Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

internet cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
andreipascu23

andreipascu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.02.2007
In legatura cu internetul pe cartela cosmote...1 Mb transfer costa 8 centi sau 80 de centi?..

si cam cum e treaba cu transferul asta de mega?..cat de repede se consuma 1 Mb de exemplu ..imi poate spune cineva care are acest tip de net?(adica pe messenger cum e..sau daca intru pe diferite site-uri..fara transfer de melodii sau alte fisiere..ci doar navigare net si messenger)
va multumesc.

#2
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai depinde de ce tel ai. aplicatiile de mess consume destul de mult fiindca fac trafic automat.
mai demult aveam un moto c155 si consumam cam 4 MB pe luna. cand am trecut la un moto v360 consumam cam 50 MB pe luna. cel mai bine este sa-ti iei un abonament cu trafic nelimitat. la cosmote nu cred ca exista asa ceva. daca ai tel performant cu wcdma poti sa-ti iei un sim de la zapp si sa folosesti tel data only si ca modem!

#3
andreipascu23

andreipascu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.02.2007
am un iphone 3g..vroiam totusi sa-mi pastrez numarul de cosmote...sau poate gresesc dar cu zapp nu stiu cum vine treaba...stiu ca la orange au niste pacheta la 4euro si 6 euro destul de convenabile...dar asta inseamna sa-mi iau o cartela orange(nu-i asta o problema)...si simul cosmote sa-l tin scos..sau sa port 2 telefoane dupa mine ceea ce ma enerveaza rau....de asta vroiam net de la cosmote..
si daca ma portez in orange parca vad ca vin astia de la cosmote cu nijte oferte de pici..ca cica au cumparat zappul.
deci singura solutie mai convenabila e sa-mi iau sim orange pt net??..sau sa incerc de la cosmote...faza ca pare cam scump:D
la orange 500 MB =6 euro si aici 1 MB = 80 centi ..e un pic de diferenta...nu?
..............
ma gandesc cat mai serios sa-mi iau un sim orange...si daca ma cauta cineva la tel..nu sunt..eu navighez:)))

Edited by andreipascu23, 28 October 2009 - 19:22.


#4
Pandu

Pandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.02.2009

View Postandreipascu23, on 28th October 2009, 20:21, said:

la orange 500 MB =6 euro si aici 1 MB = 80 centi ..e un pic de diferenta...nu?
..............
ma gandesc cat mai serios sa-mi iau un sim orange...si daca ma cauta cineva la tel..nu sunt..eu navighez:)))

Sau mai bine spus:

Orange 500 MB = 6 Euro
Cosmote 500 MB = 400 Euro

Si eu am Orange cu 500 MB

#5
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai dragule! iarta-ma ca-ti zic.....ce faci tu cu telefonul ala pe o retea de care nu are 3g. pai pe un asemenea tel trebuie sa ai internet nelimitat sa poti si tu sa faci streaming radio, sa vezi clipuri pe youtube ca doar nu l-ai luat ca manelistii sa te lauzi cu el la terasa. ce naiba frate, d-zeu iti da...dar nu-ti baga-n traista! pune mana si ia un sim de la zapp, mergi la un dealer si vezi daca merge, eu cred ca merge, si baga sim-ul de cosmote intr-un tel simplu. e pacat sa folosesti iphone la vorbit.

#6
andreipascu23

andreipascu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.02.2007

View Postrich1974, on 28th October 2009, 21:28, said:

pai dragule! iarta-ma ca-ti zic.....ce faci tu cu telefonul ala pe o retea de care nu are 3g. pai pe un asemenea tel trebuie sa ai internet nelimitat sa poti si tu sa faci streaming radio, sa vezi clipuri pe youtube ca doar nu l-ai luat ca manelistii sa te lauzi cu el la terasa. ce naiba frate, d-zeu iti da...dar nu-ti baga-n traista! pune mana si ia un sim de la zapp, mergi la un dealer si vezi daca merge, eu cred ca merge, si baga sim-ul de cosmote intr-un tel simplu. e pacat sa folosesti iphone la vorbit.


ok man...asa am sa fac.
multumesc.

#7
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 10.06.2008
Dar mai bine il folosesti si la vorbit si la navigat...

#8
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postrich1974, on 28th October 2009, 21:28, said:

pai dragule! iarta-ma ca-ti zic.....ce faci tu cu telefonul ala pe o retea de care nu are 3g. pai pe un asemenea tel trebuie sa ai internet nelimitat sa poti si tu sa faci streaming radio, sa vezi clipuri pe youtube ca doar nu l-ai luat ca manelistii sa te lauzi cu el la terasa. ce naiba frate, d-zeu iti da...dar nu-ti baga-n traista! pune mana si ia un sim de la zapp, mergi la un dealer si vezi daca merge, eu cred ca merge, si baga sim-ul de cosmote intr-un tel simplu. e pacat sa folosesti iphone la vorbit.


Maxima zilei... amice, e doar un telefon... nu conteaza ca e iPhone! Crede-ma ca folosesc un i8910 (tel personal) si am tot timpul la dispozitie cate un iPhone/N97/Hero... vorbesc la ele... si da, folosesc Cosmote, fara net! :D

#9
andreipascu23

andreipascu23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.02.2007

View Postjoystick, on 28th October 2009, 22:37, said:

Dar mai bine il folosesti si la vorbit si la navigat...



eu asta urmaresc ;)
mai astept o perioada sa vad cum reactioneaza astia de la cosmote cu netul...ointre timp am sa foloses un sim orange....daca nu apare nimic la cosmote(totusi am aflat ca zappul e cumparat de cosmote)...am sa ma gandesc la ceva.ca e pacat sa nu pot sa-l folosesc si pe net..daca el poate.
va multumesc pt sfaturi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate