Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19799 replies to this topic

#11071
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

View Postsamebo, on 22 iunie 2017 - 23:03, said:

E absolut normala treaba ca la schimbarea titularului sa se reseteze vechimea
Exact asta am zis și eu când am vândut o mașină: mașina a fost fabricată în 2011, a fost închiriată de firmă în 2012, am preluat eu - persoană fizică - leasingul în 2015 (firma de leasing și-a schimbat și ea denumirea între timp, fiind cumpărată de altă persoană); am vrut s-o vând anul acesta și am spus tuturor că mașina are 2 ani vechime, doar eu o folosesc pe numele meu de doi ani (ceilalți doi ani a fost folosită de administratorul unei firme, care întâmplător eram tot eu).
Dacă vrei să faci o afacere, îți vând mașina asta de doi ani vechime cu prețul uneia de 3 ani (unde mai pui faptul că, după ce o cumperi, vei avea o mașină fără niciun fel de vechime; va fi nou-nouță). Ce zici, te bagi?

Edited by lmk, 23 June 2017 - 17:58.


#11072
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008
@ lmk
Respect.
N as fi putut formula mai frumos



#11073
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
O prostie mai mare nu putea scrie...
Sa inteleg ca daca te intreb de cand esti proprietar o sa raspunzi ca de 6 ani, nu de 2.
La fel presupun ca esti genul care se cearta in parcare ca e locul lui ala, ca el sta acolo de 15 ani, de 15 ani parcheaza acolo deci e locul lui, logic :D
Nu numarul e cel fidel, ci clientul ce detine numarul, si clientului I se acorda bonus pentru fidelitate, nu numarului.

Eu am "nimerit" un numar care avea o vechime destul de mare, era al unei firme mari din 1999 pana prin 2009, cand s-a ales praful de ea.
Acum ce sa fac, sa cer sa am vechime de 18 ani pentru simplul fapt ca pana in 2009 (la cateva luni inaintea activarii numarului de catre mine) a apartinut unei PJ? Nu, in mod evident, am vechime de doar 7 ani, mai am putin si fac 8 ani :D

PS: si eu detin o casa de aproape 134 ani, doar ca acte de proprietate pe ea nu am decat de prin 2014. Da, e proprietate mostenita de la stramosi, se pune ca e a mea de 134 de ani, ca doar familia mea a folosit casa in toti anii astia, nu?

#11074
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

View Postsamebo, on 24 iunie 2017 - 09:58, said:

Nu numarul e cel fidel, ci clientul ce detine numarul, si clientului I se acorda bonus pentru fidelitate, nu numarului.
Clientul sau numărul sunt neimportante în speța noastră, important este contractul (prin care o parte se obligă să facă o prestație pe care cealaltă parte se obligă să o plătească) și vechimea sa.

Un contract - să zicem că un abonament Panteră 42 care nu se mai oferă pentru contracte nou încheiate sau prin acte adiționale - poate fi cesionat altei persoane (cu acordul ambelor părți), Orange păstrându-și obligația furnizării serviciilor aferente iar noul client preluând obligația de plată; dacă în acest caz a existat o perioadă minimă contractuală de 24 de luni din care au trecut 3 luni, noul client nu va fi ținut să respecte o perioadă minimă de 24 de luni, motivându-se că este „client nou” ci va avea obligația doar pentru perioada rămasă de la momentul inițial.

#11075
banzai77

banzai77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 16.01.2016

View Postsamebo, on 24 iunie 2017 - 09:58, said:

O prostie mai mare nu putea scrie...
Sa inteleg ca daca te intreb de cand esti proprietar o sa raspunzi ca de 6 ani, nu de 2.
La fel presupun ca esti genul care se cearta in parcare ca e locul lui ala, ca el sta acolo de 15 ani, de 15 ani parcheaza acolo deci e locul lui, logic :D
Nu numarul e cel fidel, ci clientul ce detine numarul, si clientului I se acorda bonus pentru fidelitate, nu numarului.

Eu am "nimerit" un numar care avea o vechime destul de mare, era al unei firme mari din 1999 pana prin 2009, cand s-a ales praful de ea.
Acum ce sa fac, sa cer sa am vechime de 18 ani pentru simplul fapt ca pana in 2009 (la cateva luni inaintea activarii numarului de catre mine) a apartinut unei PJ? Nu, in mod evident, am vechime de doar 7 ani, mai am putin si fac 8 ani :D

PS: si eu detin o casa de aproape 134 ani, doar ca acte de proprietate pe ea nu am decat de prin 2014. Da, e proprietate mostenita de la stramosi, se pune ca e a mea de 134 de ani, ca doar familia mea a folosit casa in toti anii astia, nu?
.                                  Samebo,Samebo, Samebo....Ce îți oferă ăștia de la Orange de le iei atâta partea, tu nu vezi ca ti.a dat șah mat IMK....

#11076
postasul2002

postasul2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 10.08.2005

View Postyoliviu, on 22 iunie 2017 - 19:27, said:

Eu am 14 zile de cand efectiv ma rog de cei de la orange sa purtam o discutie , am primit de la vodafone o oferta de portare s7 edge cu 100 euro la abonament de 29 euro
dar fiind client orange de 20 de ani imi vine greu sa plec, nu cer decat o oferta decenta de la orange dar nu am cu cine discuta
Primul consultant via oferit un s7(simplu)  reconditionat cu 860 lei la abonament de 18 euro, cel de-al doilea cand ma sunat eu eram la munca urmand sa revina a doua zi cu un telefon, au trecut 5 zile si..... probabil au uitat de minte
Asa ca ce ar mai fi de zis? client orange de 20 ani cu 3 abonamente probabil ca pana la urma voi porta in vodafone obligat fiind de nepasarea sau rea vointa consultantilor
Tibi no, vezi sa nu te faca portocalii, nu acepta S7 Edge mai jos de Me30 redus cu 20% la 24.8 euro , internet national dublat + tot ce contine Me30.

Am fost vineri la voda si cand am intrat in reprezentanta cand am intrebat o pe tipa de S7 Edge mi a spus Abo 31 euro si S7 Edge la 300 lei. Cand i am spus ca portocala da la Abo 31 euro redus la 24 si S7 sa fie la acelas pret adica 300 lei. S a dus imediat in spate sa vorbeasca cu sefa de zona si mi a spus ca poate sa mi faca reducere de 20 %.
Mai am 4 luni de contract dupa zbor la rosiatici daca orange nu mi da aceasi oferta. Tibi nu te lasa ori Ceri Me30 redus la 24.8 euro si S7 Edge la 69 euro daca nu, porteazate te suna orange si ti da dar nu stiu daca mai ai chef sa anulezi portarea.
Vezi ce faci Tibi, o zi faina.

#11077
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nimic omule, daca citeai pe aici am criticat ce era de criticat la Orange... dar sa ma apuc sa critic fantezii ce sfideaza logica nu pot :D

View Postbanzai77, on 25 iunie 2017 - 14:15, said:

.   Samebo,Samebo, Samebo....Ce îți oferă ăștia de la Orange de le iei atâta partea, tu nu vezi ca ti.a dat șah mat IMK....

Si ca sa fiu si ontopic, in ultimul an au oferte penibile la retentie, sau cel putin pentru mine si familia... la altii vad ca se poate si cu oferte ceva mai decente.
Deaceea am luat hotararea sa nu mai prelungesc. Unele le-am inchis, altele le am in prelungire tacita pana cand ma hotarasc la ceva.

#11078
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Stie cineva pin cind este valabila oferta cu o luna net nelimitat pentru fiecare an in retea? Parca era 30 iunie, insa acum nu mai gasesc informatia. Multumesc!

#11079
ryan87bc

ryan87bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 04.03.2015

View Postmaxie0jazz, on 26 iunie 2017 - 08:27, said:

Stie cineva pin cind este valabila oferta cu o luna net nelimitat pentru fiecare an in retea? Parca era 30 iunie, insa acum nu mai gasesc informatia. Multumesc!
Oferta este disponibilă în perioada 3 aprilie – 29 iunie 2017.

#11080
valiii

valiii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.11.2009
Ce părere aveți de următoarea ofertă primită: me 26 cu 15g de net național si lg g6 la 260€ sau p10 la 240€?

#11081
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011

View Postryan87bc, on 26 iunie 2017 - 08:45, said:


Oferta este disponibilă Ă®n perioada 3 aprilie – 29 iunie 2017.

Multumesc!

#11082
silex2

silex2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.03.2015
Salut Orange Helper,
Unul din abonamentele mele mai are o luna si iese de sub contract, asa ca te rog daca se poate o oferta de retentie fara telefon deoarece m-am convins ca la cele cu telefon aveti umor(vezi solicitarea nr.53435748) si ca sa fiu si eu amuzant in stilul vostru m-ar interesa ceva de genul Me 7 redus la 5 Euro cu vre-o 2 luni gratuite pe un an sau eventual un Optim Nelimitat.
O zi buna!

#11083
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postsilex2, on 27 iunie 2017 - 09:10, said:

Salut Orange Helper,
Unul din abonamentele mele mai are o luna si iese de sub contract, asa ca te rog daca se poate o oferta de retentie fara telefon deoarece m-am convins ca la cele cu telefon aveti umor(vezi solicitarea nr.53435748) si ca sa fiu si eu amuzant in stilul vostru m-ar interesa ceva de genul Me 7 redus la 5 Euro cu vre-o 2 luni gratuite pe un an sau eventual un Optim Nelimitat.
O zi buna!

Salut,

Am raspuns acum mesajului tau privat.

O zi buna,
Orange Helper

#11084
mozsos

mozsos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 29.04.2008


View Postsilex2, on 27 iunie 2017 - 09:10, said:

Salut Orange Helper,
Unul din abonamentele mele mai are o luna si iese de sub contract, asa ca te rog daca se poate o oferta de retentie fara telefon deoarece m-am convins ca la cele cu telefon aveti umor(vezi solicitarea nr.53435748) si ca sa fiu si eu amuzant in stilul vostru m-ar interesa ceva de genul Me 7 redus la 5 Euro cu vre-o 2 luni gratuite pe un an sau eventual un Optim Nelimitat.
O zi buna!

Se poate sau nu me7 redus la 5 euro?

#11085
silex2

silex2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.03.2015
Depinde de client si de consultant, factura lunara pe contul meu e de 120 -140 lei.
Daca nu exista PrePay sau concurenta!

Edited by silex2, 27 June 2017 - 12:52.


#11086
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Ce sa obtinut in ultima perioada la 5E (preferabil 5 E curat nu me 7 redus la 5).Multumesc

#11087
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
Cei care ați primit internet nelimitat la vechimea în rețea, unde puteți vedea extraoptiunea?

#11088
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Mie mi s-a spus că pot activa la *100#.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate