Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#5113
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 23.09.2017
Care este cel mai ieftin produs de pe emag vandut de emag? Am o comanda cu livrare la posta si mai avem nevoie de cativa bani ca sa nu platesc transportul.

#5114
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
0.51 ron

Edited by mynameismada, 12 December 2017 - 19:53.


#5115
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 23.09.2017
Multumesc

#5116
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Am comandat ceva duminică seară la 21:40, vândut de Emag, în stoc. Şi acum a rămas în stadiul de comandă plasată...greu tare.

#5117
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
am niste produse de la emag care s-au gandit sa mi le trimita de data asta cu fantasticul curier de rahat sameDAY, stau coletele bine mersi de 5 zile in depozitul lor din arad si ei nu se sinchisesc, cu fan curier le aveam in ziua urmatoare. sameMONTH, curierat de rahat.

#5118
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Prin posta se misca binisor.

#5119
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017

 driftking91, on 13 decembrie 2017 - 10:19, said:

Am comandat ceva duminică seară la 21:40, vândut de Emag, în stoc. Şi acum a rămas în stadiul de comandă plasată...greu tare.
Si eu am doua comenzi care la fel sunt in stadiul de comanda plasata. Nu le mai functioneaza trackingul online clar. Oricum eu le am cu ridicare din showroom.. la care showroom nu pot sa ajung mai devreme de Duminica 17 Decembrie 2017 Posted Image
La ultimele comenzi online mi-au sarit peste statusuri gen plasare comanda la curier, comanda in tranzit, comanda in livrare.. :| a sarit direct la produse ridicate de la comanda plasata trackingul online de pe situl emag.

Edited by -koss-, 13 December 2017 - 18:49.


#5120
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

Quote

Salutare,
Iti scriem cu intarziere vesti despre comanda xxxxxxxxx si ne pare rau sa te anuntam ca produsul xxxxxxxx nu mai este in stoc.
Din pacate, nu-l putem livra catre tine, dar poti alege oricand o alternativa din ofertele pe care le-am pregatit luna aceasta pentru tine.
Nu le-a trebuit decat 10 zile sa ajunga la concluzia asta. Ieri inca era pe stoc.

#5121
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 16.05.2007
sa-si coco Emag-ul orificiile postale, nu am avut ce face si am dat o comanda acolo, cand ajung coada (10 bucati), zbarnaia imprimanta matriceala de numa, am stat 3-4 minute si nu terminase un client, am plecat si anulez comanda. Sa-i doteze inainte si apoi sa livreze prin orificiu.

#5122
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cate mofturi aveti unii. Mori daca stai 5 minute sa astepti ? Eu mereu astept pana scaneaza alea, ba mai dau erori, pana le listeaza dureaza, pana semnez, pana pune stampila, pana ii dau buletinul, pana mai cauta ca nu le gaseste pe toate... si am noroc ca merg aproape cand se inchide si sunt singur nu am de stat la coada. Dar trebuie sa aveti putina rabdare.

#5123
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Sa fie vreo 15 clienti in fata si sa astepti vreo 4 minute la fiecare la posta pana scoate ditamai hartogaraiele alea.. deja se duce o ora.. si te ia boala. Am boala pe posta roamana de cand stateam in liceu cu carnetu de cecuri sa-mi iau farama aia de bani de 15 lei sau cat imi dadeau pe luna alocatia. Vai de mama lor de posta comunista.

#5124
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
Luati atunci cu livrare prin curier, nu va opreste nimeni... Asa nu stati la coada, dar daca aveti noroc puteti astepta aiurea o zi dupa curier Posted Image

#5125
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Pai orice livrare are inconveniente. Eu prefer livrare in showroom fiindca ma duc cand pot si nu mi se apleaca cum mi se apleaca la Posta Romana. Au facut acum o prostie cei de la emag fiindca am avut la comenzi livrarea in showroom blocata. Si azi am asteptat in showroom la emag circa 20 de minute. E aglomeratie cu atatea promotii una si una.. Posted Image dar macar e alta atmosfera colorata intr-un showroom emag nu e atmosfera aia imbacsita gri si comunista de la posta romana.
Ce am observat.. la mine in oras la showroomul emag s-au schimbat baietii de la livrare produse.. :| Erau mai de treaba cei vechi.. aiurea.

Nici dupa curier nu imi place sa astept. Astept curierul ca pe Mos Craciun.. dar macar Mos Craciun aduce cadoaie gratis.. Coletele de la emag sunt contracost.

Edited by -koss-, 14 December 2017 - 19:58.


#5126
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016

 MediumPlayer, on 29 noiembrie 2017 - 15:35, said:

Astazi, ultima zi in care emag si-a luat angajamentul ca livreaza produsele comandate de "vinerea roz", mi-a venit si mie produsul: un HDD de 2 TB in loc de cel de 4 TB pe care il comandasem. Patit fiind cu unele livrari din trecut, am desfacut "coletul" (PUNGA in care l-au bagat dupa ce l-au infasurat intr-o hartie data pe din 2) si l-am refuzat. Am facut sesizare si acum astept sa vad cand vine cel corect. Poate reusesc pana la revelion. Posted Image

Apropo de faza asta cu livrarea gresita si ambalarea, cred ca a fost aceeasi persoana care s-a ocupat de ambalare, pt ca am un prieten care si-a comandat acelasi tip de produs si a patit exact ca mine. Dar EXACT. El ieri, eu azi. Cred ca persoana care s-a ocupat de ambalare a luat niste HDD-uri la gramada, s-a uitat sa fie corecta marca si le-a bagat in pungi, dupa care a lipit eticheta si gata. Oarecum e de inteles, e perioada in care se fac cele mai multe greseli din cauza volumului. Ma, dar greseala identica... da-o-ncolo... Posted Image Posted Image

La o luna dupa plasarea primei comenzi (vinerea "roz"), dupa ce am asteptat 2 saptamani ca sa imi livreze produsul gresit si inca 2 ca sa-mi rezolve reclamatia pe care am facut-o in legatura cu livrarea, azi mi-am ridicat, in sfarsit, produsul care trebuia. Am ales sa-l ridic eu din Crangasi, ca sa nu mai existe riscul de vreo gafa si chiar sa astept pana la revelion...

Cred ca nu voi mai face greseala de a mai cumpara ceva de la emag sau de la oricare magazin care are promotii in lunile noiembrie-decembrie. E clar ca sunt aglomerati, ca riscul de a gresi e mult mai mare decat in restul anului si ca reclamatiile sunt si ele considerabil mai multe si se rezolva mai greu. Chiar daca apare ceva tentant in perioada asta, mai bine inghit in sec si cumpar pe parcursul anului urmator, pt ca sigur ceea ce imi doresc va mai fi la un pret (si mai) bun.

#5127
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nici acuma nu mi-a fost livrata o comanda de la un partener emag.
Maine ii sun din nou. Ceva sfaturi ? Cum sa-i abordez si sa fac sa imi trimita coletul ? Il au pe stoc, ca acuma le vand la 110lei, de BF a fost 30 lei , din care 25 am dat la transport. Posted Image

#5128
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Am sunat si azi la sameday si dupa asteptat 32 de minute in telefon ascultand muzica mi-a spus un robot ca din pacate apelul meu nu a putut fi preluat, si mi-a inchis Posted Image
Bai frate ce nenorociti, le-am scris si pe facebook, si pe mail, nimic, morti, pe facebook e plin de clienti care asteapta dupa colete, li se rupe, ieri dupa 30 de minute mi-a raspuns si mi-a zis ca o sa ma sune cu rezolvarea, si clar ca nu m-a mai sunat nimeni Posted Image
Asa ca am sunat la emag, aia mi-au raspuns in 30 de secunde, mi-au zis ca nu au ce sa faca decat sa faca o sesizare sa urgenteze livrarea, le-am zis ca altadata sa-mi trimita cu fan curier care imi livreaza pachetul a doua zi, nu isi bat joc, si mi-a zis tipa ca e aleatoriu, asa ca i-am spus ca daca mai fac comenzi si vad ca mi le trimite cu sameshit le anulez pe loc.
Acum cand am verificat awb-urile mi-au disparut cu totul, awb inexistent, oare la ce sa ma mai astept de la nenorocitii astia de la sameshit Posted Image

Edited by bogdan_popescu, 15 December 2017 - 00:32.


#5129
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,419
  • Înscris: 16.05.2007
de sters

Edited by liberlamare, 15 December 2017 - 10:06.


#5130
dvn2007

dvn2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 30.11.2007
voi inca mai asteptati produse de black friday ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate