Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

six feet under -

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
pop_soryna

pop_soryna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.08.2008
am descoperit recent acest serial care mi se pare foarte bun
problema este ca nu am subtitrare in limba romana la sezoanele 3, 4 si 5
va rog sa ma ajutati
multumesc anticipat!

#2
pop_soryna

pop_soryna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.08.2008
nimeni??? :habarnam:

#3
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View Postpstdgt, on 31st August 2009, 19:53, said:

Incepand de astazi, 31.08.2009, sectiunea de subtitrari a forumului a fost inchisa.

Unii dintre voi vor intreba "de ce?".

Ei bine, noi consideram ca, in 2009, se poate spune ca societatea Romaneasca s-a dezvoltat indeajuns pentru a transforma aria de subtitrari intr-una de o utilitate redusa. Rafturile magazinelor sunt pline de DVD-uri cu subtitrari (si uneori dublaj) in limba Romana, la un pret rezonabil. Continutul HD (Bluray) pur si simplu nu se compara cu un "xvid care incape pe un CD".

Conditiile de vizionare oferite de cinematografele noi (parca din ce in ce mai multe) le depasesc pe cele din casele noastre. Filmele digitale si 3D au devenit o realitate si in Romania, iar lansarea simultana la nivel global a filmelor inlatura si dezavantajul de a viziona un film dupa saptamani sau luni de la lansare.

Speram ca, in curand, sa beneficiem si de un serviciu de download/streaming on-demand in genul Netflix sau Amazon. Playere si TV-uri cu suport integrat pentru asa ceva deja pot fi achizitionate si in Romania.

Prin urmare, in concordanta cu aceasta tendinta, si pentru a o incuraja pe cat posibil, am decis sa inchidem aria de subtitrari.

Subtitrarile (attachment-uri) si discutiile despre ele (topics) nu mai sunt agreate pe forum si va rugam sa le evitati. Regulamentul forumului va fi modificat ca atare in curand.

Edited by KoShiMin, 17 October 2009 - 08:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate