Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

Cosmote Real Option

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#109
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Eu am renuntat la abonament ca deja nu mai aveam de ce sa-l tin. De prelungit nici atat. Am trecut pe cartela, cu 150 de minute nationale o duc foarte bine pe moment (cu tot cu tarifarea la primele 3 minute).

#110
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009

View PostMasterC, on 27th November 2009, 17:50, said:

Eu am renuntat la abonament ca deja nu mai aveam de ce sa-l tin. De prelungit nici atat. Am trecut pe cartela, cu 150 de minute nationale o duc foarte bine pe moment (cu tot cu tarifarea la primele 3 minute).
150 de minute in prima luna...apoi ai doar 100. parca asta era oferta, nu?

#111
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postbeavis03, on 27th November 2009, 16:11, said:

tot din pretul aparatului la liber

iar subventia este jenanta, 50-60 euro, pai daca vreau sa-mi cumpar un K770 sau C510 trebuie sa dau minim 250-300 lei diferenta

este absurd, poate anul viitor implementeaza si ei ceva precum Orange sau Vodafone altfel ma vad nevoit sa reziliez

Dar moca nu vrei?! Totusi, iti acorda la abonare un telefon subventionat si un plan tarifar de care tu te folosesti... in functie de valoarea facurilor tale, le prelungirea contractului iti mai ofera o alta subventie, variabila de data asta (in functie de vechime si valoarea facturilor)...
Vad ca cei de la Cosmote au educat cam prost populatia... acum vreti toti, totul pe moca... uitati-va la Vodafone ce preturi au!
Vreti telefoane high-end, platiti pentru ele... :D
Oricum, nu ii inteleg pe cei care isi fac un contract (nu de putine ori mai mare decat isi pot permite) doar pentru a lua un telefon "la un leu"!

Edited by d1ab0l33k, 28 November 2009 - 04:44.


#112
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,646
  • Înscris: 10.04.2009
cand am zis ca vreau telefon moca ? :|

am precizat de sistemul TY de la Orange pt ca acolo chiar se simte cand iei un telefon subventionat, acele puncte (chiar daca nu valoreaza sute de euro inseamna ceva) scad considerabil din pretul telefonului

e corect oare ca un nou abonat care poate sa rezilieze peste 1 an sa ia telefon la 2-3 lei iar unul cu vechime sa plateasca sute de lei ? mie nu mi se pare echitabil  

eu am un abonament de 8 euro la Cosmote (initial era de 10 dar nu vorbesc atat de mult) - asta inseamna ca in functie de valoarea facturilor mele imi vor acorda o subventie de 30-40 euro cred [ http://i28.tinypic.com/bj5n2o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

... la Vodafone nu stiu cum sta treaba pt ca n-am avut decat 1 an abonament la ei (prin 2007)

#113
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postbeavis03, on 28th November 2009, 09:47, said:

cand am zis ca vreau telefon moca ? :|

am precizat de sistemul TY de la Orange pt ca acolo chiar se simte cand iei un telefon subventionat, acele puncte (chiar daca nu valoreaza sute de euro inseamna ceva) scad considerabil din pretul telefonului

e corect oare ca un nou abonat care poate sa rezilieze peste 1 an sa ia telefon la 2-3 lei iar unul cu vechime sa plateasca sute de lei ? mie nu mi se pare echitabil  

eu am un abonament de 8 euro la Cosmote (initial era de 10 dar nu vorbesc atat de mult) - asta inseamna ca in functie de valoarea facturilor mele imi vor acorda o subventie de 30-40 euro cred [ http://i28.tinypic.com/bj5n2o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

... la Vodafone nu stiu cum sta treaba pt ca n-am avut decat 1 an abonament la ei (prin 2007)

Cei de la orange au un sistem de fidelizare ok, poate cel mai ok... dar nu chiar atat de tare pe cat crezi tu... e vorba de marketing!
E normal sa acorzi subventii mai mari pentru ca este un client nou si nu ai de unde sa stii ce venituri o sa-ti aduca... un client existent deja isi face o idee despre calitatea retelei, iar sansele sa ramana in postura de client pentru inca 2 ani sunt foarte mari...

#114
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
la anu` daca prelungesc abonamentul cfo 60 + 15 nationale de fidelitate il pot pastra tot pe acesta?
am inteles ca nu merge, iti baga pe gat noua oferta de abonamente
wtf

#115
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008
Poti sa patrezi abonamentul. Nu au cum sa-ti bage pe gat nimic atata timp cat ai contract cu ei.

Mie imi da 30min suplimentare daca prelungesc :P

Edited by PunisherThe, 28 November 2009 - 14:56.


#116
cotzzo

cotzzo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.04.2007
eu am abonament de cand au aparut si erau niste optiuni destul de bune... am la 18 euro cu TVA dc retin bn suma nelimitat in retea apeluri / sms-uri ... mi-a expirat perioada contractuala si conditia de re-abonare a fost sa imi pastrez abonamentul actual... de atunci am primit 3 apeluri de la RC cu oferte de telefoane cu reduceri mari la diferite abonamente :)

cei care au prins abonamentele astea cu nelimitat si au stiut sa evite tzeapa pe care incearca sa o dea la innoirea contractului pot spune ca au un abonament bun. pe mine personal ma ajuta oferta asta.. pt ca majoritatea prietenilor au si cosmote...

si nu cred ca orange-ul are vreo oferta cu nelimitat in retea.. s-au a avut vreodata vreuna la un pret decent...de asemenea vodafone...

ma rog vodafone-ul a incercat cv cu ab alea cu 1 nr fav nelimitat insa nu a fost un real succes... buba cosmetului ramane serviciile de internet...

#117
dragos1us

dragos1us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 14.08.2006

View Postd1ab0l33k, on 28th November 2009, 04:41, said:

Dar moca nu vrei?! Totusi, iti acorda la abonare un telefon subventionat si un plan tarifar de care tu te folosesti... in functie de valoarea facurilor tale, le prelungirea contractului iti mai ofera o alta subventie, variabila de data asta (in functie de vechime si valoarea facturilor)...
Vad ca cei de la Cosmote au educat cam prost populatia... acum vreti toti, totul pe moca... uitati-va la Vodafone ce preturi au!
Vreti telefoane high-end, platiti pentru ele... :D
Oricum, nu ii inteleg pe cei care isi fac un contract (nu de putine ori mai mare decat isi pot permite) doar pentru a lua un telefon "la un leu"!
moca nu, dar nici bataie de joc, kp500 3,8 mil la prelungire pe 2 ani si marire ab de la cfo60 la cro125 (facturi cuprinse intre 70 si 150 lei), ti se pare a fi moca??????

#118
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,646
  • Înscris: 10.04.2009

View Postcotzzo, on 29th November 2009, 01:45, said:

si nu cred ca orange-ul are vreo oferta cu nelimitat in retea.. s-au a avut vreodata vreuna la un pret decent...

[ http://i49.tinypic.com/6qzl34.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

au demult oferta dar pretul este cam mare :D

#119
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
chiar si asa daca nu aparea cosmote tot cu 10 minute in retea la 20 euro ramaneau ofertele
ce scoate orange si voda sa`si pastreze clientii sunt praf in ochi, asta inseamna concurenta, nu jaf la drumu` mare

#120
cotzzo

cotzzo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.04.2007

View Postbeavis03, on 29th November 2009, 10:25, said:

[ http://i49.tinypic.com/6qzl34.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

au demult oferta dar pretul este cam mare :D

nu am mai studiat oferta lor de ceva vreme ... insa oricum 60 de euro pe luna fata de 18 cat platesc eu nu prea se compara...cosmoteu au avut oferte f.tari la inceput si cn si-a permis at sa isi faca un abonament mai costisitor este cel mai castigat.. pt ca ab cu nelimitat au ajuns la preturi piperate...

pt mn personal singura problema ramane internetul pana o sa introduca si optiuni de date cei de la cosmote o sa folosesc opțiunile de internet de la orange pt cartela cand am nevoie de internet (4 euro - 100mb trafic) pt mail si gps ajunge fara probleme

am fost abonat al tuturor... si am migrat de la unul a altul datorita facturilor prea mari si minutelor f.putine lumea se adapteaza ofertelor si multi prefera cosmote sau prefera sa aibe macar o cartela de la ei chiar daca nu o folosesc prea des .. eu avand nelimitat nu mi-ar conveni sa vb in alte retele asa ca prietenii se adapteaza situatilor majoritatea prietenilor mei erau pe orange si incet incet au migrat pe cosmote ofertele fiind mult mai ieftine...

adevaru ca acum numai este o afacere sa te abonezi la cosmote pt ca au crescut si ei mult preturile... insa cine a stiut sa speculeze ofertele de la inceput a facut o afacere buna si la care f.probabil nu va renunta

Edited by cotzzo, 29 November 2009 - 10:50.


#121
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postbeavis03, on 29th November 2009, 10:25, said:

[ http://i49.tinypic.com/6qzl34.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

au demult oferta dar pretul este cam mare :D

Mai exact din septembrie... la fel si Pantera 80 ofera nelimitat in retea!

#122
bluelemon

bluelemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007

View Postdragos1us, on 29th November 2009, 08:06, said:

moca nu, dar nici bataie de joc, kp500 3,8 mil la prelungire pe 2 ani si marire ab de la cfo60 la cro125 (facturi cuprinse intre 70 si 150 lei), ti se pare a fi moca??????
Si pe mine m-au nemultumit ofertele de fidelizare, asa ca am trecut temporar pe cartela. Dupa 3 luni am revenit pe abonament in conditii de "client nou". Nu e mare inginerie; obtii ce vrei, dar trebuie sa ai rabdare 3 luni.

#123
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009
e cam riscant avand in vedere ca abonamentele se tot scumpesc

#124
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
da, intr-adevar, ab. se cam scumpesc, asta e trendul in prezent. se casca o prapastie intre prepay si postpaid. bine ca si avantajele s-au marit considerabil dar ideea pe care se merge acum este: ab. cu valoare mai mare in care ai multe beneficii.

pe prepay este mai ieftin dar nu ai garantia ca oferta de astazi o sa o mai ai si maine. bine nu cred ca ofertele vor disparea peste noapte dar nu se stie niciodata cum se pot intelege granzii si ramai pe dinafara. macar pe ab. ai garantia beneficiului contractat.

mie personal imi place libertatea pe care o ai pe prepay: vrei incarci, nu vrei nu incarci. :D

Edited by aum, 30 November 2009 - 15:33.


#125
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009
eu prefer abonament mai ieftin cu mai putine beneficii :lol:

Edited by _zenith_, 30 November 2009 - 15:34.


#126
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
ok, si ce faci tu cu un ab. de 3 euro cu te miri ce min. in oferta? daca ai nevoie sa vb. mai mult platesti de-ti ies ochii din cap! asa pe cartela activezi o optiune si gata, te-ai rezolvat. luna viitoare daca n-ai nevoie ai scos opt. si nu platesti nimic. la ab. n-ai flexibilitatea asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate