Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...
 Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 

Oferta noua Clicknet de sfarsit de an

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#73
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 19.03.2006
Oferta regională e valabilă doar în anumite orașe, dar oferta națională e valabilă în toată țara. Diferența dintre oferta regională și cea națională e aceea că în al doilea an de contract crește tariful. De exemplu pentru 20Mbps plătești 12,5 euro in primul an și 18,8 în al doilea. Dacă alegi varianta cu luni gratuite atunci 20Mbps costă 16,4 euro indiferent de anul de contract. Detalii aici și aici.

LE: Am văzut și eu că umflă TVA-ul :D

Edited by dondos, 02 November 2009 - 20:22.


#74
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

Quote

am cautat pe siteul lor si am gasit in sectiunea de oferte regionale:

CITAT
Romtelecom îți oferă Internet de bandă largă prin ADSL fără să plătești pentru serviciul de telefonie fixă!

Abonează-te pană la 14 septembrie 2009  :blink: la Pachetul ClickNet Voce Gratis
Mmm.. nu. A indus pe multi in eroare reclama aia. E o oferta cu telefonia fixa inclusa in abonamentul de internet, dar mai scump decat ofertele ADSL fara pretul fixului inclus.. daca intelegi.

Edited by Blackhawk, 02 November 2009 - 20:23.


#75
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
RDS ofera intr-adevar multi MB in afara orelor de varf la preturi mult mai mici ca Romtelecom, dar asta doar cand nu este reteaua utilizata... Incercati sa descarcati seara din afara tarii cu > 2MB din RDS sa vedeti ca viteza este destul de mica comparativ cu Romtelecom spre exemplu care la ~20Mbps are 2MB/s si la 10 dimineata si la 10 seara si pe  serverele din Romania si pe serverele de afara.

#76
Nick_13ro

Nick_13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 06.03.2007

View Postkalinin123, on 2nd November 2009, 20:34, said:

RDS ofera intr-adevar multi MB in afara orelor de varf la preturi mult mai mici ca Romtelecom, dar asta doar cand nu este reteaua utilizata... Incercati sa descarcati seara din afara tarii cu > 2MB din RDS sa vedeti ca viteza este destul de mica comparativ cu Romtelecom spre exemplu care la ~20Mbps are 2MB/s si la 10 dimineata si la 10 seara si pe  serverele din Romania si pe serverele de afara.

No shit ? Și testele astea făcute adineauri sunt imaginația mea ? Mi se pare că e destul de aproape de 10 seara.  <_<

[ http://www.speedtest.net/result/610369066.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.speedtest.net/result/610371412.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.speedtest.net/result/610374785.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#77
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postkalinin123, on 2nd November 2009, 20:34, said:

Incercati sa descarcati seara din afara tarii cu > 2MB din RDS sa vedeti ca viteza este destul de mica comparativ cu Romtelecom
Asta se califica la "maxima zilei"  :lol:  sau la cum sa vorbesti fara sa cunosti.

#78
Nick_13ro

Nick_13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 06.03.2007

View PostBobby_ro, on 2nd November 2009, 21:49, said:

Asta se califica la "maxima zilei"  :lol:  sau la cum sa vorbesti fara sa cunosti.

Exact. Sau poate o confunda RDSul cu UPC.

#79
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009
Atasate aveti noile promotii, in detaliu (de la Romtelecom) pentru Clicknet ADSL/VDSL/Mobil!

Edited by d1ab0l33k, 02 November 2009 - 22:01.


#80
torp11

torp11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 20.09.2004

View Postdondos, on 2nd November 2009, 20:17, said:

Oferta regională e valabilă doar în anumite orașe, dar oferta națională e valabilă în toată țara. Diferența dintre oferta regională și cea națională e aceea că în al doilea an de contract crește tariful. De exemplu pentru 20Mbps plătești 12,5 euro in primul an și 18,8 în al doilea. Dacă alegi varianta cu luni gratuite atunci 20Mbps costă 16,4 euro indiferent de anul de contract. Detalii aici și aici.

La pagina oferta regionala scrie asa:

Notă:
    ..................
    ..................
    * Oferta este valabilă la nivel național până la 31 decembrie 2009 în limita stocului disponibil și a condițiilor tehnice de instalare a serviciilor;
deci la nivel national!

Atunci e regionala sau nationala?

#81
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006
e valabila si pentru persoane juridice?

#82
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postjuve_merda, on 2nd November 2009, 22:15, said:

e valabila si pentru persoane juridice?
nu ! doar pt pers. fizice.

#83
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 19.03.2006

View Posttorp11, on 2nd November 2009, 22:14, said:

* Oferta este valabilă la nivel național până la 31 decembrie 2009 în limita stocului disponibil și a condițiilor tehnice de instalare a serviciilor;
deci la nivel national!

Atunci e regionala sau nationala?

Un copy/paste nefericit. Cel care se ocupă de site nu a fost atent ce scrie. Cel puțin eu această explicație am primit.

@unchiujim: Ziceai ceva de echipamente noi...

Edited by dondos, 02 November 2009 - 23:11.


#84
torp11

torp11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 20.09.2004

View Postdondos, on 2nd November 2009, 23:05, said:

Un copy/paste nefericit. Cel care se ocupă de site nu a fost atent ce scrie. Cel puțin eu această explicație am primit.

Dar asa lumea e dezinformata....pt neatentie

#85
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006

View Postd1ab0l33k, on 2nd November 2009, 21:57, said:

Atasate aveti noile promotii, in detaliu (de la Romtelecom) pentru Clicknet ADSL/VDSL/Mobil!

e clar incepe campania de salvare clienti, se pare ca in decembrie apar oferte
atragatoare.. nu stie nimeni, care e insider, daca apar pachete voce+date+tv de craciun?
interesant va fi ce vor oferi la dolce..

#86
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009

View Postd1ab0l33k, on 2nd November 2009, 22:57, said:

Atasate aveti noile promotii, in detaliu (de la Romtelecom) pentru Clicknet ADSL/VDSL/Mobil!
am intrat pe site-ul lor dar nu am gasit ofertele astea...da-mi si mie un link catre aceste oferte ...mc mult ...

#87
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 19.03.2006
Clicknet
Clicknet cu luni gratuite
Oferte regionale
și mai cauți și tu restul.

#88
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,133
  • Înscris: 25.02.2007
Ce oferte.. RDS ofera 50Mb la 28Ron(TVA inclus).. RTC e ani lumina in urma cu netu.. Si daca dubleaza vitezele (nici macar nu pot) tot degeaba..
Eu le propun sa-l scumpeasca macar sa plece omu' fara regrete.

#89
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Unde sa plece?Si eu as vrea sa ma mut la RDS, dar din pacate nu sunt la mine in zona!!Romtelecom e singurul operator disponibil aici.

#90
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,333
  • Înscris: 05.06.2002
cum spuneam si pe alt topic, rtl nu prea target-eaza pe zonele unde exista optiunea rds. daca esti netoman si ai acces la rds nu prea cred ca stai pe rtl. asta nu insemna ca nu au deloc clienti in acele zone, dar pe acolo legea o face rds la clientii de internet.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate