Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Nesimtire rds

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#91
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Victorieeee!!! Nu... nu am primit fixomobil... Dar mi-a revenit tonul la fixul pe fir. Sâmbăta...

Edited by kineceler, 24 October 2009 - 11:36.


#92
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

 kineceler, on 23rd October 2009, 22:46, said:

Păi de la fix ți se trage. Am impresia că vin pe aceeași fibră și e cam greu să le separe. După ce pierzi tonul la el totul va reintra în linia normală, adică internet și cu viteza prescrisă și cu uptime ~24/7.
L.E. Btw. Nu reușeam să pricep de ce se renunță la o rețea dintr-un cartier de blocuri cu o vechime așa mică (aprox. 4 ani), practic nou nouță, dar bănuiesc că se vrea eliberarea celor două conductoare din cablul utp ocupate pe alocuri de linia telefonică. Si următorul gănd mă duce către iptv...

datorita faptului ca in romania au licenta de 3g prefera sa dea tel fix3g iar echipamentele pentru telefonie fixa pe fir sa le trimita in ungaria pentru a extinde acolo reteaua.

sunt oameni si in titan care au primit fix3g.

#93
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
O mentalitate idioata, sa-ti bage ceva pe gat. Eu nu mi-as schimba telefonul fix Panasonic cu caramida aia, de care sunt legat in timp ce vorbesc. E o tampenie marca RDS. De ce si-au mai luat atatia telefoane fara fir? Ca sa fie obligati acum sa sune de pe monstruozitatea asta pe care-au luat-o RDS-ul la pret de nimic?

#94
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
mare monstruozitate este. daca ai avut bani sa iti iei panasonic inseamna ca ai bani sa iti iei si un fix3g mai slim ;) sau un telefon mobil3g pe care sa il folosesti pe post de fix .

#95
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 Hidralazina, on 24th October 2009, 16:06, said:

O mentalitate idioata, sa-ti bage ceva pe gat. Eu nu mi-as schimba telefonul fix Panasonic cu caramida aia, de care sunt legat in timp ce vorbesc. E o tampenie marca RDS. De ce si-au mai luat atatia telefoane fara fir? Ca sa fie obligati acum sa sune de pe monstruozitatea asta pe care-au luat-o RDS-ul la pret de nimic?
La fel de bine poți pune sim-ul într-un "dect" u1000s.  :lol: Eu unul așa am de gând să fac.

 maistoru, on 24th October 2009, 14:44, said:

datorita faptului ca in romania au licenta de 3g prefera sa dea tel fix3g iar echipamentele pentru telefonie fixa pe fir sa le trimita in ungaria pentru a extinde acolo reteaua.
A... prea bine. Nu am luat în calcul acest lucru.

#96
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Cand or avea mobilele functie GAP mai vorbim.

#97
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007
un gateway din ala ti-ar satisface toate dorintele :)

#98
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 Hidralazina, on 25th October 2009, 10:38, said:

Cand or avea mobilele functie GAP mai vorbim.
Da, dar ai avantajul că poți trimite "linia" la orice adresă, iar în cazul unei schimbări de domiciliu nu mai completezi nici o hârțoagă.

#99
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
La mine încă nu merge fixul.

#100
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 inside_spy, on 25th October 2009, 21:28, said:

La mine încă nu merge fixul.
Da... Păi așa va fi vre-o saptămână, indiferent dacă suni la rc sau nu. Cred că este perioada în care se confecționează și se testează usim-ul cu număr de fix și în mod normal nu se poate regăsi același număr în două locuri (la client și la ei) și se scoate numărul de la facturare în perioada testării. Așa s-a întâmplat cam în tot cartierul, rând pe rând la fiecare bloc. Totuși este indicat să suni la rc să vadă că te preocupă, altfel riști să o lălăie câteva săptămâni. Oricum nici după ce revine tonul la fix nu primești vre-o confirmare pe sms cum se primește de obicei la rezolvarea unei sesizări. Eu am descoperit că merge din pură întâmplare, dărâmând din greșeală receptorul din furcă.

Edited by kineceler, 25 October 2009 - 21:41.


#101
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Am sunat acum la 031.400.44.01 și consultanta de la RC mi-a spus că nu sunt lucrări în zonă și că ar fi o problemă locală cu telefonul meu. A rămas să treacă o echipă mâine într-un interval de două ore (pe care mi l-am ales eu!) pentru a verifica ce se întâmplă, mi-au dat și număr de înregistrare pentru sesizare (din 9 cifre!).

Ce m-a surprins plăcut e faptul că au răspuns instant la telefon, nu am stat absolut deloc în așteptare!

#102
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 inside_spy, on 25th October 2009, 21:40, said:

Am sunat acum la 031.400.44.01 ?i consultanta de la RC mi-a spus că nu sunt lucrări în zonă ?i că ar fi o problemă locală cu telefonul meu. A rămas să treacă o echipă mâine într-un interval de două ore (pe care mi l-am ales eu!)
Pariu că nu vine nimeni. Tuturor ni s-a spus același lucru. Nu este nimic local, este faza premergătoare trecerii la digi.tel 3G. RC-ul va trimite sesizarea la tehnic iar tehnicul nu va lua nici o măsură că nu au cum, trebuie să tină numărul oprit până au confirmarea că merge usimul respectiv ok.

Edited by kineceler, 25 October 2009 - 21:46.


#103
hvaleanu

hvaleanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.07.2006
mda, victorie si la mine. la fix 2 saptamani merge netul. au venit sambata si au schimbat switchul de pe scara, dar stupoare! ieri seara cand am ajuns in bucuresti NU mergea netul...sun la ei, cica e portul "down" acum. credeam ca nu mai apuc ziua, deja aveam spume. azi au venit iar si au rezolvat...sper sa fie ultima problema cu ei, ca nu stiu daca mai am rabdare

#104
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Ooo, deja se vad imbunatatiri, tocmai a sunat cineva de la rds (no id) sa intrebe daca merge telefonul. Pacat ca nu imi si trimite un fixomobil...

Edited by kineceler, 26 October 2009 - 13:06.


#105
hvaleanu

hvaleanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.07.2006
i-o fi incalecat vreun manager mai destupat la cap...cred ca era debandada pe acolo

#106
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Mie mi-au adus azi Huawei-ul fix. :coolspeak: Am număr cu 031 în iPhone, e prea tare!!! :)

#107
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 inside_spy, on 26th October 2009, 17:05, said:

Mie mi-au adus azi Huawei-ul fix. :coolspeak: Am număr cu 031 în iPhone, e prea tare!!! :)
A buhuuuuu... Nu e corect. Mie mi-au tăiat fixul pe fir înaintea ta. Te-au sunat înainte? Ce-au spus? Sau au venit pur și simplu? Are și port de date? Vreau și eu 031801 la purtător...

Edited by kineceler, 26 October 2009 - 17:12.


#108
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
O sa te sune inainte.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate