Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17520 replies to this topic

#10747
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014
Oculta mondială lucrează ! Ba nu, sigur e un hacker care deja este portat la concurență ! �

#10748
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003

 anarchy78_ro, on 23 octombrie 2017 - 08:31, said:

Ce parere aveti despre urmatoarea oferta :
-nelimitat minute / sms-uri / mms-uri nationale - valabil si in roaming in SEE
-14 GB trafic internet ( din care 6.54 GB trafic in roaming)
-600 minute internationale pe mobil

Contract pe 12 luni,abonament lunar 15 Euro ( TVA inclus).


Este o ofertă de NEREFUZAT având-o în vedere pe aceasta de acum o lună: https://i.imgur.com/mLgKezs.jpg

Doar 8 Euro în plus pentru cele extra 300 de minute internaționale și fără cei 20GB bonus o lună.

#10749
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Din cate stiu eu,oferta prezentata de tine mai sus era valabila pentru cei care incepusera procesul de portare in alta retea.

#10750
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Da, dar nu merita sa incepi si tu procesul de portare ca sa obtii aceleasi beneficii la jumatate de pret.

#10751
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003

 anarchy78_ro, on 23 octombrie 2017 - 12:55, said:

Din cate stiu eu,oferta prezentata de tine mai sus era valabila pentru cei care incepusera procesul de portare in alta retea.

Este bine că știi ceva:) Este o ofertă apărută în aplicația MyVodaflone a unui număr de telefon care nu avea nici o intenție de portare la acel moment.

#10752
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
Mentalitatea romanului...sa aiba telefon de 1000 de Euro iar in el o cartela de 5 Euro.

P.S.in Germania nu exista notiunea de "retentie"...dar deh pentru piata romaneasca e un mod de a "agata" un client.

#10753
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

 anarchy78_ro, on 23 octombrie 2017 - 14:51, said:

Mentalitatea romanului...sa aiba telefon de 1000 de Euro iar in el o cartela de 5 Euro.P.S.in Germania nu exista notiunea de "retentie"...dar deh pentru piata romaneasca e un mod de a "agata" un client.
Nu știu cum este în Germania, dar sigur retenția nu a fost inventată pentru România. Nu vreau să dezvolt acest subiect pentru că unele persoane s-ar putea considera jignite. Pentru percepția dumneavoastră despre "mentalitatea" românului, este bine dacă dețin un telefon de 200 de Euro împreună cu un abonament de 14 Euro ?! Nu e bine să punem etichete sau să generalizam, mai ales că și dumneavoastră proveniți din această țară. Știu că nu am fost vizat în mod direct, dar ca român m-am simțit inclus în percepția dumneavoastră greșită despre acest popor.
Nu am scris aceste rânduri pentru ca să vă supăr, am vrut doar să vă corectez percepția. Nu toți românii au o mașină mai scumpă decât casa în care stau (alt stereotip) și nu toți "românii au telefon de 1000 de Euro iar în el o cartelă de 5 Euro".
Cu stimă și cu speranța că nu v-am supărat, doar v-am corectat.

#10754
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
si chiar daca ar fi asa, telefon de 1000e cu cartela de 5e, nu vad care e problema.
poate ca resursele de la acea cartela sunt suficiente.  asta ce inseamna, daca ai un telefon scump, sa platesti si servicii scumpe?!
telefonul este al tau si conteaza mai putin cat dai pe el, insa o prostie e sa platesti pentru niste servicii pe care nu le folosesti.

#10755
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sunt intru totul de acord Posted Image

#10756
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008

 anarchy78_ro, on 23 octombrie 2017 - 14:51, said:

Mentalitatea romanului...sa aiba telefon de 1000 de Euro iar in el o cartela de 5 Euro.P.S.in Germania nu exista notiunea de "retentie"...dar deh pentru piata romaneasca e un mod de a "agata" un client.
Dar care-i problema cu cartela de 5 euro in telefonul de 1000? Atat valoreaza astazi serviciile de mobil. Punct. Ma pufneste rasul cand vad ca se dau cu lingura Gb-ii pt cativa euro in plus. Pana nu vine cineva cu net nelimitat. Ah, a venit deja....

#10757
Matthaus

Matthaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.11.2010
bonamente de 7 euro !

 gigi_4476, on 12 octombrie 2017 - 08:44, said:

Client business, Abonament Red Top, perioada contractuala ce expira peste cateva zile, necontactat pt o eventuala prelungire, am depus cererea de reziliere într-o reprezentanta Vodafone. Am primit mail ca consultantul meu e in concediu, dar o sa ma contacteze cand se întoarce. Dupa ce s-a întors, am primit un mail de "la revedere":

"Buna ziua,
Va confirm primirea cerererii dumneavoastră de reziliere.
Numarul de telefon se va inchide incepand cu data de XX.XX.2017
Regret faptul ca nu am reusit sa ajungem la o solutie de comun acord si sper pe viitor, in cazul in care veti avea nevoie de noi solutii mobile si performante de comunicare, sa fim prima companie la care veti apela."


"Regret faptul ca nu am reusit sa ajungem la o soluție de comun acord"... pai, mm, nici măcar nu ai făcut o oferta de kkt pt menținerea în sistem a unui abonament de 65 euro/luna !!!

 danutz1, on 12 octombrie 2017 - 08:47, said:

Nu inteleg ce doreai. Implorari si rugaminti ca sa nu pleci de la ei?
Mergi linistit la Orange si nu mai cauta atentie crezand ca o meriti fiind client business.


@ danutz1- Voi va certati cu vdf pt abonamente de 10 euro si cum aparae un client f bun pt vdf va luati de el.
Da, vdf trebuia sa se lupte pt el si sa nu l lase sa plece.Un client ca el face cat 10 dinastia care cer mii de gb la abonamente de 7-10 euro ! Sa nu crezi ca vdf traieste de pe urma abonamentelor de 7-10-15 euro !

Edited by Matthaus, 25 October 2017 - 14:30.


#10758
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

 Matthaus, on 25 octombrie 2017 - 14:21, said:

bonamente de 7 euro !
Părerea ta, părerea lor: https://www.mobilissimo.ro/stiri-diverse/vodafone-romania-lanseaza-abonamente-dinamice-care-se-adapteaza-la-nevoile-companiilor

Cred că fac foarte mari eforturi, să scape de ei !

#10759
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 25.07.2008
Le trebuie cam mult sa te sune cu o oferta de 2 bani. Am vb pt prelungire pe 17 oct si mi s-a spus ca ma vor suna in max 10 zile. Azi m-am saturat sa tot astept si am plecat la Telekom. Pt portare am primit la 3 euro , TVA inclus : nelimitat minute nationale valabile si in Roaming, 1000 SMS nationale/Roaming, net 4G nelimitat national (1.5 GB valabili in SSE) + Nokia 6 redus de la 1100 la 940 lei.

#10760
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

 jerme, on 25 octombrie 2017 - 18:16, said:

Le trebuie cam mult sa te sune cu o oferta de 2 bani. Am vb pt prelungire pe 17 oct si mi s-a spus ca ma vor suna in max 10 zile. Azi m-am saturat sa tot astept si am plecat la Telekom. Pt portare am primit la 3 euro , TVA inclus : nelimitat minute nationale valabile si in Roaming, 1000 SMS nationale/Roaming, net 4G nelimitat national (1.5 GB valabili in SSE) + Nokia 6 redus de la 1100 la 940 lei.
Unde, când, cine ? Ești sigur că ai obținut toate acestea doar pentru 3 euro sau este o greșeală ? Te rog și te aștept cu lămuriri suplimentare ! Mulțumesc anticipat !

#10761
ORLANDOM1977

ORLANDOM1977

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 02.04.2014

Ai si cablu + net fix la ei ?Stiam ca asa dau la 3 euro mobil7. In ce judet/oras ai obtinut oferta ? Merci

 jerme, on 25 octombrie 2017 - 18:16, said:

Le trebuie cam mult sa te sune cu o oferta de 2 bani. Am vb pt prelungire pe 17 oct si mi s-a spus ca ma vor suna in max 10 zile. Azi m-am saturat sa tot astept si am plecat la Telekom. Pt portare am primit la 3 euro , TVA inclus : nelimitat minute nationale valabile si in Roaming, 1000 SMS nationale/Roaming, net 4G nelimitat national (1.5 GB valabili in SSE) + Nokia 6 redus de la 1100 la 940 lei.


#10762
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 25.07.2008
Nu e o greseala. E exact cum am spus mai sus. Plus 100 min Int fix si mobil. E oferta de 5 euro pt portare plus ca eu am mai obtinut 2 euro reducere pt ca sunt client Telekom la Internet.

 ORLANDOM1977, on 25 octombrie 2017 - 18:28, said:

Ai si cablu + net fix la ei ?Stiam ca asa dau la 3 euro mobil7. In ce judet/oras ai obtinut oferta ? Merci
In Cluj. Da am net. Dar oferta e nationala. Eu am rezolvat totul la un magazin Germanos.

#10763
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

 jerme, on 25 octombrie 2017 - 18:33, said:

Nu e o greseala. E exact cum am spus mai sus. Plus 100 min Int fix si mobil. E oferta de 5 euro pt portare plus ca eu am mai obtinut 2 euro reducere pt ca sunt client Telekom la Internet.
In Cluj. Da am net. Dar oferta e nationala. Eu am rezolvat totul la un magazin Germanos.
Eu am de la Telekom 3 servicii: fix, internet și tv prin satelit. Într-un Germanos din București mi-au spus că mă încadrez la 5 euro la portare, cu aceleași resurse ca ale tale. Pentru mine reducerea de 2 euro era de la 7 la 5. Problema este că abonamentul Telekom este pe numele soției și abonamentul Vodafone este pe numele meu. Pentru obținerea reducerii de 2 euro trebuie să fac transfer de responsabilitate. Știu că prin portare  se oferă abonamentul de 7 euro, reducerea prin care se obține abonamentul de 5 euro se oferă doar dacă ai cel puțin un serviciu de la ei. Așa scrie și pe pliantul din magazinul lor de aceea mă miră oferta de 3 euro. Poate nu ai înțeles bine pentru că în pliant oferta este prezentată foarte bine.


#10764
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 25.07.2008

 gradulian, on 25 octombrie 2017 - 19:06, said:

Eu am de la Telekom 3 servicii: fix, internet și tv prin satelit. Într-un Germanos din București mi-au spus că mă încadrez la 5 euro la portare, cu aceleași resurse ca ale tale. Pentru mine reducerea de 2 euro era de la 7 la 5. Problema este că abonamentul Telekom este pe numele soției și abonamentul Vodafone este pe numele meu. Pentru obținerea reducerii de 2 euro trebuie să fac transfer de responsabilitate. Știu că prin portare  se oferă abonamentul de 7 euro, reducerea prin care se obține abonamentul de 5 euro se oferă doar dacă ai cel puțin un serviciu de la ei. Așa scrie și pe pliantul din magazinul lor de aceea mă miră oferta de 3 euro. Poate nu ai înțeles bine pentru că în pliant oferta este prezentată foarte bine.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate