Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

PRESCHIMBARE PERMIS DE CONDUCERE

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
21 răspunsuri în acest subiect

#19
tudormon

tudormon

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 447
  • Înscris: 23.05.2005

Vizualizare mesajaeon, pe May 27 2005, 11:34, a scris:

mda , trebuie schimbat.. e o porcarie ca trebuie sa faci vizita medicala si pierzi 1 sapt si 1-2 mil cel putin (daca e pe bune :))..te duci la udriste, au mutat tot acolo ca doar suntem romani si trebuie sa stam la coada.... nu vad DE CE TREBUIE FISA MEDICALA ? daca eu schimb DOMICILIUL, nu am avut accidente cu implicari de sanatate, suspendari pe motive medicale....
o simpla 'viza' ca si la buletin era suficienta
ps. amenda este de la 1 la 5 mil + suspendare de permis, era s-o incasez...


Amenda e de 105-140 RON cu plata imediata (respectiv dublu fara), si nu se poate suspenda permisul pt asta (vezi codul nou). Si asa, e o idiotenie din punctul meu de vedere. NU stiam ca trebuie schimbat permisul pana nu am citit si eu o lista cu amenzile si stupoare, era una pt asa ceva! ce ne mai pun astia degeaba pe drumuri...

Editat de tudormon, 29 noiembrie 2006 - 10:40.


#20
teo0

teo0

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 304
  • Înscris: 07.02.2006
tocmai a luat un prieten 120ron amenda, nu coincidea adresa din buletin cu cea din permis

#21
phidias

phidias

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 767
  • Înscris: 13.07.2005
Tampenie mai mare, nici c-am vazut.
Dar la Politia Romana, e ceva normal.

Ce are buletinul cu permisul ?
A... ca prezinti numai permisul, ca act de identitate, si nu e valabil, ca te-ai mutat, e corect. Dai banul, ca te-a prins fara acte.
Dar ca "organul" e bou si nu stie sa confrunte cele doua acte, sa-mi fie cu suparare.

Si nu mi-ar fi, daca totul ar dura 15 minute.

Fac eu buletine.
1 mil. bucata.

#22
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.092
  • Înscris: 19.10.2003

Vizualizare mesajphidias, pe Dec 2 2006, 16:56, a scris:

Fac eu buletine.
1 mil. bucata.

Editeaza-ti postul si  mentioneaza ca ai glumit, ai la dispozitie 12 ore. Daca nu, o sa "glumim" si  noi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate