Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Site-plata cu card.Cum?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
DotHunter

DotHunter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 115
  • Înscris: 27.07.2004
Buna. Stie cineva daca in Ro se poate face un site pe care sa vand in tara si afara cu plata de pe card? Care e sistemul? Banii sunt virati in cardul meu? In cont? Visa?
Are cineva facut?
Multumesc
O zi buna!

#2
teodorul

teodorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 159
  • Înscris: 06.10.2004

DotHunter, on May 19 2005, 07:36, said:

Buna. Stie cineva daca in Ro se poate face un site pe care sa vand in tara si afara cu plata de pe card? Care e sistemul? Banii sunt virati in cardul meu? In cont? Visa?
Are cineva facut?
Multumesc
O zi buna!

<{POST_SNAPBACK}>



Da se poate, banii sunt virati de doua ori pe luna in contul tau bancar.
Eu folosesc asta , si merge destul de bine, e gratis serviciul si comisioanele nu sunt foarte mari.
Iti propun si pe siteurile romanesti ca au aparut payment processors si la noi in tara, poate au ceva oferte mai avantajoase.

#3
amunRA

amunRA

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 29.06.2005

DotHunter, on May 19 2005, 07:36, said:

Buna. Stie cineva daca in Ro se poate face un site pe care sa vand in tara si afara cu plata de pe card? Care e sistemul? Banii sunt virati in cardul meu? In cont? Visa?
Are cineva facut?
Multumesc
O zi buna!

<{POST_SNAPBACK}>



iti recomand adresa asta :
http://www.c-solution.ro/

...
sti ceva despre sistemul lor de procesare (am lucrat la ei)

#4
costy81gl

costy81gl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 131
  • Înscris: 06.04.2005
Am facut un programel si as vrea sa vad daca pot sa-l vand pe net. As vrea sa incerc cu Paypal. Mi-am facut deja un cont "Business" in care mi-am dat datele mele dar am specificat ca sunt in Ungaria(ca nu accepta Romania). Deja am introdus produsul si am generat codul ca sa-mi pun pe site butonul "Buy now".

Probelema este urmatoarea: As vrea sa stiu daca pot primi bani de la cumparatori si daca ii pot scoate la sfarsit. Nu as vrea sa raman cu banii in cont si sa ma uit la ei. Am auzit ca mai sunt si alti romani care au conturi la Paypal. Poate da cineva mai multe informatii desprea vanzarea on-line cu ajutorul Paypal(in cazul romanilor)?

Merci aniticipat.

#5
Stefan295

Stefan295

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 384
  • Înscris: 07.02.2004
Ti-as fi recomandat PayPal, dar nu este valabil in Romania.

Daca vrei sa fi platit prin PayPal sau carte de credit din orice tara poti sa-ti faci un "merchant account" international. Sunt multe firme care ofera asa ceva. De exemplu cele mai folosite in strainatate sunt Authorize.net, 2checkout.com, etc. Sau adresele mentionate mai sus.

Poti sa incerci si Moneybookers.ro. Este asemanator cu PayPal, dar cunosc foarte multe persoane care nu sunt multumite de serviciile lor. Dar merita incercat.

@ costy81gl: Daca locuiesti in Romania si cand te-ai inregistrat la PayPal ai specificat ca locuiesti in Ungaria, o sa poti sa primesti bani, dar nu o sa poti sa-i scoti. Pentru a scoate bani trebuie sa iti inregistrezi un cont de banca si/sau o carte de credit, iar cand vrei sa transferi banii din PayPal pe contul tau de banca, cei de la PayPal vor verifica daca datele tale personale sunt corecte. Daca nu sunt corecte nu stiu ce se va intampla cu contul tau, dar banii nu cred ca-i mai primesti.
Nu stiu cum, si daca alti romani din Romania au reusit sa foloseasca PayPal, dar oficial PayPal nu este acceptat in Romania si din cate stiu eu nu poate fi folosit.

Succes! :)

Editat de Stefan295, 07 iulie 2005 - 03:04.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate