Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Noile abonamente de Internet ale UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Anul acesta SIGUR NU !
In 2010 SIGUR DA !

Prin februarie cred ca vom afla lucruri concrete !

#20
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View PostJaguar Paw, on 25th November 2009, 23:03, said:

Anul acesta SIGUR NU !
In 2010 SIGUR DA !

Prin februarie cred ca vom afla lucruri concrete !

evident .. eu zic ca cel mai sigur va fi de 1 APRILIE

#21
dvn2007

dvn2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 30.11.2007
ce jeg de net e upc asta

upc large in ploiesti pe republicii pica din 2 in 2 zile

#22
raducosmin16

raducosmin16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.01.2009
da eu daca ma duc de exemplu pe 5 ianuarie sa-mi fac abonament la pachetul ala medium TV si net cu 60 de lei, mai beneficiez de cele 3 luni sau astept pana vine urm oferta?

#23
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 19.04.2007

View Postraducosmin16, on 1st January 2010, 15:15, said:

da eu daca ma duc de exemplu pe 5 ianuarie sa-mi fac abonament la pachetul ala medium TV si net cu 60 de lei, mai beneficiez de cele 3 luni sau astept pana vine urm oferta?
cred ca e pana la 30 ianuarie... da mai bine intrebi la upc.

#24
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 17.04.2006

View Postraducosmin16, on 1st January 2010, 15:15, said:

da eu daca ma duc de exemplu pe 5 ianuarie sa-mi fac abonament la pachetul ala medium TV si net cu 60 de lei, mai beneficiez de cele 3 luni sau astept pana vine urm oferta?

E pana in 30 , dar probabil se prelungeste datorita cererilor imense :peacefingers:

#25
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,894
  • Înscris: 25.01.2007
Ce imi place la UPC e ca iti dezvolta simtul umorului.

#26
petree

petree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 09.11.2005

View PostSef-chenko, on 15th January 2010, 13:31, said:

E pana in 30 , dar probabil se prelungeste datorita cererilor imense :peacefingers:
Da inghesuiala pentru abonamente noi: la casieria din Crangasi am vazut doar persoane ce renunta la digital, nici vorba de inghesuiala pentru abonamente noi. !

#27
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
renunta la receptoarele SD ca sa isi ia HD...

#28
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,052
  • Înscris: 18.02.2004

View PostG-Unit//FuLLReSpecT, on 25th November 2009, 08:23, said:

Nu apare pentru că nu s-a lansat încă FiberPower la noi.

Mai mult ca sigur ca daca o sa fie FiberPower 120Mbps la preturile din afara Romaniei (in Olanda e 70EUR) nu se va apropia nimeni de UPC, mai ales cu reputatia pe care o au.
La ora actuala stau cel mai prost la oferta de download - RTC: 30Mbps; RDS: 100Mbps
Si UPC: 24Mbps la cele mai mari preturi

#29
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,496
  • Înscris: 17.04.2006

View Postpetree, on 16th January 2010, 10:09, said:

Da inghesuiala pentru abonamente noi: la casieria din Crangasi am vazut doar persoane ce renunta la digital, nici vorba de inghesuiala pentru abonamente noi. !

Asta ai impresia tu cand vezi cate un batranel ca renunta la D4A ca nu il stie manevra , dar revine peste putin timp ca nu are ce stiu eu ce prpgram.
Sunt unele situatii (in Timis) in care nu se poate efectua instalarea in cele maxim 5 zile promise .

Si inghesuiala pentru abonamente noi nu vezi in cas. UPC . Contractele vin in marea majoritate de la agentii de vanzari .

Edited by Sef-chenko, 16 January 2010 - 13:07.


#30
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postrogerlecoco, on 16th January 2010, 12:03, said:

Mai mult ca sigur ca daca o sa fie FiberPower 120Mbps la preturile din afara Romaniei (in Olanda e 70EUR) nu se va apropia nimeni de UPC, mai ales cu reputatia pe care o au.
La ora actuala stau cel mai prost la oferta de download - RTC: 30Mbps; RDS: 100Mbps
Si UPC: 24Mbps la cele mai mari preturi
Comparatia cu RTC este fortata. RTC ofera VDSL pe cateva strazi, in jurul centralelor, in 10 oarse.
UPC nu e tras in jos de preturi. UPC e tras in jos de reputatia pe care o are, asa cum spunea-i, in special pe internet, mai exact pe traficul P2P (torenti, DC, kazza, etc.).
Problema este ca marea majoritate a utilizatorilor de internet doresc sa efectueze trafic P2P. Aici apare problema la UPC.

Edited by Farrell, 16 January 2010 - 16:47.


#31
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,052
  • Înscris: 18.02.2004

View PostFarrell, on 16th January 2010, 16:45, said:

Comparatia cu RTC este fortata. RTC ofera VDSL pe cateva strazi, in jurul centralelor, in 10 oarse.
UPC nu e tras in jos de preturi. UPC e tras in jos de reputatia pe care o are, asa cum spunea-i, in special pe internet, mai exact pe traficul P2P (torenti, DC, kazza, etc.).
Problema este ca marea majoritate a utilizatorilor de internet doresc sa efectueze trafic P2P. Aici apare problema la UPC.

Cu VDSL-ul si cu tehnologia xDSL, ai dreptate, conteaza distanta fata de centrala telefonica.
In ceea ce priveste preturile, aici pot sa zic ca UPC este printre cei mai scumpi si nu ofera cine stie ce calitate.
Ma intreb doar ce preturi "piperate" vor cere pe al lor FiberPower (de fapt DOCSIS 3), avand in vedere concurenta si ce preturi practica UPC in alte tari.

#32
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postrogerlecoco, on 16th January 2010, 17:56, said:

Cu VDSL-ul si cu tehnologia xDSL, ai dreptate, conteaza distanta fata de centrala telefonica.
In ceea ce priveste preturile, aici pot sa zic ca UPC este printre cei mai scumpi si nu ofera cine stie ce calitate.
Ma intreb doar ce preturi "piperate" vor cere pe al lor FiberPower (de fapt DOCSIS 3), avand in vedere concurenta si ce preturi practica UPC in alte tari.
Preturi piperate sau nu pentru Fibepower, nimeni nu-i obligat sa se aboneze. Este un proverb cu cel care cere si cel care da. :)
Poate nici nu vor avea interes sa vanda Fiberpower.Poate au nevoie doar de reclama... asa : UPC ofera ab cu viteze de pana la 120Mbps. Suna frumos.
Pana nu demult si RTC cerea pe 20Mbps pe ADSL2+ peste 100 lei.

#33
rogerlecoco

rogerlecoco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,052
  • Înscris: 18.02.2004

View PostFarrell, on 16th January 2010, 21:25, said:

Preturi piperate sau nu pentru Fibepower, nimeni nu-i obligat sa se aboneze. Este un proverb cu cel care cere si cel care da. :)
Poate nici nu vor avea interes sa vanda Fiberpower.Poate au nevoie doar de reclama... asa : UPC ofera ab cu viteze de pana la 120Mbps. Suna frumos.
Pana nu demult si RTC cerea pe 20Mbps pe ADSL2+ peste 100 lei.
Vedem cat o sa coste comparativ cu concurenta
Si o sa vedem ce inseamna pana la... vad ca zici ca ai large si nu prea ii atingi.... cine da bani pe large :)?

#34
Maresalul

Maresalul

    Gata cu joaca, la munca!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,346
  • Înscris: 18.09.2007

View Postaltuser09, on 23rd November 2009, 21:03, said:

[ http://www.speedtest.net/result/631495060.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
am internet de 12mb, teoretic.
Si eu, tot teoretic...
[ http://www.speedtest.net/result/684807168.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][/URL]

Edited by Maresalul, 16 January 2010 - 23:00.


#35
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postrogerlecoco, on 16th January 2010, 22:52, said:

Vedem cat o sa coste comparativ cu concurenta
Si o sa vedem ce inseamna pana la... vad ca zici ca ai large si nu prea ii atingi.... cine da bani pe large :)?
Fiecare face cu banii lui ce vrea. Eu nu sunt interesat de Fiber Power de la UPC, nici daca este sub 100 lei.
Internetul Large, ca de altfel si cel mediu se misca bina, pana intri pe vreun torent sau DC.

#36
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007
[ http://www.speedtest.net/result/684829329.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.speedtest.net/result/684830051.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eu zic ca e ok pt un abonament medium ..... Pe torrenti uneori sunt limitat dar sunt si ore cand ating si 1.3 mB/s (e mai ok ca inainte cu 3 luni cand mergea cu viteze foarte mici). Dar inca nu recomand la nimeni internet de la upc, numai daca vor stabilitate (dupa un 1 an o intrerupere de 15 minute). In rest concurenta ofera viteze mai mari, dar cu intreruperi aproape saptamanale. Fiecare alege in functie de preferinte! Daca vrei net rapid te duci la concurenta, daca vrei stabilitate ramai la upc .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate