doua la un preț convenabil, dar încă tot nu sunt lămurit dacă pot naviga pe net prin gsm, de exemplu pot folosi cei 150mb de net de pe o cartela vodafone? Sau merge doar cu o extraoptiune de net pentru BlackBerry? E-mailul nu m-a interesează, știu ca nu merge altfel, dar vroiam sa știu dacă măcar pot naviga pe net.
Multumesc!

#144
diliuleutzudeaur

diliuleutzudeaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.01.2008
poti naviga pe net doar ca nu va merge e-mailul incorporat, aplicatia facebook, messenger. Browserul va functiona fara probleme.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate