Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17532 replies to this topic

#8191
android2016

android2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 24.02.2016
Alooooooo Vodafooone.
Poti scrie te rog ofertele de retentie cu nelimitat national + 2-3gb net ?
Ne-am saturat sa auzim de la angajatii dvs ca nu se poate sau oferta nu exista. Se stie ca aceste prosteli pleaca d la voi. I-ati invatat f bn. Daca nu ar fi asa nu ar mai exista atatea persoane care se plang.

#8192
android2016

android2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 24.02.2016

View Postrzvwien, on 26 mai 2016 - 13:25, said:

Vodafone helper, dupa cum vezi, se pot face oferte mult mai bune decat cea care mi s-a oferit mie la "prima strigare" nu crezi ca e obositor si de prost gust jocul asta al vostru cu clientii, abia la a 3-a sau a 4-a discutie cu cei de la retentie, sa primesti o oferta cu adevarat buna?
Incearca sa faca un profit cat mai mare dar nu realizeaza ca prin asta clientii sunt nemultumiti.
S-au dus vremurile alea cu profituri uriase.
Sincer agreez vdf dar nu sunt d acord cu politicile de retentie. Daca ai un client care a platit la timp nu inteleg de ce nu poti fi transparent si sa dai din prima oferta cea mai buna.

#8193
whitehorse

whitehorse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 17.11.2006

View Postandroid2016, on 26 mai 2016 - 13:55, said:

Incearca sa faca un profit cat mai mare dar nu realizeaza ca prin asta clientii sunt nemultumiti.
S-au dus vremurile alea cu profituri uriase.
Sincer agreez vdf dar nu sunt d acord cu politicile de retentie. Daca ai un client care a platit la timp nu inteleg de ce nu poti fi transparent si sa dai din prima oferta cea mai buna.

Si vorbim de clienti care au platit 10-15 ani fara intarzieri ,
Mi se pare total aiurea sa le dai oferte mai proaste decat celor care fac un abonament nou !
Eu de 4-5 luni incerc sa obtin o oferta buna de retentie ...si dupa multe lupte am obtinut ce am scris mai sus
Insa din 2 abonamente , unul l-am inchis fara sa fiu sunat si sa ma intrebe de sanatate - pur si simplu au zis "ok, il inchidem fara nicio problema" ...
Inteleg ca nu isi mai doresc clienti sau cum ?

#8194
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Nu e de prost gust, se numeste vanzare. Cu care sunt deacord pana si eu insa ce nu inteleg eu e , atunci cand vezi ca omul e informat , de ce te mai strafoci sa sustii contrariul.
Mai poate fi un motiv pt care nu ti se da oferta, nush cat de elocvent, acela ca whitehorse avea facturi mari si da in cazul asta, trebuie sa se faca o diferentiere cumva intre clienti. Dar nu stim care e pragul pt asa ceva, o transparenta din partea lor i-ar ajuta sa isi mareasca nr de abonamente si sa creasca sumele incasate de la clienti.

#8195
mirely1981

mirely1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 24.08.2007
Namaste, Vdf sau cum se mai saluta pe la voi.
Ce retentie?
Ei fac un titlu de glorie din faptul ca au 41% abonati si 59% utilizatori de cartele, deci reteaua retelelor s-a transformat in reteaua cartelelor.
Inca se lauda cu reteaua 4g, dar cand rds si telekomul vor fi la acelasi nivel cu ei, modul in care-si trateaza clientii si mai ales clientii vechi va face diferenta.

#8196
mirely1981

mirely1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 24.08.2007
Nu merge aplicatia cu sotron

#8197
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
ceva nu faci bine ca la mine a mers pe doua telefoane.

#8198
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postmirely1981, on 27 mai 2016 - 10:17, said:

Nu merge aplicatia cu sotron


Buna,

Dupa terminarea jocului iti poti activa bonusul de 1 GB din cadrul aplicatiei MyVodafone sau din contul de MyVodafone de pe un calculator.
Daca nu ai reusit sa il activezi, te rog sa ne oferi numarul de telefon pe care ai creat contul si mesajul pe care il primesti in cadrul aplicatiei, in cadrul unui mesaj privat.

Multumesc

View Postandroid2016, on 26 mai 2016 - 13:28, said:

Alooooooo Vodafooone.
Poti scrie te rog ofertele de retentie cu nelimitat national + 2-3gb net ?
Ne-am saturat sa auzim de la angajatii dvs ca nu se poate sau oferta nu exista. Se stie ca aceste prosteli pleaca d la voi. I-ati invatat f bn. Daca nu ar fi asa nu ar mai exista atatea persoane care se plang.

Buna!

Ofertele de Fidelizare sunt facute de colegii din Departamentul de Fidelizare. daca ai un abonament care se afla in ultimele 3 luni de contract, ne poti scrie un mesaj privat cu acesta si te vom ajuta cu inregistrarea unei cereri catre acestia.

Multumesc.

#8199
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
Cer mult un j5 si un p8 lite la 3 abonamente in valoare de 180 lei??sau doar nu am gasit persoana potrivita?

Cer mult un j5 si un p8 lite la 3 abonamente in valoare de 180 lei??sau doar nu am gasit persoana potrivita?

#8200
mirely1981

mirely1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 24.08.2007
eu am cerut un s6 la pret preferential la 3 a, iar ab. pe care luam tel era de 20e.N-au putut sa reduca decat 60e

#8201
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

View Postthehunter1337, on 27 mai 2016 - 12:06, said:

Cer mult un j5 si un p8 lite la 3 abonamente in valoare de 180 lei??sau doar nu am gasit persoana potrivita?

Cer mult un j5 si un p8 lite la 3 abonamente in valoare de 180 lei??sau doar nu am gasit persoana potrivita?

Buna!

Cererea ta este urgentata catre colegii de la Fidelizare.

Multumesc.

#8202
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

View Postthehunter1337, on 27 mai 2016 - 12:06, said:

Cer mult un j5 si un p8 lite la 3 abonamente in valoare de 180 lei??sau doar nu am gasit persoana potrivita?


Orienteaza-te spre alt telefon in locul lui P8 Lite...telefonul este PRAF: bateria este o gluma,foarte multe erori software,etc

Edited by anarchy78_ro, 27 May 2016 - 15:48.


#8203
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015

View Postanarchy78_ro, on 27 mai 2016 - 15:47, said:

Orienteaza-te spre alt telefon in locul lui P8 Lite...telefonul este PRAF: bateria este o gluma,foarte multe erori software,etc
NU este pentru mine...eu intrebam daca cineva a primit oferte "nerefuzabile"..ca eu am fost sunat si nu am primit cine stie ce..

#8204
mgi7

mgi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 20.06.2012
Eu am primit asa:
- o oferta in care costul total pe 2 ani (cu 2 smartphone-uri de top) este acelasi ca in cazul in care imi pastrez abonamentul curent si imi cumpar telefoane de pe emag
- o oferta de "tableta samsung de ultima generatie cu net nelimitat" (ce legatura o avea asta cu oricare din nevoile mele, nu stiu). Asta a venit ieri, fix dupa oferta de la Orange care imi scade cheltuielile cu 200 euro/an. Way to go vodafone!

#8205
thehunter1337

thehunter1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 06.03.2015
Asta urmeaza sa ma interesez si la orange ca stiu ca telekom-ul,cei cu oferte garla au net cam slab.. Praf,varza

#8206
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,026
  • Înscris: 08.02.2006
Exista un numar unde pot suna pentru a vorbi cu cineva de la "retentie"
Abonamentul meu este folosit de altcineva si nu ma pot intelege cu cei de la retentie sa ma sune pe un alt numar, folosit de mine si aflat in Orange.
Am discutat acum cateva luni prin onlinehelp ul din contul Vodafone "sigur, inregistrez cererea dumneavoastra sa fiti sunat de cineva din departamentul retention pe numarul specificat de dumneavoastra" Socant dar au sunat tot pe numarul de Vodafone. Persoana care foloseste abonamentul le-a spus ca nu folosesc acel abonament si i-a rugat sa ma sune pe numarul de Orange. "Sigurrrrr, sunam"   A sunat cineva?
Am abandonat ideea cu retentia pentru o perioada dar parca mi-am recapatat puterile pentru o discutie angajatii vodafone :) Ii inteleg si pe ei ca sunt stresati sa vorbeasca toata ziua cu zeci de oameni dar uneori au prea multa energie :))

PS: Retentia la ORANGE functioneaza la fel de bine ca si la VODAFONE :D Poti jura ca fac parte din aceasi companie
      Doar la DIGI inca sunt mai ok desi saracii ce oferte sa mai faca. La ce preturi mici au imi era si rusine sa mai negociez ceva (3 euro = 3GB, nelimitat in retea, 150 nationale) Avand in vedere ca folosesc abonamentul lor doar pentru internet (nu am avut probleme cu el 99% din timp) nu aveam ce sa le mai cer si ce mai poti cere la 3 euro abonament? :D

#8207
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Aveti impresia ca retentia mai are sens in conditiile impunerii limitei de 500 minute dupa data de 7 aprilie? Poate doar daca vreti telefoane la pret redus, insa trebuie sa va asigurati ca pretul oferit de Vodafone este cu adevarat redus fata de ofertele pietei sau/si ale companiilor concurente.

Edited by brasoveanul, 28 May 2016 - 08:54.


#8208
cricri51

cricri51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 645
  • Înscris: 30.07.2008
Pentru multi da. Si pentru mine. Consider oferta de retentie utila pentru reducerea costurilor si/sau mai mult net, si/sau mai multe nationale/internationale UE.  Minutele "nelimitate" la 500 in retea sunt  suficiente, pt.mine  cel putin. Folosesc lunar pana la 5 ore in retea si pana la 3 ore in rest, fara sa-mi propun economii.
Netul trebuie gestionat, 1GB e cam putin.
Telefoanele nu ma intereseaza si probabil nu numai pe mine.
Un card de cumparaturi sau o descoperire de cont permit 10 rate, suficient  pt un telefon normal.

Edited by cricri51, 28 May 2016 - 09:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

9 user(s) are reading this topic

5 members, 2 guests, 2 anonymous users

aresvoodoo, ducutu, Bodala, ovidiu21, obionekenobi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate