Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Desktop vs Laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#55
Chiril

Chiril

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 09.05.2006
945=599 RON+AM3   (965=710 Ron)
i5=737Ron+sk1136
cu preturile ai gresit rau de tot.
i5 nu rupe pe nimeni in 2, stai linistit, doar il bate pe 945, dar pe 965 nu prea e in stare. pe timpul core2duo atunci intel rupea in 2 pe cei de la amd, acum nu mai e asa.

Edited by Chiril, 23 October 2009 - 15:19.


#56
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006

 Chiril, on 23rd October 2009, 16:18, said:

945=599 RON+AM3   (965=710 Ron)
i5=737Ron+sk1136
cu preturile ai gresit rau de tot.
i5 nu rupe pe nimeni in 2, stai linistit, doar il bate pe 945, dar pe 965 nu prea e in stare. pe timpul core2duo atunci intel rupea in 2 pe cei de la amd, acum nu mai e asa.

ia deschide tu ochisorii la acest wishlist: http://www.pcgarage....ishlist/169092/  (la care facem si referire)
si mai calculeaza 1 data placa aia de baza DFI + procesorul

preturile  alea pt 965 si 945 le-ai scos de la sigmanet, dar din ce vad ei sunt singurii...deci poate fi o greseala (e prea mare diferenta de 250 lei fata de restul magazinelor, sau vor sa vanda si apoi sa declare faliment...pt ca nimeni nu vrea sa-ti vanda la asa pret ca-s ei de treaba)
si mai cauta si tu teste, review-uri, in majoritatea i5 750 este peste 965

Edited by marius ro, 23 October 2009 - 15:32.


#57
Chiril

Chiril

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 09.05.2006
eu iti garantez ca nu este nici o greseala, eu am sunat la ei si am facut si comanda la acest procesor la acel pret, si era in stoc pentru ziua urmatoare la pretul afisat pe site, am intrebat foarte bine la ei. din acest motiv si iti zic ca acest procesor de la AMD este mult mai ieftin decat este la Pcgarage. atat timp cat un magazin are acest produs in stoc si il si vinde la pretul de pe site poate fi orice magazin cu orice pret ca nu il iau in considerare.
daca studiezi si tu la ei gama de phenom II o sa vezi ca toate procesorele sunt multe mai ieftine decat la concurenti. acum gandestete cati bani jupoaie magazinele online "faimoase".
faza cu falimentul nu merge, ca doar gama de phenom II este mai ieftine, restul preturilor sunt la nivelul pietei! unele mai scumpe decat la pcgarage,shopit,emag s.a.m.d.
daca ar da ei faliment ar avea reduceri mult mai mic la toate produsele din magazin. daca nu ma crezi suna si intreaba la ei. de ce sa cumperi un procesor cu 920 lei cand el este la 600.

#58
Chiril

Chiril

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 09.05.2006
Pentru Lia....cumperi ce sistem iti place tie, si eu zic ca e mai bine un i5 decat un i7, cu dilema amd vs intel e clar deja ca te intereseaza intel.
e buna configuratia lui marius cu i5

#59
lia_m

lia_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 19.10.2009
Hello! Uite ca ma revenit pentru inca o sugestie. Recomanda-ti-mi, va rog, un magazin serios la care pot face comanda. Am facut la PC Garage si au fost putin cam neseriosi am asteptat 4 zile un telefon de la ei (dupa ce i-am sunat si le-am trimis si email)... si cand m-au sunat mi-au zis sa-mi aleg alte componente ca ei nu au asa ceva. Soo?! :(

#60
lia_m

lia_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 19.10.2009
Insfarsit functioneaza! Multumesc tuturor celor care au contribuit la acest post. :D

#61
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 lia_m, on 28th October 2009, 14:35, said:

si cand m-au sunat mi-au zis sa-mi aleg alte componente ca ei nu au asa ceva. Soo?! :(

De la cine ai luat in final cooler-ul avand in vedere ca la PcGarage nu e pe stoc ?

#62
CrizaMondiala

CrizaMondiala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 15.06.2009
Nu stie nimeni ca numai exista importator CoolerMaster in Romania? Va trece destul de multa vreme pana vom vedea iar CM pe meleaguri mioritice.

#63
lia_m

lia_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 19.10.2009
Sa-nteleg ca am fost norocoasa de a cumpara ultimul CoolerMaster de la PcGarage?

#64
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 lia_m, on 2nd November 2009, 13:04, said:

Sa-nteleg ca am fost norocoasa de a cumpara ultimul CoolerMaster de la PcGarage?

Vrand nevrand asta ne impinge sa luam Scythe Orochi - pentru amatorii fanless cel putin.

Edited by AMDG, 02 November 2009 - 13:15.


#65
CrizaMondiala

CrizaMondiala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 15.06.2009
Orochi este o prostie. Daca vrei neaparat fanless cumperi Ninja2. Diferentele in modul fanless intre el si Z600 nu sunt mai mari de 2-3*. Se vede ca stati rau cu datele despre heatsinkuri.
Ceva de studiat ptr baietii: http://lab501.ro/rac...coolere-testate

#66
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 CrizaMondiala, on 2nd November 2009, 13:49, said:

Orochi este o prostie. Daca vrei neaparat fanless cumperi Ninja2. Diferentele in modul fanless intre el si Z600 nu sunt mai mari de 2-3*. Se vede ca stati rau cu datele despre heatsinkuri.
Ceva de studiat ptr baietii: http://lab501.ro/rac...coolere-testate

Linkul care il indici arata ca Orochi e cel mai bun cooler fanless

http://lab501.ro/rac...lere-testate/44

#67
CrizaMondiala

CrizaMondiala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 15.06.2009
Si te alegi cu o bucata imensa de fier? Eu ma refer strict pe utilitate. Cum incepi sa bagi rpm in el devine din ce in ce mai slab. Mai e si scump si inutil. Trebuie sa fii naiv sa cumperi Orochi. La fel de idiot trebuie sa fi sa cumperi IFX de la Tr.

Edited by CrizaMondiala, 02 November 2009 - 14:04.


#68
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

 CrizaMondiala, on 2nd November 2009, 14:03, said:

Eu ma refer strict pe utilitate.

Problema cu el e data de riscul la montaj - orice carcasa cu flux de aer bun va raci un procesor sa zicem de 65 W TDP pana si cu un Ninja mini - pe cand pentru cine vrea performanta maxima sunt preferate deja alte coolere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate