Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poiana lui Ioc Khan CPI

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Totul despre BlueAir

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6141 replies to this topic

#5707
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,657
  • Înscris: 12.12.2006
Check-in-ul daca nu se poate face online se face fizic, la ghiseul de check-in.

Stiti ca adultul insotitor trebuie sa aiba declaratie notariala din partea parintilor (sau a celuilalt parinte daca e unul dintre ei) si cazier daca nu e parinte.

#5708
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 22.05.2019

 mdt, on 24 noiembrie 2021 - 09:56, said:

Check-in-ul daca nu se poate face online se face fizic, la ghiseul de check-in.

Stiti ca adultul insotitor trebuie sa aiba declaratie notariala din partea parintilor (sau a celuilalt parinte daca e unul dintre ei) si cazier daca nu e parinte.
Salut , aceeași situație am și eu anul viitor (copil 17 ani) , presupun că se va face check-in fizic dacă nu se face online , dar întrebarea este , mai este gratis ? Mulțumesc .
Este prima dată când voi zbura cu Blue Air (până acum Ryanair) și deja aud numai probleme .

#5709
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,657
  • Înscris: 12.12.2006
Ah, scuze, am uitat de faza cu check-in-ul la aeroport contra cost.

#5710
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 22.05.2019

 mdt, on 24 noiembrie 2021 - 21:38, said:

Ah, scuze, am uitat de faza cu check-in-ul la aeroport contra cost.
Colegu' să înțeleg că....nu mă lasă să fac check-in online pentru copil și când îl fac fizic la aeroport , trebuie să plătesc ?

#5711
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,657
  • Înscris: 12.12.2006
Nu stiu, nu am mai zburat cu Blueair de ceva timp. Raspunsul meu de mai sus a fost la modul general.

#5712
blackiesasha

blackiesasha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,007
  • Înscris: 21.01.2013
Eu stiu ca daca nu te lasa / nu se poate face check-in online, atunci e gratis la aeroport.

#5713
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 22.05.2019

 blackiesasha, on 25 noiembrie 2021 - 09:27, said:

Eu stiu ca daca nu te lasa / nu se poate face check-in online, atunci e gratis la aeroport.
Așa știu și eu , dar......este Blue Air și nu-mi inspiră încredere (din ce aud)
Dacă voi plăti (check-in copil) , este prima și ultima oară când merg cu ei . Eu am rezervare 03.07.2021 - 10.07.2021 (Rodos), având în vedere istoricul lor (cine știe și a fost în situație) , poate fi situația să anuleze zboruri în aceea perioadă ? Sunt neserioși cu rambursarea banilor ? Mulțumesc anticipat .

#5714
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 22.05.2019

 Printdivision, on 25 noiembrie 2021 - 10:56, said:


Așa știu și eu , dar......este Blue Air și nu-mi inspiră încredere (din ce aud)
Dacă voi plăti (check-in copil) , este prima și ultima oară când merg cu ei . Eu am rezervare 03.07.2021 - 10.07.2021 (Rodos), având în vedere istoricul lor (cine știe și a fost în situație) , poate fi situația să anuleze zboruri în aceea perioadă ? Sunt neserioși cu rambursarea banilor ? Mulțumesc anticipat .
Scuze , anul 2022 (nu 2021) , am rămas blocat în timp 😁

#5715
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,131
  • Înscris: 18.12.2007
Noi nu stim ce se va intampla peste 5 zile si tu vrei sa stii ce se va intampla peste jumate de an?
Raspunsul este da sau nu. Se poate anula sau poti beneficia de zbor.

#5716
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

 Printdivision, on 25 noiembrie 2021 - 10:56, said:

având în vedere istoricul lor (cine știe și a fost în situație) , poate fi situația să anuleze zboruri în aceea perioadă ? Sunt neserioși cu rambursarea banilor ? Mulțumesc anticipat .
pana la vara multe se pot intampla. dar, da, sunt unii dintre cei mai neseriosi. Anuleaza si reorganizeaza curse....
iar referitor la rambursare -sanse minime, doar sa transferi in wallet si sa iei alte bilete.

#5717
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 22.05.2019

 AlexEn, on 25 noiembrie 2021 - 11:54, said:

Noi nu stim ce se va intampla peste 5 zile si tu vrei sa stii ce se va intampla peste jumate de an?
Raspunsul este da sau nu. Se poate anula sau poti beneficia de zbor.
Ce răspuns amabil.....mulțumesc .

 moniK_06, on 25 noiembrie 2021 - 12:23, said:


pana la vara multe se pot intampla. dar, da, sunt unii dintre cei mai neseriosi. Anuleaza si reorganizeaza curse....
iar referitor la rambursare -sanse minime, doar sa transferi in wallet si sa iei alte bilete.
Un răspuns ok , mulțumesc . Până acum am zburat cu Ryanair și au fost foarte serioși cu returul banilor (anulare zbor anul trecut în iulie) . Intrebarea mea era dacă anulează zboruri așa....că văd ei că nu au aeronava "full"....până acum doi ani , nu ca acești doi ani (cu pandemia) , dacă m-am exprimat greșit , scuze .

#5718
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,131
  • Înscris: 18.12.2007
Nu are nimic de-a face cu amabilitatea ci cu starea in care suntem acum si nesiguranta.

#5719
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

 Printdivision, on 25 noiembrie 2021 - 13:16, said:

Un răspuns ok , mulțumesc . Până acum am zburat cu Ryanair și au fost foarte serioși cu returul banilor (anulare zbor anul trecut în iulie) . Intrebarea mea era dacă anulează zboruri așa....că văd ei că nu au aeronava "full"....până acum doi ani , nu ca acești doi ani (cu pandemia) , dacă m-am exprimat greșit , scuze .
Am avut anulari in pandemie si pt bilete Ryanair si pt Blueair. Nu exista termen de comparatie. 100% recomand Ryanair - am primit banii inapoi (dupa ce am refuzat voucherul) in timp ce Blueair ne-a tot amanat pana am renuntat si am acceptat banii in wallet.
Apoi, am zburat si cu Ryanair (deh, preturi de nerefuzat) si cu Blueair (ca nu am avut de ales). Dinnou o bila alba pt Ryanair: zboruri fara intarzieri si nici o problema (de ex la Blue am achitat locurile in avion dar apoi ei au schimbat avionul si locurile noastre nu mai existau deoarece avionul era mai mic).

#5720
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 22.05.2019

 AlexEn, on 25 noiembrie 2021 - 14:13, said:

Nu are nimic de-a face cu amabilitatea ci cu starea in care suntem acum si nesiguranta.
Ce legătură are starea de siguranță cu amabilitatea ???
Dacă starea este dificilă , trebuie să fim și noi , nu putem să fim amabili ? , trebuie sa fim așa.....
Ideea este că , dacă tu întreba-i , nu-ți răspunde-am așa , dacă nu știam , tăceam din gură , nu mă băgam ....
Eu mă refeream (în mare) la experiența cu Blue Air , nu am cerut "profeții" , nu ar avea logică , dar mi-am cerut scuze de exprimarea greșită .

 moniK_06, on 25 noiembrie 2021 - 14:27, said:


Am avut anulari in pandemie si pt bilete Ryanair si pt Blueair. Nu exista termen de comparatie. 100% recomand Ryanair - am primit banii inapoi (dupa ce am refuzat voucherul) in timp ce Blueair ne-a tot amanat pana am renuntat si am acceptat banii in wallet.
Apoi, am zburat si cu Ryanair (deh, preturi de nerefuzat) si cu Blueair (ca nu am avut de ales). Dinnou o bila alba pt Ryanair: zboruri fara intarzieri si nici o problema (de ex la Blue am achitat locurile in avion dar apoi ei au schimbat avionul si locurile noastre nu mai existau deoarece avionul era mai mic).
Mulțumesc , acum , ce să fac , m-am riscat cu ei.....sper să nu apară probleme .

#5721
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Despre care check-in e vorba ? Mai zboara in vreo directie Blue Air ?

SENZATIONAL ! iar am primit mail-uri , azi , acum cateva min :
Cancelled flight / Anulare zbor / Volo cancellato
Mesaje primite
Due to operational reasons, we have no alternative and we are forced to cancel your flight ..., from ... to ..., on ...

#5722
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,345
  • Înscris: 14.06.2006
Blue Air anuntă zboruri directe București - Bordeaux începând cu Vara 2022

Blue Air anunță un nou zbor direct de la București la Bordeaux, Franța, in cadrul Orarului de Vara 2022.

Începând cu iunie 2022, Blue Air va opera două zboruri săptămânale pe ruta București – Bordeaux. Biletele sunt deja disponibile pentru rezervare, cu prețuri începând de la 19,99 euro/ segment, taxe incluse.

Toate zborurile vor fi operate cu aeronave Boeing-737-MAX-8 de ultimă generație.

Începând cu 23 iunie 2022, Blue Air va opera 2 zboruri săptămânale de la București la Bordeaux după următorul program:
 Luni, Joi
OTP 19:00   BOD 21:30
BOD 22:00  OTP 02:30

Biletele sunt deja disponibile pentru vânzare pe www.flyblueair.com și în aplicația mobilă.

In Orarul de Vară 2022, Blue Air va opera zboruri catre Franta conform următorului program:
 București (OTP) - Paris Charles de Gaulle (CDG): 7 frecvențe săptămânale
 București (OTP) - Nisa (NCE): 6 frecvențe săptămânale
 București (OTP) - Lyon (LYS): 3 frecvențe săptămânale
 București (OTP) – Bordeaux (BOD): 2 frecvente saptamanale
 Bacau (BCM) - Paris Beauvais (BVA): 3 frecvente saptamanale
 Cluj (CLJ) - Paris Charles de Gaulle (CDG): 2 frecvente saptamanale
 Iasi (IAS) - Paris Charles de Gaulle (CDG): 2 frecvente saptamanale
 Oradea (OMR) - Paris Charles de Gaulle (CDG) | conexiune prin OTP
 Suceava (SCV) - Paris Charles de Gaulle (CDG) | conexiune prin OTP
 Timisoara (TSR) - Paris Charles de Gaulle (CDG) | conexiune prin OTP
Attached File  EU-map_OTP-BOD.jpg   392.91K   2 downloads

#5723
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Doamne-ajuta sa zboare , cineva sa se bucure de calatoriile cu Blue Air .
Eu nu am reusit sa zbor cu ei , am avut numai amanari si anulari . M-am cam lecuit de Blue Air , in sensul ca nu ma vad prea curand sa mai fac vreo rezervare la ei .

Edited by sarbulb, 26 November 2021 - 16:44.


#5724
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 07.04.2005
Din pacate pana prin ianuarie si februarie par trist programul lor de operare (vedem din martie incolo de mai prelungesc sau nu).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate