Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sursa diferentiala

Termo-Higrometru ethernet

MacBook Air cu M3

Forța de 1N
 Creative SoundBlaster GC7

Recomandare generator curent

Determinare

Centrala termica electrica Bosch ...
 Recomandare amplificator wi-fi

Semnal netrimis monitor

3000 euro gaming PC

Meta Quest 3
 Ciolacu la Muzeul Holocaustului

La multi ani @sfantu.dracu!

Boiler cu 2 serpentine

BORDEA -Teoria Conspirației ...

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17347 replies to this topic

doppel

doppel

Junior Member

• Grup: Members
ma suna unu de la vodafone sa imi faca o oferta speciala pt vodafone internet pe PC
nici nu am avut rabdare sa il ascult
i am spus clar ca ma va interesa internetul lor pe PC atunci cand ii va interesa si pe ei extinderea ariei de acoperire
deocamdata in DOLJ doar Craiova ca si oras are 3 G in rest pauza niciun oras
nu le ar fi rusine cu un asemenea tupeu sa ma deranjeze sa imi ofere internet
cand vor ajunge cu aria de acoperire pe 3 G la 70% din tara atunci sa ma reapeleze

705

705

Junior Member

doppel, on 21st January 2010, 18:51, said:

deocamdata in DOLJ doar Craiova ca si oras are 3 G in rest pauza niciun oras

Apropos de asta vad ca operatorii nu fac diferenta in hartile lor de acoperire intre 3G si 3G+ care e defapt hsdpa. Coincid intotdeauna cele doua tipuri de acoperire? Nu exista zone la Vdf sau Org doar cu 3G fara HSDPA?

catalinman

catalinman

RCS & RDS

• Grup: Senior Members
nu, din cate stiu eu peste tot unde au 3G au si HSDPA !

doar la Digi sunt zone 3G simple la 384 kbps si zone upgradate la HSDPA :)

gall71

gall71

Senior Member

gall71, on 19th January 2010, 09:13, said:

Mai am foarte putin din perioada contractuala,m-a sunat ieri o duduie care mi-a oferit doua variante de abonament ,una cu 200 mb trafic,600 min nationale si 170 min vodafone lcu 170 lei tva inclus,sau 1000 min nationale 170 vodafone si 200 mb la 235 lei tva inclus;abonamentul este pe firma;ce parere aveti?Am vazut ca Orange au la abonamentul DELFIN 40 1800 min orange si 500 min nationale,credeti ca as putea obtine acelasi lucru de la vodafone?
Revin cu vesti,m-a sunat o tipa care mi-a spus ca ei au alte oferte si nu pot sa-mi ofere echivalentul lui Delfin 40,ca oricum sunt in perioada contractuala pana pe 15 aprilie,ca totusi pot face o oferta daca semnez pe 2 ani, lucru care eu nu pot fi de acord
Atentie,ofertele Vodafone nu sunt pe viata ,ele expirand dupa terminarea contractului,eu am cerut sa fie o oferta permanenta nu una strict pe perioasa contractuala
Voi reveni cu impresii dupa 15 martie ,atunci cand pot negocia,dar cred ca voi pleca la Orange
Media facturilor pe ultimile 12 luni este de 240 lei iar abonamentul actual cuprinde 213 min apel video,213 min nationale,200 min cu 0.003 centi dupa ora 17 si weakend,200 min cu o,oo3 centi cu 5 numere favorite,optiuni gratuite,33 mb,60 min nationale promo(permanente),100 min vodafone fidelitate(permanente),80 min vodafone promo(expira la terminarea contractului) 100 min vodafone(expira la terminarea contractului) totul cu 24,23 euro fara tva
Ce ma sfatuiti?

wirespot

wirespot

Senior Member

@gall71: Depinde cîte minute vorbești pe lună în ce rețele. Zici că ai abonament de 25 euro + TVA, asta înseamnă vreo 130 de lei pe lună. Tu zici că dai 240 pe lună, deci înseamnă că minutele din abonament nu-ți ajung.

Dar nu știu să zic dacă ți-ar ajunge 500+1800 (Delfin 40). Acum ai vreo 257+280 dacă am calculat eu bine. Dar unele din alea zici că expiră în aprilie?

Dacă ești dispus să sari de la 30 de euro la 40 și sînt ok 500+1800 și Vodafone nu are ce să-ți ofere comparabil... da, mergi la Orange, ce pot să zic. :)

gall71

gall71

Senior Member

wirespot, on 28th January 2010, 15:30, said:

@gall71: Depinde cîte minute vorbești pe lună în ce rețele. Zici că ai abonament de 25 euro + TVA, asta înseamnă vreo 130 de lei pe lună. Tu zici că dai 240 pe lună, deci înseamnă că minutele din abonament nu-ți ajung.

Dar nu știu să zic dacă ți-ar ajunge 500+1800 (Delfin 40). Acum ai vreo 257+280 dacă am calculat eu bine. Dar unele din alea zici că expiră în aprilie?

Dacă ești dispus să sari de la 30 de euro la 40 și sînt ok 500+1800 și Vodafone nu are ce să-ți ofere comparabil... da, mergi la Orange, ce pot să zic. :)
Multumesc,conform celor spuse de reprezentantul Vofdafone ,vorbesc cam 500 min Vodafone si 500 min nationale

the__1

the__1

ZaUan

Nu cred ca iti vor oferi ceva mai atractiv, dar negociaza cu ei, dupa 15 martie... cine stie ce iti pot da. Daca nu, mai bine te duci la Portocala. Eventual, porteaza si numarul pentru a mai primi niste beneficii suplimentare de la orange. Si cere si un telefon la pret preferential.

wirespot

wirespot

Senior Member

gall71 said:

Multumesc,conform celor spuse de reprezentantul Vofdafone ,vorbesc cam 500 min Vodafone si 500 min nationale

Mda, depinde ce înseamnă alea 500 naționale. Dacă treci la Orange, alea 500 Vodafone ar mînca evident toate alea 500 naționale, deci depinde cîte din alea naționale de acum sînt pe Orange. Pentru ce nu e pe Orange vei avea cost suplimentar.

Dar cred că am uitat să menționez că dacă portezi la Orange e posibil să primești pînă la 90 de minute naționale în plus, peste ce ai în abonament. Însă astea în plus vor fi valabile doar pe perioada de retenție (1 sau 2 ani).

Orange în momentul ăsta oferă 30, 60 sau 90 de naționale celor care portează din alte rețele. Cu un abonament de 40 de euro eu zic că e posibil să te califici la 90 de minute.

the__1

the__1

ZaUan

Pai daca acum vorbeste 500 in vodafone, cele 500+90 nationale ii vor fi de ajuns. Iar cele 1800 de minute orange vor fi, de asemenea, suficiente.

gall71

gall71

Senior Member

the__1, on 29th January 2010, 11:21, said:

Pai daca acum vorbeste 500 in vodafone, cele 500+90 nationale ii vor fi de ajuns. Iar cele 1800 de minute orange vor fi, de asemenea, suficiente.
Da,dar baiul este ca toata familia este in VODA,pe Orange avand foarte putine persoane in agenda(deh toata lumea are Cosmo acum)
Inca o intrebare, acest abonament Delfin este ca la Voda numai pe perioada contractuala sau este "pe viata"?
Ps Multumesc pentru sfaturi

a_d_y

a_d_y

Hobby Telecom & Mass Media

Am cateva intrebari sper ca sunt pe topicul bun. Asadar , mi-am luat acu 2 ani net pentru laptop  cu 10 euro pe luna intre timp am marit ab la 14 euro iar astazi am sunat si mi l-a ajustat din nou la 10 euro. Bun, anu trecut in martie , m-a mancat undeva  si mi-am luat si un ab de voce ( vodafone simplu cu 3,75 euro) . Toate bune si frumoase pana cand unu m-a sunat in decembrie si m-a prostit oarecum sa trec pe vodafone Familia cu n extraoptiuni si n de plata.  AM sunat la ei si mi-a zis ca o sa ma sune cel care mi-a facut oferta respectiva.  Eu am acum 4 numere de telefon cu cate 2 euro extraoptiune pentru fiecare . Oare daca il injur asa frumos ar putea sa-mi scoata extraoptiunile ? Eu nu am stiut ca boul mi-a bagat 2x3= 5 euro numai extraoptiuni + evident ab de 11 euro.

Edited by a_d_y, 29 January 2010 - 17:41.

inside_spy

inside_spy

infiltrată în autobază

Mulțumită Digi Net Mobil, am reziliat cu succes un abonament de date la Vodafone. :)

Ce mi-au oferit pentru a mă convinge să rămân pentru 12 luni în rețea? Păi un abonament "personalizat" (citat al tipului care m-a sunat) de Internet care costă 5,5 euro + TVA, viteze de până la 7,2 Mbps (primii 2 GB lunar) în principalele orașe după care viteza scade la 128 kbps download/64 kbps upload și un modem nou la preț special (nu am intrat în detalii pentru a afla exact modelul modemului și care e prețul ăla special).

Oferta făcută era foarte bună, dar eram hotărâtă să renunț, așa că am spus pas. Rămân clienta lor pe partea de voce mobilă și atât (deocamdată :P ).

Acum am reziliat contractul și am rămas cu urâtania de modem în casă. :D Așadar, are cineva idee unde se poate decoda un Huawei E220 și cât costă?

danutz1

danutz1

In zona

Le-ai spus motivul pentru care reziliezi? As fi tare curios ce reactie au cand le spui de Digi Net Mobil cu 0 lei/luna.
Trebuiau sa iti faca o oferta personalizata cu 0 sau 10 lei/luna asociata abonamentului de voce :notangel:

Deci Digi e o alternativa mai mult decat viabila.
Dar stai, unii spun ca pentru HSUPA si "calitatea" si acoperirea vodafone nu merita schimbarea  :lol:

Edited by danutz1, 03 February 2010 - 18:59.

inside_spy

inside_spy

infiltrată în autobază

Le-am spus că am găsit o variantă mai bună, probabil s-au gândit și ei că vorbesc despre Digi. :D

edit: Nu fac ei oferte așa bune. :P

Edited by inside_spy, 03 February 2010 - 18:58.

yohoo

yohoo

Junior Member

inside_spy, on 3rd February 2010, 18:23, said:

Așadar, are cineva idee unde se poate decoda un Huawei E220 și cât costă?

Poti sa o faci singura. In sectiunea Orange e un topic despre decodarea acestor modemuri. Eu am reusit.

yohoo

yohoo

Junior Member

Ati mai obtinut ceva nou, vreo oferta modificata pentru cei care vor sa rezilieze? Acusi am de inchis 2 numere. Deja cand cand sun la *222 nu pot asculta ce zice robotul de regula (meniul obisnuit), imi zice doar ca pentru oferte personalizate pentru contul meu sa formez 0 si sa discut cu un consultant. Cam asta e formularea, nu retin exact. Stiu baietii ca se apropie scadenta :D

vasy2000

vasy2000

New Member

Mie au vrut sa-mi dea 100 min cu romtelecom gratuit 4 luni de zile.Am avut abonament 80 min dupa ora 17.00.Am renuntat la ei si acum sint la Cosmote cu 80 nat/500min/500sms.

i0nutz83

i0nutz83

Member

Abonament vechi de aproape 6 ani, renegociat in urma cu 2 ani.
- abonament ore favorite 60 min seara si in we
- extraoptiune 200 min vf + 200 sms-uri + 25 min nationale
- optiune happy number 1000 min/luna cu un nr vf
- mobile internet 100 mb redus de la 8e la 4e
- reducere 5 euro/fiecare factura (oferta de acum 2 ani)
- vodafone campus activ, reducere abonament de la 7,5 la 5 euro
- 30 min fidelitate

Cu tot cu net, se duce pe la vreo 12 euro. In conditiile de fata, nu prea mai este rentabil.
Ce as putea sa obtin ? Media facturilor este undeva la 250 ron, e drept, si cu cateva incarcari de cartele. Minutele nationale nu-mi ajung, nici sms-urile.

Am prelungit de curand un alt abonament, un vf simplu 3,5 euro la care aveam optiunea 200-200-25. Mi-au dat la 6 euro cu tot cu tva 400-400-60.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate