Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

indentificare aparat fara seria si numar

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
SuparatFoc

SuparatFoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.08.2009
buna ziua

am cumparat un aparat din india pentru care am nevoie de o autorizatie de la o autoritate din romania. problema este ca pe factura aparatului nu exista o serie si un numar (serie si numar de care am nevoie neaparata pentru autorizatie). de specificat nu doar ca seria si numarul nu se afla in factura, ele nu exista deloc (adica aparatul nu are din fabrica aceste date)
cum pot proceda pentru a aloca acestui aparat niste date de indentificare? care-i procedura la notar si cam cat costa aceasta?

va multumesc!

Edited by SuparatFoc, 03 December 2009 - 11:09.


#2
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View PostSuparatFoc, on 3rd December 2009, 11:08, said:

buna ziua

am cumparat un aparat din india pentru care am nevoie de o autorizatie de la o autoritate din romania. problema este ca pe factura aparatului nu exista o serie si un numar (serie si numar de care am nevoie neaparata pentru autorizatie). de specificat nu doar ca seria si numarul nu se afla in factura, ele nu exista deloc (adica aparatul nu are din fabrica aceste date)
cum pot proceda pentru a aloca acestui aparat niste date de indentificare? care-i procedura la notar si cam cat costa aceasta?

va multumesc!

Ai putea sa sugerezi pansonarea numarului/seriei facturii.

#3
SuparatFoc

SuparatFoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.08.2009
mi s-a spus cam acelasi lucru si la autoritate.... problema e ca nu stiu exact cum se procedeaza in aceasta procedura

imi puteti da mai multe info?

#4
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View PostSuparatFoc, on 3rd December 2009, 11:24, said:

mi s-a spus cam acelasi lucru si la autoritate.... problema e ca nu stiu exact cum se procedeaza in aceasta procedura

imi puteti da mai multe info?

Imi pare rau, insa nu stiu detalii concrete; pansonarea efectiva se face extrem de usor, intreaba orice lacatus, service auto, etc...
Inainte de asta ar trebui sa te asiguri ca cei de la autoritate accepta aceasta modalitate si sunt de acord si cu faptul ca seria pansonata sa fie numarul facturii. In plus, intereseaza-te daca nu cumva ti-ar fi util sa dai si o declaratie notariala in acest sens (provenienta, lipsa seriei originale, etc..)

#5
SuparatFoc

SuparatFoc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.08.2009
va multumesc pentru info

da, autoritatea accepta modalitatea pe care mi-ati spus-o mai sus... chiar mi-au si propus-o

daca are cineva info mai exact legate de pansonare il rog sa le imparta cu mine

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate