Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Gresie si Faianta

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
bittek

bittek

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2004
Salut
Unde pot gasi faianta si gresie de calitate la preturi fara concurenta.Doresc sa-mi amenajez apartamentul si profit de acest thread pentru a face o selectie .Cei care cunosc importatori sau magazine care au marfa de calitate la preturi mici va rog sa postati sa ne facem si noi o idee.

#2
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
LOOOL Bittek, hai ca esti tare! Eu abia ce am trecut de hopul asta. :)) Eu am luat de pe Valea Cascadelor, a fost singurul loc in care am gasit ceva care sa arate cat de cat bine si sa pot lua marfa si pe loc. Oricum, si aici, nu toate le au pe stoc. Anumite tipuri de faianta si gresie trebuie comandate din timp. Se aduc de afara si dureaza cam doua, poate trei saptamani.
Am mai vazut niste modele interesante la centrul comercial Sphera, e pe la Razoare. Merita sa te duci, ai ce vedea acolo.

#3
bittek

bittek

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2004
Uite vezi un lucru bun m-am tot invartit pe Cascadelor,dar de Sphera asta nu am auzit,am vazut ca au si pagina de net http://www.spheracen...e.php?page=main  :coolspeak: Tks Appolo.

#4
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Pentru putin!

#5
bittek

bittek

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2004
Cine are gresie si faianta Undefasa am vazut ca sint piese de calitate la preturi avantajoase incepind cu 10 euro\mp.

Edited by bittek, 06 June 2005 - 08:48.


#6
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Bitekk regret dar sunt pe dinafara.
anul trecut am luat si pus cu mana mea cam 25mp dar din asta cam la 260.000
Am umblat si eu prin depozite si magazine ca gaina in boabe ,dupa 2 saptamini
eram mai prost ca la inceput,asa ca am cumparat ce a intrat fara zecimale in banii
din palma.Nu te lalaii prea mult ca incepi sa nu mai stii ce vrei ,pe unde ai vazut si,
si, si .Bafta si succes java script:emoticon(':w00t:')Sa te vad curand asa java script:emoticon(':peacefingers:')

#7
ches

ches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.04.2007
Doresc sa revitalizez un pic topic-ul: Valea Cascadelor nu mai este ce a fost. Am fost si eu la pomul laudat cu sacul si mi-a picat fata cand am vazut ce preturi cereau, in conditiile in care "magazinele de prezentare" sunt niste depozite amarate sau niste garaje modificate.

Mai exact: Mi s-a pus pata pe gresia si faianta Summer Beige si Summer Cream. Am vazut-o in Bricostore si mi-a placut mult. Acum vine distractia:

1. In Bricostore era 27 RON/mp, dupa care la 2 saptamani au facut-o 29 RON/mp, deci am renuntat.
2. Am cautat pe net si am gasit importatorul - Regata din Tragoviste - http://www.1001case....5...ort=&page=3 , unde pretul e de 18,5 RON/mp, deci magarii de la Brico baga 10 RON/mp adaos.
3. Prietena mea a gasit gresia si faianta la 2 pasi de casa, la Piata Salajan - magazinul Globus Construct cu 22,5 RON/mp, un pret destul de bun, dar am zis ca sigur o gasim mai ieftin pe Valea Cascadelor.
4. Am mers la Valea Cascadelor, unde toti o vindeau cu 25-26 RON/mp. Nu mai vorbesc de mizeria de acolo, ceva gen capatul lumii...

Asa ca ne-am intors frumos si am luat-o de la magazinul de langa noi cu gandul ca scutim si banii de benzina. Ne-am bucurat si mai mult cand ne-au livrat acasa marfa deci am scutit si amortizoarele de la masina :)).

#8
suny

suny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 13.02.2007
Tot pe V. Cascadelor, dar la colt cu Timisoarei este un depozit cu multe standuri cu tot ce vrei pentru decorarea apartamentului... nu garantez preturi mici, fiecare stie mai bine ca inseamna pentru el mic/mare, dar ai de unde alege si este marfa de calitate.

#9
SiAlPe

SiAlPe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.09.2006
Eu tocmai ce am terminat de renovat baia de serviciu si un dormitor. Am luat gresie si faianta de la Valea Cascadelor. Am ales Rosu aprins faianta, placi mari 25x40, cu niste rizuri in relief veriticale, paralele intre ele. 4 placi decorative care au costat per bucata cat metrul patrat de faianta. Gresia se numeste Picasso Red, este un rosu strident cu niste dungulite foarte foarte subtiri si rare de culoare neagra. Pretul la faianta a fost 38 lei metru patrat, gresia a fost 49 lei metru patrat.
Maine o sa revin cu poze.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate