Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Noile abonamente de Internet ale UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004
Se tot vehiculeaza pe forum ca or sa fie introduse noi abonamente la UPC cu viteze noi, se vorbea de 60Mb/s si chiar de 100Mb/s. Cine poate sa spuna, chiar si neoficial, din barfe, cand or sa inceapa ele sa fie implementate?

Si daca in momentul in care or sa apara noile viteze, se pasteaza si aceleasi preturi...

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,895
  • Înscris: 25.01.2007
poate preturile nu, dar blocarile sigur se pastreaza.

#3
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 slai, on 17th November 2009, 21:56, said:

poate preturile nu, dar blocarile sigur se pastreaza.
logic

#4
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
60 la UPC? Si cat va costa, 2 bulioane?  :lol:

#5
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 jay333, on 18th November 2009, 14:29, said:

60 la UPC? Si cat va costa, 2 bulioane?  :lol:
se vor reduce preturile... o sa vezi...

#6
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Sper. Ie cam scumpe serviciile lor. Macar nu am fluctuatii prea mari de furnizare.

#7
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004
Eu sunt foarte multumit de cum merge Internetul de la UPC, cel putin dpdv al stabilitatii de care da dovada. Iar cu limitarile binecunoscute, pe mine nu ma deranjeaza, caci mai exista si ceva metode de ocolire.

Totusi, nimeni nu poate raspunde la prima intrebare a topicului, cand vor aparea aceste viteze?

#8
BlackDay

BlackDay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 02.11.2008
Probabil in decembrie -ianuarie vor lansa... dar nu mai tarziu de primavara anului 2010. Cred ca oferta Fiber Power va fi mai mult pe hartie, adica ceve de genul, "UPC ofera vitezele cele mai mari pe net de pana 120Mbps, etc". Pretul va fi in mod sigur de peste 100 lei. Am avut abonamentul de 24Mbps si 3play de la UPC si ma tot sunau lunar sa renunt la 24Mbps si sa aleg un pachet tot 3play dar cu 12Mbps. Pana la urma am acceptat oferta si bine am facut.  Pentru mine e clar ca nu-si doresc clienti la abonamentele cu vitezea de 24Mbps. Asa ca eu nu ma astept sa lanseze abonamente  Fiber Power din dorinta de a avea si clienti pe ele.

#9
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009
[quote name='galex' date='18th November 2009, 16:40' post='7351830']
Eu sunt foarte multumit de cum merge Internetul de la UPC, cel putin dpdv al stabilitatii de care da dovada. Iar cu limitarile binecunoscute, pe mine nu ma deranjeaza, caci mai exista si ceva metode de ocolire.

sunt de acord cu tine.in privinta stabilitatii UPC sta f.f.bine. In 2 ani de cand il folosesc nu picat de 3-4 ori ,si a fost chestie  de 2-3 ore.Niciodata zi sau zile.

Ca mai sunt probleme uneori cu viteza,da,dar nu zile.La toti operatorii sunt probleme mai mari sau mau mici.Dar la stabilitate stau O.k.

#10
galex

galex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.07.2004
Ce se va intampla cu cei care se aboneaza acum la vitezele curente? Vor ramane tot la aceste viteze pana expira perioada contractuala, sau vor fi migrati automat? Adica, oare sa mai astept pana apar noile viteze, sau sa ma abonez acum si voi fi migrat ulterior?

#11
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
[ http://www.speedtest.net/result/631495060.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
am internet de 12mb, teoretic.

#12
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 altuser09, on 23rd November 2009, 21:03, said:

[ http://www.speedtest.net/result/631495060.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
am internet de 12mb, teoretic.
abonament cu urcare pana in 12 mb... nu ai 12 mb... poti avea si 3-4-5 pana la 11-12 mb

http://www.upc.ro/internet/medium/


scrie ca UPC Internet Medium
Pana la 12 Mbps - viteza de download

Edited by Florin64x, 24 November 2009 - 19:27.


#13
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005

Quote

September 21, 2009 - Motorola, Inc. (NYSE: MOT) today announced that UPC has selected Motorola’s SBV6120E SURFboard EuroDOCSIS 3.0 Digital Voice Modems to deliver high-speed data and IP voice and services to customers in The Netherlands, Austria, Czech Republic, Hungary, Slovakia and Switzerland.

The SBV6120E EuroDOCSIS 3.0 voice and data solution enables UPC to offer its customers their flagship Fiber Power high-speed data service with speeds of up to 120 Mbps already in some markets.

....

http://mediacenter.m...mp;NewsAreaID=2

Să înțeleg că astfel de modemuri își vor face apariția și la noi odată cu lansarea noilor abonamente ? Motorola sună foarte bine pentru mine :)

Attached File  displaymedia.png   67.51K   54 downloads

#14
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 G-Unit//FuLLReSpecT, on 24th November 2009, 21:01, said:

http://mediacenter.m...mp;NewsAreaID=2

Să înțeleg că astfel de modemuri își vor face apariția și la noi odată cu lansarea noilor abonamente ? Motorola sună foarte bine pentru mine :)

displaymedia.png
tot ce e posibil

#15
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,035
  • Înscris: 08.08.2002
In lista de tari ca de obicei nu apare si Romania asa ca ...

#16
G-Unit//FuLLReSpecT

G-Unit//FuLLReSpecT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.11.2005
Nu apare pentru că nu s-a lansat încă FiberPower la noi.

#17
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
In cazul meu, Resita , sect 4, Buc, abia s-au realizat lucrarile de dispunere tuburi ingropate pentru viitoarele cablari. Un inginer de la ei a spus ca stie de luna Decembrie ca ar reprezenta inceputul cablarii pe fibra pt aceasta strada. Asa ca se apropie intr-un final si momentul fibra la UPC, ca extindere catre enduseri.

#18
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 19.09.2008

 elvis77ro, on 25th November 2009, 10:41, said:

In cazul meu, Resita , sect 4, Buc, abia s-au realizat lucrarile de dispunere tuburi ingropate pentru viitoarele cablari. Un inginer de la ei a spus ca stie de luna Decembrie ca ar reprezenta inceputul cablarii pe fibra pt aceasta strada. Asa ca se apropie intr-un final si momentul fibra la UPC, ca extindere catre enduseri.

Asa este. Se pare ca din Decembrie vor incepe in Bucuresti si din Februarie in alte orase mari din tara unde sunt prezenti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate