Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Cunoasteti persoane care fac inscrieri in directoare in modul acceptat de google?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006
Parca s-a mai discutat pe aici dar nu am mai gasit. ....

Am mai multe site-uri pe care am nevoie sa le inscriu in directoare dar timpul nu imi permite.

Este ok sa apelez la oamenii aia care isi fac reclama pe dirpedia.ro ?

Stiti la ce ma refer ... "Cu 10 E inscriem in 300 directoare romanesti"

Oare oamenii aia ce folosesc? Ar fi absurd sa creada cineva ca ei pt banii astia chiar inscriu "de mana" site-ul tau in atatea directoare.

Orice programele pt a inscrie mai repede site-uri ar folosi, nu ma intereseaza... doar vreau sa stiu daca o sa dea rezultatul dorit sau ma trezesc cu siteu exclus din google si yahoo....

Am inteles de la cineva care a folosit ca inscrierea dureaza vreo 2 saptamani, si primesti pe mail in fiecare zi ... direct mailurile de la directoarele respective, ca atunci cand faci tu treaba ...

Ce pareri aveti?

Recomandarile sunt bine-venite ..

Merci

#2
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
absolut toti care inscriu site-uri in sute de directoare fac totul manual...dar: treaba aceasta nu se face in 1-2 zile pentru ca google, yahoo etc poate considera acest lucru spam si vei fi indexat in ultimele pagini ale cuvintelor cheie...treaba aceasta se face cam in 2-4 saptamani:)....sa zicem 10-15 directoare pe zi:)

#3
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,117
  • Înscris: 03.07.2008
Daca eu vreau sa-mi fac reclama platita si apar pe zeci de site-uri in aceeasi zi, tot spam se considera?

#4
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006
Asta chiar nu cred ca TOTI fac inscrierile MANUAL. Deci si eu cunosc 1 programel care face asta automat (in afara de captcha pe care il bagi de mana).

+ un plugin de la firefox  ....si altele ...

Deci o mica sau mare automatizare exista la inscrile astea ..

Esti cumva unul care se ocupa cu asa ceva? :)

#5
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
da sunt unul care se ocupa cu asa ceva si va spun sincer ca fac totul manual dar nu ma pun sa bag cate 100-200 de directoare zillnic si sa termin in 2-3 zile sa zicem...pun cate 20 maxim de directoare zilnic si asa intr-o luna se baga in toate directoarele..sa zicem ca din 600 de  directoare site-ul este acceptat in minim 500-550.unele directoare sa zicem ca sunt dedicate doar anumitor categorii de site-uri...firme, web deisgn, imobiliare etc.

#6
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
cred ca cel mai bun lucru pentru o promovare este o campanie la Google....

#7
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009

View Postvipw, on 3rd November 2009, 16:50, said:

cred ca cel mai bun lucru pentru o promovare este o campanie la Google....
corect frate, insa o campanie serioasa la google costa cateva sute de euro:)......

#8
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006
o campanie de ce? ADS ? :))))) aici vorbim de OPTIMIZARE ..... la google ads cat timp platesti, ai vizitatori ....

dar eu vreau sa cladesc ceva in timp .....

intrebarea ramane valabila si pentru alte persoane avizate care citesc pe aici !ms

#9
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009

View Postcristi12300, on 3rd November 2009, 18:11, said:

o campanie de ce? ADS ? :))))) aici vorbim de OPTIMIZARE ..... la google ads cat timp platesti, ai vizitatori ....

dar eu vreau sa cladesc ceva in timp .....

intrebarea ramane valabila si pentru alte persoane avizate care citesc pe aici !ms
daca ai un site optim vizitatorii revin la tine pe site

#10
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

View Postcristi12300, on 3rd November 2009, 18:11, said:

o campanie de ce? ADS ? :))))) aici vorbim de OPTIMIZARE ..... la google ads cat timp platesti, ai vizitatori ....

dar eu vreau sa cladesc ceva in timp .....

intrebarea ramane valabila si pentru alte persoane avizate care citesc pe aici !ms

Mai citeste atunci, nu faci nimic cu directoare.

#11
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
ziceai "frate" ca iti trebuiesc ceva bani pentru o campanie Google,pai dar si tu cum vrei sa ai sute chiar mii de vizitatori asa dintr-o data?
Cu directoarele se rezolva ceva,dar e doar optimizare off site accesibila tuturor,nu ati vazut ca nu prea sunt,serioase,mai cer si bani...in fine si eu am un director web dar raman de parere ca dai un ban si stai in fata!

#12
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006
ca de obicei ati dat-o in balarii si in replayuri personale...

intrebarea mea ramane->

Se poate avea incredere in cei care fac introduceti in masa in directoare ?
Iese treaba asta la fel ca atunci cand o faci in mod personal? fiecare director luat la mana cu simt de raspundere ??


#13
koda10

koda10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.04.2009

View PostImperathor, on 3rd November 2009, 14:42, said:

Daca eu vreau sa-mi fac reclama platita si apar pe zeci de site-uri in aceeasi zi, tot spam se considera?


Lucru asta ma intereseaza si pe mine. Chiar daca site-ul este nou si imi cumpar 1000 bannere pe alte situri care imi aduc trafic, tot spam se numeste ? Sau numai daca platesc la Google sunt perfect legal ?  :lol:  :lol:

#14
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
dece puneti astfel de intrebari?.......aveti de gand sa cumparati spatiu de reclama pe 1000 de site-uri odata?...
Hai sa fim seriosi,baiatul cu inscrierea:chiar daca inscrii tu site-ul intr-o zi pe 100 de directoare,aproape jumate din ele in cel mai bun caz o sa iti puna site-ul.Te grabesti undeva?......o sa ajungi ca cei cu ferme de link-uri pe site si doar jumate din ele au backlink.Pune si tu site-ul in vreo 10 maxim directoare pe zi,asa usor....stio doar: "graba strica treaba"
Baiatul cu spamul,visezi,nu e google atat de tampit sa se gandeasca la asa varianta....

#15
cristi12300

cristi12300

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.11.2006
Sa o luam in alta ordinde de idei ..


A apelat cineva de aici la serviciile vreunui SEO-ist din asta care face inscrieri in sute de directoare?
Daca da, astept parerea lui: ce rezltate a dat ....etc ...


#16
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007
n-am apelat dar mi-am introdus siteul in cateva sute de directoare
rezultate... asa si asa
pana la urama continutul (produsele), descrierea si pretul conteaza
plus poze si design

daca e site bun pana la urma google ti-l scoate in fata

#17
vipw

vipw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 20.09.2009
M-am apucat si eu sa fac inscrieri in directoare pe comanda,ce-i drept ca am preturi cam mari dar sunt sigure.......Daca este interesat cineva,un pm

#18
WorldWeb

WorldWeb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 19.11.2009
Distrugatorii de mituri nu s-au ocupat inca de directoarele astea web si adevarul despre ele ? :))
Haha, toti au impresia ca facand ca robotii click click pe sute de directoare vor avea succes ca nimeni altii, iar succesul inseamna cat mai multe clickuri pe cat mai multe directoare web :))
Sunt de parere ca ar trebui scris odata pentru totdeauna un articol care sa se adreseze amatorilor care doresc sa faca bani pe net si sa spuna clar si exact "fara munca nu se castiga", chiar si aia care fac filme pentru adulti saracii muncesc si dau din cur ore intregi, nu este usor nici acolo. De ce toata lumea are impresia ca lucrurile sunt asa simple? De ce nu va concentrati asupra drumului care trebuie sa-l parcugeti pana la cascaval si va auto manipulati privind mereu cascavalul ?
N-am intrat aici sa fac morala, dar sunt discutii si discutii, care mai de care mai ofensat si ridicol, eu va sugerez la toti sa va apucati de citit, si nu neaparat carti ca de alea nu se mai atinge nimeni, dar daca te intereseaza un segment de piata cu adevarat, citesti discutiile care s-au generat deja, iar apoi "in alta ordine de idei" incepi sa enumerezi ce n-au reusit altii sau sa ceri ajutorul cum n-au facut altii. Si inca un trick, ""Mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste pomana"" asta ca explicatie ca unii primesc raspunsuri serioase iar altii nu provoaca decat scandal si aduna toti frustratii intr-un singur topic.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate