Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Steve Vai-Beethoven 5 th

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postadybmw, on 5th December 2009, 15:54, said:

Dar asta nu inseamna ca la o chermeza cu manele stau intr-un colt si fac pe sfantul, dau 4-5 schnaps-uri pe gat si ma fac frate cu Gutza :lol:
Nici cu alcool nu mi-ar place de ala, bine ca nu i-ai spus si prenumele. :lol:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lASr7IJd9Gc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cr1spy, 05 December 2009 - 16:08.


#20
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007
Am ascultat varianta cu Pergamum(nici n-am auzit de ei pana acum spre rusinea mea), am si spus ca Bach suna bestial(atat cat poate youtube-ul) Imi inchipui cum suna pe niste incinte de 200W :lol:
Am bagat la cap Pergamum, sa vad ce cd-uri gasesc cu ei, mai ai d-astia?

P.S. Ascult si manelaria acum ;)

#21
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
mie-mi place vara lu vivaldi din aceeași piesă - tot ăia de la pergamum

mai era o variantă cu alexi laiho de la children of bodom, dar aia e prea "oficială" ca să zic așa. deși sună beton și aia.
caut acu o variantă TSO mai bună, dar ăștia au un album - beethoven last night, care sună fain. varianta live e șit.

#22
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007

View PostCr1spy, on 5th December 2009, 16:07, said:

Nici cu alcool nu mi-ar place de ala, bine ca nu i-ai spus si prenumele. :lol:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lASr7IJd9Gc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Eh pe vremuri, prietenii ca sa-mi faca in ciuda ca stiau ca sunt "fan" manele numai d-astea imi bagau, ba chiar pe la restaurante dadeau bani la orchestra sa-mi faca dedicatii, era o caterinca de nedescris. :lol: Chiar daca nu-mi plac deloc si nu gust genul, la o petrecere trebuie sa mai si razi, sa te binedispui, sa intrii in miez cum s-ar zice si atunci faci un pic de caterinca. Imi aduc aminte ca odata, satul de atatea dedicatii, m-am dus la orchestra sa le dedic si eu o melodie, nu mai tin minte, oricum ceva clasica si am ramas surprins ca aia stiau despre ce e vorba, au si cantat-o in stilul lor, meseriasi domne' :)


Gigele, am ascultat varianta manelistica betoviana, nu pot spune ca baietii nu-s talentati, dar prefer chitara. Pt urechile mele sune infinit mai bine. In schimb nu m-ar deranja sa merg la un restaurant cu orchestra si sa ascult d-astea :)

#23
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
fiecare ascultă ce-i place. eu ziceam doar că varianta manelară e mai închegată pentru o manea decât steve vai pentru metal :)
adică ăia de la pergamum niște noname chiar au făcut o melodie cu inserții clasice să sune a metal, nu a struțocămilă. asta zic eu.

vai are nevoie de un componist care să-i așeze mai bine notele pe portativ, și să cosmetizeze simfonia ca să se preteze la soloistica lui

#24
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postgigel de hohențolărn, on 5th December 2009, 16:33, said:

vai are nevoie de un componist care să-i așeze mai bine notele pe portativ, și să cosmetizeze simfonia ca să se preteze la soloistica lui
Acum face sens ce ziceai tu.

#25
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008
e faină

#26
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006

View PostCr1spy, on 5th December 2009, 17:36, said:

Acum face sens ce ziceai tu.
păi la asta mă refeream din capu locului :)

#27
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
e vai si-amar

#28
adybmw

adybmw

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,288
  • Înscris: 22.03.2007

View Postgigel de hohențolărn, on 5th December 2009, 16:33, said:

fiecare ascultă ce-i place. eu ziceam doar că varianta manelară e mai închegată pentru o manea decât steve vai pentru metal :)
adică ăia de la pergamum niște noname chiar au făcut o melodie cu inserții clasice să sune a metal, nu a struțocămilă. asta zic eu.

vai are nevoie de un componist care să-i așeze mai bine notele pe portativ, și să cosmetizeze simfonia ca să se preteze la soloistica lui
Sa stii ca ai dreptate. Pergamum(din ce am ascultat pana acum, adica la youtube) suna mai bine decat Vai. Am sa fac o comparatie corecta cand voi intra in posesia unui cd de-al lor. Dar Malmsteen cu Bach e peste, parerea mea.
De varianta manelistica nu ma pot pronunta, nu-mi gadila sinapsele :lol:

Mosotti stii sa canti manele? :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate