Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17520 replies to this topic

#19
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Asta numai ei o știu. În principiu la retenție se oferă chestiile pe care le poți vedea și-n online shop la ei pe site (Complet sau Avantaj plus opțiunile aferente). Adică nu-s de fapt oferte speciale, ți se oferă ce e oricum în oferta publică. Bine, ei probabil se justifică zicînd că în mod normal nu-s disponibile decît pentru abonații noi, ceea ce e cam bullshit.

Știu că nu ți-am răspuns la întrebare, sorry. :)

Edited by wirespot, 14 December 2009 - 23:06.


#20
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009

View Postwirespot, on 15th December 2009, 00:01, said:

Asta numai ei o știu. În principiu la retenție se oferă chestiile pe care le poți vedea și-n online shop la ei pe site (Complet sau Avantaj plus opțiunile aferente). Adică nu-s de fapt oferte speciale, ți se oferă ce e oricum în oferta publică. Bine, ei probabil se justifică zicînd că în mod normal nu-s disponibile decît pentru abonații noi, ceea ce e cam bullshit.

Știu că nu ți-am răspuns la întrebare, sorry. :)

Ba nu . Chiar ofera si niste abonamente speciale care nu se gasesc nicaieri in oferta lor publica , atat la abonamente cat la cartela . Intr adevar daca asta doresti ofera si posibitatea prelungirii contractului cu unul din abonamentele pentru clientii noi . Eu speram sa primesc ceva echivalent cu http://www.cosmote.r...s...&pcid=17072 ( costurile actuale sunt mai mari dar numarul de minute vorbite e clar mai mic ) .

#21
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Ok dar nu le vor oferi oricui, depinde cît de mult încasează în medie de la tine, una e cineva care plătește sub 50 de lei pe lună și alta e cineva cu 500 de lei. Doi la mînă, probabil că marea majoritate ar fi perfect mulțumiți cu ceva de genul Complet 100+800 la 9 euro. Acel exemplu de la Cosmote e foarte cool, dar poate nu e oricine dispus să dea 17 euro pe abonament și poate nici n-are nevoie de ce oferă el.

#22
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007
Mai am foarte putin din perioada contractuala,m-a sunat ieri o duduie care mi-a oferit doua variante de abonament ,una cu 200 mb trafic,600 min nationale si 170 min vodafone lcu 170 lei tva inclus,sau 1000 min nationale 170 vodafone si 200 mb la 235 lei tva inclus;abonamentul este pe firma;ce parere aveti?Am vazut ca Orange au la abonamentul DELFIN 40 1800 min orange si 500 min nationale,credeti ca as putea obtine acelasi lucru de la vodafone?

Edited by gall71, 19 January 2010 - 09:14.


#23
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008

View Postgall71, on 19th January 2010, 09:13, said:

Mai am foarte putin din perioada contractuala,m-a sunat ieri o duduie care mi-a oferit doua variante de abonament ,una cu 200 mb trafic,600 min nationale si 170 min vodafone lcu 170 lei tva inclus,sau 1000 min nationale 170 vodafone si 200 mb la 235 lei tva inclus;abonamentul este pe firma;ce parere aveti?Am vazut ca Orange au la abonamentul DELFIN 40 1800 min orange si 500 min nationale,credeti ca as putea obtine acelasi lucru de la vodafone?

Spune-le de abonamentul asta delfin 40, spune-le caracteristicile, exact cate minute iti ofera orange, cere-le ceva asemanator, daca nu le spui exact cate minute iti ofera orange si in ce bani, cam greu sa iti ofere ceva asemanator.

#24
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009
Iata oferta primita de la Vodafone ,
"

Stimate Domnule XXXXXXXXXXXX,
Fiecare zi pe care am petrecut-o împreuna a fost una deosebita. Pentru aceasta, cât si pentru faptul ca aþi ales Vodafone, în semn de
mulþumire va facem o oferta speciala.
Ramâneþi clientul nostru pentru înca 12 luni cu contractul aferent numarului 0727XXXXXX si beneficiaþi de urmatoarea oferta creata
special pentru dumneavoastra, constând în:
- Abonamentul Vodafone Simplu si urmatoarele beneficii: 60 minute nationale gratuite/luna, 400 minute gratuite in
reteaua Vodafone/luna si 400 SMS in reteaua Vodafone/luna, la pretul special de 5 EUR ( 5.95 EUR inclusiv TVA), pe o
perioada de 12 luni!
- Extraoptiunea 200 minute nationale la pretul de 8.99 euro (TVA inclus), constand in 200 de minute nationale oricand
-80 minute nationale si 800 minute in retea in fiecare luna oricand la pretul de 6.99 euro cu reducere de 1 euro pe luna timp
de 12 luni. .
[ ] ( Bifati pentru acceptul ofertei )
În plus, ramânând abonat Vodafone, numarul minutelor gratuite oferite în retea si al punctelor de loialitate de care beneficiati creste o
data cu vechimea, astfel:
Vechime abonament 1 an 2 ani 3 ani 4 ani 5 ani 6 ani 7 ani 8 ani
Minute gratuite (oferite anual) * 120 240 360 360 360 360 360 360
* Minute oferite în reteaua Vodafone.
Asteptam acceptul dvs. prin posta la adresa: HBC VODAFONE, Bdul. Bucuresti nr.39A, Cod 2000, Ploiesti, Prahova, la numarul de fax 037/202.14.54 sau la adresa de
e-mail [email protected]
DA, accept aceasta oferta speciala si sunt de acord
cu termenii si condiþiile de pe verso
Semnatura Dvs. .................................................
Data ................................................
Data ofertei: 18-01-10
XXXXXXXXXXX
Manager Departament Relaþii cu Clienþii
Vodafone România S.A.
International CDG Center, 15th Charles de Gaulle Plaza, District 1, 011857 Bucharest, Romania
T +40 (37) 202 2222, F +40 (37) 202 2500, www.vodafone.ro
Registered in Romania: J40/9852/1996, Unique registration code: 8971726
Social subscribed capital RON 70341714.1700
Operator de date cu caracter personal nr. 17
Termeni si condiþii pentru acceptarea ofertei speciale Vodafone
Pentru a beneficia de aceasta oferta contul dumneavoastra cu numarul 0727XXXXXX trebuie sa fie activ in reteaua Vodafone si cu platile
la zi.
Puteti beneficia de prezenta oferta speciala ramanand alaturi de noi inca 12 luni prin prelungirea perioadei contractuale din momentul
primirii acceptului dumneavoastra, ceea ce implica activarea prezentei oferte de la urmatoarea data de facturare (in cazul in care nu a fost
convenit altfel). Activarea prezentei oferte speciale aduce dupa sine inlocuirea unei eventuale alte oferte existente pe cont si implica
reinnoirea perioadei in care contul mai sus mentionat nu va mai fi eligibil pentru o noua oferta, perioada ce va fi egala cu perioada
contractuala agreata prin prezenta.
In baza clauzelor mentionate in Contractul de Servicii sus mentionat sau in cazul in care dumnevoastra luati decizia de a renunta la
prezentul contract inainte de termen, taxa de reziliere perceputa de catre Vodafone Romania va fi in valoare de 150 de Euro si se va aplica
pe factura din luna imediat urmatoare comunicarii deciziei dumneavoastra conform prevederilor din Contractul de Servicii sus mentionat.
In cazul in care contul este sub incidenta unei alte taxe de reziliere decat cea mentionata in prezenta, aceasta din urma va fi adaugata in
aceleasi conditii.
Vodafone Romania va multumeste pentru loialitatea dvs., pentru ca ati acceptat sa continuam colaborarea si va asigura ca vom continua
sa va oferim cele mai bune servicii.
DA, accept aceasta oferta speciala si sunt de acord
cu termenii si condiþiile de pe verso
Semnatura Dvs. .................................................
Data ................................................
Data ofertei: 18-01-10
Carola Stanciu
Manager Departament Relaþii cu Clienþii
Vodafone România S.A.
International CDG Center, 15th Charles de Gaulle Plaza, District 1, 011857 Bucharest, Romania
T +40 (37) 202 2222, F +40 (37) 202 2500, www.vodafone.ro
Registered in Romania: J40/9852/1996, Unique registration code: 8971726
Social subscribed capital RON 70341714.1700
Operator de date cu caracter personal nr. 17

"

Problema e ca uita de la mana pana la gura Vodafone ul . Initial m au sunat sa imi listeze ofertele lor similare cu ceea ce le cerusem eu .(COSMOTE REAL OPTION 280 >> 17.85 E cu TVA inclus http://www.cosmote.r...s...&pcid=17072 ) . In mintea mea proasta imi imaginam ca fiind client vodafone de vreo 4 ani si ceva vor incerca sa mi ofere ceva mai ieftin . Nu s a intamplat asta . Mi au dat ceva mai scump insa problema adevarata e ca suma de care s a discutat la telefon era mai mica cu cam 1,5E mai mica decat ceea ce am primit pe mail . Nu ca ar fi mare diferenta de bani dar practica in sine mi se pare demna de un bisnitar nu de o companie care se vrea respectabila .

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgall71, on 19th January 2010, 09:13, said:

Mai am foarte putin din perioada contractuala,m-a sunat ieri o duduie care mi-a oferit doua variante de abonament ,una cu 200 mb trafic,600 min nationale si 170 min vodafone lcu 170 lei tva inclus,sau 1000 min nationale 170 vodafone si 200 mb la 235 lei tva inclus;abonamentul este pe firma;ce parere aveti?Am vazut ca Orange au la abonamentul DELFIN 40 1800 min orange si 500 min nationale,credeti ca as putea obtine acelasi lucru de la vodafone?
mai bine faci asa. prezinta i exact oferta orange in detaliu si spune-i ca asta vrei pentru abonamentul tau in banii pe care i-ai da la orange. negociaza pentru ca acum ai posibilitatea de a face asta. daca nu spune-i ca portezi numarul. va face ceva astfel incat sa iti dea ceva apropiat fata de ceea ce iti doresti. e si in interesul lor sa te retina, mai ales la un abonament de banii astia.
spor la negociat, fii tare, si revino oe forum cu info.

#26
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View Posttudoritz, on 19th January 2010, 11:57, said:

mai bine faci asa. prezinta i exact oferta orange in detaliu si spune-i ca asta vrei pentru abonamentul tau in banii pe care i-ai da la orange. negociaza pentru ca acum ai posibilitatea de a face asta. daca nu spune-i ca portezi numarul. va face ceva astfel incat sa iti dea ceva apropiat fata de ceea ce iti doresti. e si in interesul lor sa te retina, mai ales la un abonament de banii astia.
spor la negociat, fii tare, si revino oe forum cu info.
Asta am facut,au zis ca ma cauta in 7 zile,as fi totusi interesat daca a obtinut cineva de la Vodafone echivalentul abonamentului Delfin 40 sau 60

#27
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Alea 200 sînt pe lună sau pe an?

#28
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009

View Postwirespot, on 20th January 2010, 20:30, said:

Alea 200 sînt pe lună sau pe an?

Sunt lunare . Abonamentul rezumat ar suna asa : 340 min nationale , 1200 in retea pentru ~21E/luna . Intre timp am mai vb cu ei dar din pacate mi au facut o oferta similara (care e un pic mai scump decat as vrea eu sa platesc pe luna ) . In schimb pot sa activez extraoptiunea 200 min nationale/luna la pretul de 10.99 E/luna  si nu la 8.99 (din nou clientii vechi in retea sunt tratati mai prost decat clientii noi dar parca deja am inceput sa ma astept la asta ) . Decat sa prelungesc pt ceva ce nui prea mi convine cred ca o sa activez extraoptiunea cu 200 min nationale care impreuna cu ce mai am de la ore favorite imi ajung .(macar asa nu ma mai leg la cap pe un an cu ei )

#29
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

View Postme_iauras, on 19th January 2010, 11:52, said:

Iata oferta primita de la Vodafone ,
"


-80 minute nationale si 800 minute in retea in fiecare luna oricand la pretul de 6.99 euro cu reducere de 1 euro pe luna timp
de 12 luni. .



.

asta e abonament sau optiune?

#30
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009

View Postdan965, on 20th January 2010, 21:07, said:

asta e abonament sau optiune?

Oarecum extraoptiune desi nu cred ca are vreo corespondenta in oferta lor comerciala (cred ca e doar la dispozitia celor de la retentie )

Pt ca vad ca mai intereseaza lumea ce ofera vodafone ul  , iata si a doua oferta ( poate cuiva ii convine ) .

- Abonamentul Vodafone Complet la pretul de 8.99 euro (TVA inclus), care include 100 de minute nationale, 800 de
minute in reteaua Vodafone, oferit pe 12 luni .
- Cadou 250 minute nationale gratuite valabile 1 an.
- Extraoptiunea 200 minute nationale la pretul de 8.99 euro (TVA inclus), constand in 200 de minute nationale oricand.
- 60 sms nationale la pretul de 2 euro pe luna .

desi acum ca ma uit mai bine absolut nimic din acesta oferta nu difera fata de oferta de pe site , deci din nou statutul de client vechi Vodafone=0 din partea operatorului nostru  " preferat " .

#31
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Păi se cam învîrt în jurul lui Delfin 20, ba chiar cu niște mici chestii în plus: mesajele alea naționale, plus alea 250 pe tot anul, care mai înseamnă vreo 20 pe lună. Deci nu mi-e clar care-i problema. Tu ce abonament și opțiuni ai acum? Și cît ai vrea să dai pe lună? Între 20 și 40 e o diferență.

În altă ordine de idei, dacă vrei Delfin 40 de ce nu iei Delfin 40? :) O să trebuiască să faci pe un an dar în schimb probabil că or să-ți mai dea niște minute naționale în plus pentru că vii de la concurență.

Edited by wirespot, 20 January 2010 - 23:39.


#32
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View Postwirespot, on 20th January 2010, 23:38, said:

În altă ordine de idei, dacă vrei Delfin 40 de ce nu iei Delfin 40? :) O să trebuiască să faci pe un an dar în schimb probabil că or să-ți mai dea niște minute naționale în plus pentru că vii de la concurență.
Pentru ca toata familia este in vodafone :lol: ,nu am ce sa fac cu miile acelea de minute in orange

#33
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
M-am saturat de astia de la vodafone , mai am net de la ei pana in aprilie si telefonie pana la anu. Sa vezi ce retentie le zic la telefon daca indraznesc sa-mi faca una!. E doar un brand scump si cam atat.

#34
barqqsanu

barqqsanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 23.05.2005

View Posta_d_y, on 21st January 2010, 11:27, said:

M-am saturat de astia de la vodafone , mai am net de la ei pana in aprilie si telefonie pana la anu. Sa vezi ce retentie le zic la telefon daca indraznesc sa-mi faca una!. E doar un brand scump si cam atat.

Scump...dar de calitate :)

Eu unul prefer sa dau cu 2 Eur/lunar in plus la abonament dar sa am siguranta retelei si a serviciilor. Am avut cosmote 1 an...si pur si simplu nu am mai rezistat cu reteaua aia a lor de 2 bani. Cand mi-era lumea mai draga....se intrerupea apelul. Si mai funny e ca si cand sunam la relatii cu clientii la ei se intrerupea :))
So...depinde ce vrei: mii de minute pe care oricum nu ai timp sa le folosesti pe luna...sau o oferta echilibrata si servicii de calitate.

#35
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postbarqqsanu, on 21st January 2010, 16:27, said:

Scump...dar de calitate :)
Calitatea a început să scadă.

Până acum câteva luni în zona în care locuiesc viteze de 2-3 Mbps erau normale pentru conexiunea mobilă, de o perioadă bună de timp nu mai trec de 0,37-0,38 kb/s.

[ http://www.speedtest.net/result/689820562.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Later: E vorba de Mb/s, am pus și test.

#36
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005
Calitate pe dracu. Cand mi-am activat oferta pentru tineri am asteptat 2 saptamani , nici macar n-am primit un mesaj  : boule, fraiere, intra pe net iti este activata oferta. Plus ca sunt unele zone ( da o sa radeti) unde n-am semnal deloc si culmea am semnal pe digi prostil , asa ca "ca"litatea lu peste.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate