Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#15193
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

 FireSky, on 12 iulie 2019 - 10:33, said:

Prelungire fara perioada contractuala. Am transformat un abonament de 18 euro intr unul de 4.8 euro tva inclus cu :24gb din care 6.7 in roaming, 100 minute internationale, nelimitat in Romania
screenshot din MyOrange sau de la *115#

#15194
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Am atasat4 fisiere.

- factura precedenta, se vede acolo abonamentul de 18 euro

- beneficiile actuale , asa cum le vad in My Orange

- valaorea abonamentului(  Orange start 6 ii zice abonamentului+ ultima prelungire a abonamentului ( in 14.06.2019 ) iar perioada de valabilitate este ziua curwenta, se suprascrie in fiecare zi Posted Image

- factura actuala

Am sters numarul de telefon , am pastrat doar ultimele 2 cifre, sunt aceleasi

Nu mi dau seama ce i asa deosebit la oferta asta , eu am ezistat cateva saptamani daca s o accept sau nu Posted Image

Attached Files


Edited by FireSky, 12 July 2019 - 11:40.


#15195
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Orange Me Start cu Roaming? Posted Image

#15196
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Pai sunt incompatibile? Nu m a interesat denumirea, ci valoarea și beneficiile:)

Edited by FireSky, 12 July 2019 - 13:34.


#15197
catanutz

catanutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 13.06.2007
Oferta de retentie acceptata cu 6 luni inainte de expirarea contractului de 18eur/luna:

Orange ME6 pe 12 luni
-nelimitat min si sms nationale si in Roaming
-100min internationale ....
-6x4=24GB date mobile
-2.24GB date mobile in Roaming SEE

Initial am primit Orange ME8 pe care l-am refuzat. Perioada de 6luni comuna se va suprascrie :).

Edited by catanutz, 12 July 2019 - 13:27.


#15198
ecler12345

ecler12345

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 14.12.2018

 FireSky, on 12 iulie 2019 - 11:20, said:

Am atasat4 fisiere.

- factura precedenta, se vede acolo abonamentul de 18 euro

- beneficiile actuale , asa cum le vad in My Orange

- valaorea abonamentului(  Orange start 6 ii zice abonamentului+ ultima prelungire a abonamentului ( in 14.06.2019 ) iar perioada de valabilitate este ziua curwenta, se suprascrie in fiecare zi Posted Image

- factura actuala

Am sters numarul de telefon , am pastrat doar ultimele 2 cifre, sunt aceleasi

Nu mi dau seama ce i asa deosebit la oferta asta , eu am ezistat cateva saptamani daca s o accept sau nu Posted Image
nu prea inteleg cum de ai primit atat roaming, e contrar tuturor informatiilor de aici...sigur nu e o greseala din cronos in cont? am avut si eu mai multi gb in roaming pana au rectificat ei sa imi arate ce aveam de fapt. Daca chiar le-ai rupt bucile dupa ce ti-au gresit cu ceva si au dat de frica, atunci se intelege

#15199
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,061
  • Înscris: 20.06.2009

 FireSky, on 12 iulie 2019 - 11:20, said:

Am atasat4 fisiere.
(...)
Datele de acolo sînt date peste cap! Vorbește cu helper-ii să arunce o privire în contul tău, că nu e de bine! O să te încrezi în chestiile de acolo și te trezești cu cost suplimentar la ceva, vorbesc serios!
Acum:
- pare a fi un Me 6 cu 6 euro pe lună, cu ceva reducere. Cel puțin așa reiese din factură...
- netul în roaming e cu valoarea de la Me 18 (dacă faci calculul o să-mi dai dreptate). La Me 6 vei avea 2,24 GB, nimic în plus...
Poate cauți actul adițional, să vedem acolo ce reducere ai primit. În plus, nu-mi prea sună familiar chestia cu „prelungire fără perioadă contractuală”, ar vrea și ochii mei să vază minunea...

#15200
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Nu e nimic gresit...cred.Si daca e, de abia astept sa mi apara cost suplimentar

Si uite si mesajul meu de la Cronos de aiz. tot 6 gb apar in roaming. Si la fel , 100% nu am perioada contractuala.

Attached Files



#15201
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,061
  • Înscris: 20.06.2009
Nu e greșit în SMS pentru că e același Cronos! Dar cum (și) eu sînt pățit cu Orange-u' pe chestii de genul, îți spun că mai bine verifici. Că nu vrei, e partea a doua, nu mă bag aici...
Legat de perioada contractuală, te-am rugat de actul adițional. Dacă nu vrei, iar e o chestie ce ține de tine...

#15202
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Nu am act adițional, am discutat telefonic la momentul respectiv. Dar am vorbit la telefon cu ei chiar acum 2 zile și mi au zis ca nu am perioada contractuala. Și asta vad și în my Orange. În fiecare zi pentru numărul respectiv(am 2 numere de telefon la ei) perioada contractuala este ziua curenta. Spre deosebire de celalalt număr de telefon unde am o perioada contractuala peste aproape un an și pe care o și vad în my Orange . Am avut niște clinciuri cu ei și e posibil sa fi făcut ceva excepții, nu bag mana în foc. Uite, o sa le scriu pe mail sa mi verifice perioada contractuala și sa mi confirme ca nu am.

#15203
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Nu e vorba de perioada aditionala, ci de un act aditional care sa legalizeze schimbarile alea. Fara un act aditional valabil ei pot zice ca nimic nu s-a schimbat si tu trebuie sa platesti, o discutie la telefon, chiar si inregistrata, are valoare doar de precontract, fara act aditional la contractul actual sau alt contract, nimic nu e batut in cuie.
Probabil un act aditional exista, doar ca el inca nu ti-a fost dat tie. Cere-le. Din cate stiu eu contractele sau actele aditionale sunt automat generate odata cu schimbarea contractului.

Edited by Getodacul, 12 July 2019 - 16:06.


#15204
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 FireSky, on 12 iulie 2019 - 14:00, said:

Nu e nimic gresit...cred.Si daca e, de abia astept sa mi apara cost suplimentar

Si uite si mesajul meu de la Cronos de aiz. tot 6 gb apar in roaming. Si la fel , 100% nu am perioada contractuala.

E ME6 standard. Ai 2.24GB in Roaming, se va updata la prima factura.

#15205
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005

 FireSky, on 12 iulie 2019 - 14:15, said:

Nu am act adițional, am discutat telefonic la momentul respectiv.

Trebuie sa iti trimita oferta pe mail cu toate detaliile si sa dai accept la chestia aia (ai chiar 14 zile in care sa te razgandesti chiar daca dai accept), altfel nu e valabil, Orange nu iti poate modifica serviciile fara consimtamantul tau scris.

LE: Cum adica nu ai perioada contractuala, ti-au facut o oferta si nu te-au anuntat ca trebuie sa stai macar 12 daca nu 24 de luni in retea? Asta ar fi ceva foarte nou! :)

Edited by AWE, 12 July 2019 - 19:19.


#15206
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Oferta știu ca este fără perioada contractuala. Asta vad și în MyOrange. Deja s a emis prima factura cu noul abonament, sunt și eu curios pe următoarele sa vad dacă apar ceva modificări. Dacă Orange are un act aditional în care eu am dat accept, ma filmez înghițind oferta :))

#15207
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005
Stai cu ochii pe ei, eu am mai avut experiente mai putin pozitive cu Orange ;) chit ca telefonic ma asigurau ca totul e perfect si exact cum imi doresc.

#15208
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Scripta manent. Ai scris, e ok si poti sta linistit. Nu? Cere-le actul aditional, fara de care, legal vorbind, oferta nu exista.

#15209
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 06.02.2011
Uite ca si eu am ajuns sa negociez cu ei, mi-au oferit 24GB net, nelimitat in retea, nelimitat national si 400min internationale cu 6eur si doua luni gratuite din cele 12, inainte plateam 7 eur pentru aceeasi oferta doar ca aveam 6GB net. Toate bune si frumoase, insa dupa cateva zile m-am gandit sa verific, nu stiu ce au facut insa au dat-o rau de gard, mai aveam 3GB de net si 300min internationale cu 7eur, i-am sunat ieri si mi-au zis ca a fost o eroare de sistem, dupa care am renegociat noul contract incepand de azi sa se activeze urmand sa primesc pe mail noul contract. Nimic din toate astea nu s-a intamplat, ce sa mai fac, e chiar obositor, plus ca acum daca sun iar la ei ma taxeaza pt ca am sunat de doua ori luna asta la ei iar pe chat ma pune sa astept initial 1min si tot creste, ultima data imi arata vreo 45min....

#15210
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,061
  • Înscris: 20.06.2009
Stai liniștit, oricum ai 14 zile la dispoziție pentru „răzgîndire”. :) Dacă ești chiar îngrijorat, ia legătura cu helper-ii și roagă-i să-ți verifice contul...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

dilimotmihai

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate