Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Sac de box legat de grinda

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Am cumparat un sac de box si as vrea sa il leg de o grinda din garaj. Sacul are in jur de 20 de kilograme, dar s-ar putea sa mai adaug greutate pe viitor si prespun ca se creaza tensiune cu fiecare pumn. Sa incerc sa fac un sistem de sustinere din fier sau pot sa il leg direct de grinda din poza? Un capat trece prin un zid, am atasat poza. Al doilea nu stiu unde se duce. Sacul il voi lega cu un lant gros direct de grinda.

Attached Files



#2
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,093
  • Înscris: 02.03.2003

 marius_stp, on 2nd December 2009, 21:29, said:

Am cumparat un sac de box si as vrea sa il leg de o grinda din garaj. Sacul are in jur de 20 de kilograme, dar s-ar putea sa mai adaug greutate pe viitor si prespun ca se creaza tensiune cu fiecare pumn. Sa incerc sa fac un sistem de sustinere din fier sau pot sa il leg direct de grinda din poza? Un capat trece prin un zid, am atasat poza. Al doilea nu stiu unde se duce. Sacul il voi lega cu un lant gros direct de grinda.


Nu iti recomand sa il prinzi de grinda de lemn (eu nu sunt de acord nici cu perforarea celor din beton armat).
Mai bine arunca un ochi la everlast si copiaza cadrul lor metalic. Cu cateva profile si putina sudura iti iese ceva bun si poti sta linistit.

#3
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Problema e ca nu am aparat de sudura si nu prea as plimba o teava de 2 metri cu masina. In ultima instanta, acolo ajung. Alte pareri? Nu vreau sa dau gaura in grinda, doar sa trec un lant peste ea.

#4
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,845
  • Înscris: 16.10.2005
eu cred ca nu vei avea probleme cu grinda cat vei avea cu peretii. chiar daca nu este afectata structura de rezistenta, vei avea probleme cu tencuiala sau ce o fi dat pe perete

#5
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Practic e o anexa a garajului, nu e asa de importanta. Important e sa nu se rupa grinda in doua si sa imi pice in cap.

#6
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
grinda din poza tine greutatea sacului. 20 de kg e totusi cam putin. nu o sa alergi dupa sac cu pumnii?

#7
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Pana la urma l-am legat de grinda, revin maine cu o poza. Sacul are 20 de kilograme, jos are inca un sistem prin care l-am legat de o greutate de 20 de kg care e pe podea, fix sub el. Cand dau se misca destul de tare, dar greutatea il tine cat de cat pe loc. O sa o schimb cu una de 40 de kg. Grinda nu se misca indiferent cat de puternic lovesc. Multumesc pentru sfaturi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate