Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

Ce se oferã la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19813 replies to this topic

#10585
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 07.04.2005

 nicolaeclaus, on 11 aprilie 2017 - 11:06, said:

Eu am doua abonamente ME 11 reduse la 9,82 Euro.
La un numar ma lasa sa activez roamingul iar la celalalt numar imi spune: "Pentru activarea serviciului roaming trebuie sa inlocuiesti abonamentul tau cu un abonament cu roaming inclus aici"
BIZAR Posted Image

Sau strategie de marketing.

La  toate noile abonamente, redirectionarea nationala si apelurile de tip conferinta nationala se taxeaza, nu?

#10586
rumlegok

rumlegok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 06.03.2017
Nici nu cred ca exista la Orange abonament la care acele servicii sa nu fie contracost.
Poate doar cele business, dar aici nu vorbim de cele business.

Edited by rumlegok, 11 April 2017 - 14:48.


#10587
Giani

Giani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.07.2003
Salutare
Cum vi se pare urmatoarea prima oferta la retentie pentru 3 abonamente structurate astfel:
1x Me31 + Orange Home (Internet fix 500Mbps+TV Global 121 canale+Optiunea HBO inclusa) Cost = 45E/luna
Pentru Me31 resursele sunt cele standard pe site-ul Orange.
2x Me7 Cost = 10E/luna (vezi bonus mai jos)
Bonus pentru cele 2 Me7:
300 minute internationale UE, SUA si Canada pentru Orange Me & Pro, valabile in aceleasi conditii ca si cele incluse in pachet;  se consuma dupa minutele din pachet.
Minutele neutilizate intr-o luna nu se reporteaza. Optiunea se pastreaza 6/12/24  luni.
2 EURO REDUCERE la taxa abonamentului pe toata perioada  contractuala de 24 luni
Resursele pentru cele 2 abonamente sunt cele standard din ce am verificat pe site-ul Orange.
Cost total = 55E/luna

Facand toate aceste modificari, pot achizitiona un telefon:
- IPHONE 6s DE 32 GB +64 EURO DIFERENTA
- IPHONE 7 DE 32 GB +176 EURO DIFERENTA
- SAMSUNG S8 +220 EURO DIFERENTA

Din ce am inteles telefonic, reducerea pentru telefoanele mobile este urmatoarea:
- alocarea a 1300 puncte Thank you => 195E
- reducerea de 10E pentru fiecare an de contract euro x 13(ani) = 130E (reducere acordata la contractarea Orange Home: Internet fix+TV)

Structura actuala:
1xabonament "unlimited" se numea la acea vreme de 15E (redus de la 25)
2xabonament "prepay" de 5E
Vechime in retea 13 ani.
Nu sunt in perioada contractuala.

Multumesc pentru pareri.

Edited by Giani, 12 April 2017 - 12:32.


#10588
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Nu inteleg Posted Image .
Cat internet ai in abonamentul Me7 Cost = 10E/luna?

#10589
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,143
  • Înscris: 10.04.2006
Dacã nu ai nevoie de Orange home și l-ai luat doar pentru reducerea de 130e, îți iei țeapã.
Poți negocia oferta mai buna fara.

Edited by Nenea Zap, 12 April 2017 - 12:50.


#10590
Giani

Giani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.07.2003

 nicolaeclaus, on 12 aprilie 2017 - 12:45, said:

Nu inteleg Posted Image .
Cat internet ai in abonamentul Me7 Cost = 10E/luna?

Sunt 2 abonamente de Me7, la costul de 5E/luna, adica 10E ambele
Beneficiile Me7 sunt cele standard, la care se adauga cele din Bonusul de mai sus.

 Nenea Zap, on 12 aprilie 2017 - 12:49, said:

Dacă nu ai nevoie de Orange home și l-ai luat doar pentru reducerea de 130e, îți iei țeapă.
Poți negocia oferta mai buna fara.
Nu, nu am nevoie de Orange Home. Mi-a fost propus nu l-am solicitat eu :)
Poti sa-mi dai un exemplu de ce as putea negocia mai mult? eventual un numar de post de unde sa ma pot inspira.
Multumesc!

#10591
nicolaeclaus

nicolaeclaus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.08.2011
Eu zic ca este rezonabila oferta.
Am calculat separat serviciile (fixe / mobile, cu telefon subventionat / fara telefon subventionat) si ies peste oferta primita de tine.
Mereu este loc de mai bine si sa te gandesti daca ai nevoie de toate serviciile.

Edited by nicolaeclaus, 12 April 2017 - 13:15.


#10592
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,143
  • Înscris: 10.04.2006
Eu am me 31 cu 18 gb și me 10 cu 8 giga + s8 moca.

#10593
Giani

Giani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.07.2003

 Nenea Zap, on 12 aprilie 2017 - 13:19, said:

Eu am me 31 cu 18 gb și me 10 cu 8 giga + s8 moca.
Daca nu ai vazut mesajul privat, te rog si aici sa-mi trimiti oferta primita de tine cu cele de mai sus, pentru a putea avea munitie la negociere.
Multumesc!

#10594
Giani

Giani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.07.2003
Revin la mesajul de mai sus #10587, si completez cu oferta Orange Me7, asa cum mi-a fost transmisa.


"Orange Me 7 :
7 euro (TVA inclus). Inlocuirea abonamentului in perioada  minima contractuala cu un abonament cu valoare inferioara nu  este permisa

   Resurse
nereportabile, oferite lunar:
  
Minute, serviciile conferinta si redirectionare nelimitate  in reteaua Orange

  
Nelimitat mesaje scrise nationale

  
500 minute nationale dintre care 100 minute internationale  catre retelele fixe din Uniunea Europeana, retelele fixe si  mobile din SUA si Canada si catre retelele mobile
  din Uniunea Europeana, cu exceptia Estoniei, Letoniei,  Lituaniei si cu exceptia prefixelor din lista ce poate fi  verificata pe  www.orange.ro/servicii/prefixe-orange-me/.
  
2 GB trafic de date national la viteze 4G/3G+ de pana la
150/43.2 Mbps download si pana la 50/5.76 Mbps upload

  
10 GB spatiu de stocare in Orange Cloud  Beneficiezi de urmatoarele servicii incluse gratuit  pe perioada contractuala :
  
Orange Antivirus - pentru sistem de operare  Android
  
Primesti acces la o selectie de 21 canale TV si trafic  nelimitat pentru navigarea in aplicatia Orange TV Go si pe  site-ul tvgo.orange.ro pe perioada contractuala.
Lista si numarul canalelor
din selectie se pot modifica oricand. Ca sa poti urmari  canalele TV in aplicatia Orange TV Go sau pe site-ul  tvgo.orange.ro, trebuie sa ai un cont online Orange creat
  cu abonamentul tau Orange Me. Daca nu ai un cont online,  intra pe www.orange.ro/contul-meu si creeaza-ti unul  nou.
Traficul efectuat de aplicatiile incluse in Pachet  este nelimitat si gratuit atata timp cat sunt disponibile  resurse de internet in Pachet. Dupa consumarea resurselor de  internet
  incluse in Pachet se va aplica tariful aferent Serviciilor  de Date conform Abonamentului pentru tot traficul, inclusiv  traficul catre aplicatiile incluse in Pachet.
Tarife aditionale :
  
0.2 euro/minut pentru apeluri in alte retele nationale,  redirectionare si conferinta national

  
1 euro/ 250 MB TVA inclus, trafic internet mobil national

  
Tarifele pentru destinatiile internationale, dupa terminarea  resurselor incluse in abonament: Europa retelele fixe, SUA  si Canada: 0.36 euro/min, Europa retelele mobile
  0.54 euro/min, 0.14 euro/sms pentru mesajele  scrise.
Preturile includ TVA.
Pachet de Servicii fara Acces la Roaming: acest  pachet  nu ofera posibilitatea de acces la Serviciul  Roaming, iar resursele incluse in acest Pachet de Servicii  pot fi utilizate doar
  pentru comunicatii initiate si terminate in retele  operatorilor nationali de pe Teritoriul Romaniei, cu  exceptia resurselor internationale care se utilizeaza  conform ofertei comerciale"

#10595
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,361
  • Înscris: 01.09.2012
Bai nene da astora de la retentie le ia o saptamana sa ma sune si pe mine , deja ma aflu in termenul de 3 zile ( a 3 a chiar ) si nimic


#10596
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Alex_23, on 12 aprilie 2017 - 15:45, said:

Bai nene da astora de la retentie le ia o saptamana sa ma sune si pe mine , deja ma aflu in termenul de 3 zile ( a 3 a chiar ) si nimic

Salut,

Daca vrei sa verificam si noi situatia, ne poti oferi numarul de telefon prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

#10597
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,361
  • Înscris: 01.09.2012

 Orange_helper, on 12 aprilie 2017 - 16:43, said:



Salut,

Daca vrei sa verificam si noi situatia, ne poti oferi numarul de telefon prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper
Aveti sesizarea in mesaj privat retrimisa ieri , am si primit meaaj ca voi fi contactat in 24 de ore si tot nu m.a contactat nimeni
Nr sesizare.. 51673490

Edited by Alex_23, 12 April 2017 - 17:37.


#10598
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Nu cumva sunt 24 de ore lucratoare? La mine asa apare

#10599
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,361
  • Înscris: 01.09.2012

 bobocul, on 12 aprilie 2017 - 19:57, said:

Nu cumva sunt 24 de ore lucratoare? La mine asa apare
Am trimis mesaj privat lui orange helper sambata , imi trimite mesaj pe telefon ca voi fi contactat in 3 zile lucratoare, zic  ok , apoi aseara mai trimit un mesaj lui orange helper si imi retrimite mesaj pe telefon ca voi fi contactat in 24 de ore ( azi nimic )
Acum astept

Edited by Alex_23, 12 April 2017 - 20:42.


#10600
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015

 crislacor, on 05 aprilie 2017 - 13:41, said:

Iar tu ești off-topic, da?

Exagerezi, stii? :))

#10601
m_moore

m_moore

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 02.11.2012
Sunt in ultima luna de abonament si vreau un abonament Me7 redus la 5 euro pe maxim 12 luni cu minute nelimitat in orice retea si 4GB (2 GB dublati) asa cum au scris unii pe aici ca au obtinut. M-am conversat cu vreo doua fatuci de la Retentie/Ofertare si nu vor in niciun caz sa-mi acorde ceea ce Orange a dat altora. Imi ofera maxim 2GB de net. Ma tot vrajesc sa prelungesc pe 24 luni si atunci as avea timp de 15 luni net nelimitat din cauza vechimii. Nu vreau in ruptul capului prelungire pe mai mult de 12 luni pentru un abonament fara telefon. In prezent am Me 7 cu minute nationale nelimitate si 3 GB de net si ma incadrez la limita cu netul, dar 4GB de net mi-ar fi suficienti. Poate cineva care a obtinut ceea ce vreau sa ma ajute?Multumesc anticipat!

Edited by m_moore, 13 April 2017 - 13:32.


#10602
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,152
  • Înscris: 14.12.2007

 m_moore, on 13 aprilie 2017 - 13:30, said:

Sunt in ultima luna de abonament si vreau un abonament Me7 redus la 5 euro pe maxim 12 luni cu minute nelimitat in orice retea si 4GB (2 GB dublati) asa cum au scris unii pe aici ca au obtinut.
Nu am auzit de asa ceva. Au fost cativa care au obtinut 3GB, dar 4 de unde ai scos?
Si mie mi-au facut aceeasi oferta ca si tie. Le-am spus ca ma mai gandesc. Posted Image

Edited by Tudor75, 13 April 2017 - 13:38.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate