Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

wireless lan adaptor

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Crush2008

Crush2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.09.2008
Buna ziua tuturor,

Mi-am cumparat recet un Samsung LE40B651. Despre el, numai cuvinte de lauda. Dar am o mica problema, as vrea sa-l conectez la Internet, si implicit la reteaua wireless care o am in casa. Intrebare: se poate folosi un alt adaptor wireless in afara de Samsung? daca da, care? Exista undeva pe net un site care sa-mi ofere setarile pentru culoare, asta ca sa nu le folosesc pe cele implicite?

Multumesc

#2
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007

View PostCrush2008, on 27th November 2009, 14:10, said:

Buna ziua tuturor,

Mi-am cumparat recet un Samsung LE40B651. Despre el, numai cuvinte de lauda. Dar am o mica problema, as vrea sa-l conectez la Internet, si implicit la reteaua wireless care o am in casa. Intrebare: se poate folosi un alt adaptor wireless in afara de Samsung? daca da, care? Exista undeva pe net un site care sa-mi ofere setarile pentru culoare, asta ca sa nu le folosesc pe cele implicite?

Multumesc

posibil sa nu se "pupe" decat cu samsung ... iar in legatura cu setarile pt culori si altele poti studia aici http://www.hdtvtest....msung-LE40B650/

#3
di eGO

di eGO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 13.01.2004
Referitor la adaptor: nu functioneaza decat cel Samsung pentru modele din 2009, insa nu merita decat ca si "gadget".

#4
DS19

DS19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 05.06.2006

View Postdi eGO, on 29th November 2009, 11:42, said:

Referitor la adaptor: nu functioneaza decat cel Samsung pentru modele din 2009, insa nu merita decat ca si "gadget".

eu am dat mail la importatorul Samsung intrebindu-l de unde sa cumpar wireless-ul lor; si acum (la 3 luni distanta) inca mai astept raspunsul

#5
di eGO

di eGO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 13.01.2004
Eu l-am primit din Irlanda, de aici.

#6
florinsefu

florinsefu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDS19, on 29th November 2009, 16:45, said:

eu am dat mail la importatorul Samsung intrebindu-l de unde sa cumpar wireless-ul lor; si acum (la 3 luni distanta) inca mai astept raspunsul
" adaug raspunsul reprezentantului Samsung la citeva intrebari ale mele: 1. Ma intereseaza ce model de wireless stick este compatibil, de unde se poate achizitiona si la ce pret ? Modelul WIS09ABGN Wifi dongle este compatibil cu acest televizor ? 2. De unde se pot downloada alte aplicatii pentru “Content library”.Ce tip de applicatii sint suportate? 3. Pe linga “Weather” si “Youtube” , ce alte applicatii se pot instala (downloada) ? raspuns samsubg romania: WIS09ABGN Wifi dongle este compatibil cu modelul LE32B651T3W si poate fi gasit in reteaua magazinelor DOMO. Cu ajutorul unui stick USB puteti downloada noi aplicatii de pe www.samsung.com (nu se pot pune in memoria TV-ului). Cu USB 2.0 puteti vedea chiar si film (Movie). Pentru moment, widget-urile disponibile sunt doar cele 2 mentionate de dumneavoastra. Pe masura ce Samsung va incheia parteneriate cu alti furnizori de continut in Romania, veti putea completa galleria de widget-uri. Aceasta va fi posibil anul viitor. " am gasit pe un site poate te ajuta

#7
Crush2008

Crush2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.09.2008
Multumesc tuturor pentru raspunsurile date. Pana la urma l-am legat la retea cu un cablu. Merge perfect, dar nu e mare lucru....

#8
ilu213

ilu213

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 25.07.2006

View PostCrush2008, on 4th December 2009, 10:48, said:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile date. Pana la urma l-am legat la retea cu un cablu. Merge perfect, dar nu e mare lucru....

salut .. poti accesa un share de pe pc .. prin retea wireless si sa vezi un film pe tv ?

#9
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Mult mai ieftin decat wireless dongle.
Cumperi un router cu 50 ron il pui langa si ii faci legatura cu o sarma de cablu la tv.

In ceea ce priveste accesarea calculatoarelor pe baza de sharing, nu prea merge la mine (LE40C650L1WXZG) decat pentru foto si alte file mai putin destepte. Daca e pe baza de codec, leg laptopul la tv.

#10
livyu_s

livyu_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 16.02.2007
Foloseste functia All Share (trebuie sa instalezi si p calculator) daca vrei sa accesezi fisiere de pe calculator folosind TV ul

#11
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
la fel am spus si eu, dar functioneaza doar pt. file mai putin ddestepte, de tip imagine, muzica. La mine, filme nu prea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate