Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 

Nutritionist

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 502
  • Înscris: 22.08.2009
Ca orice om ( cred ), am nevoie de a mai scapa putin din greutate.

La inaltimea mea de 2 metrii si 2 sau 3 cm am in jur de 110 kg. Cred ca pe undeva normal ar fi cam 100 pentru ca am unpic de burta :)

Intrebarea mea este: Cum se poate scapa de kg in plus in afara de diete? Din cate vad prin emisiuni si etc, apelarea la un nutritionist ar fi o idee, deoarece vorbind cu acesta iti poate face o lista cu anumite produse ce pot fi consumate in cantitati normale si iti poate da niste sfaturi / idei.

Eu am fost bolnav, o mica operatie la gat si de atunci am inceput sa iau in greutate. Acel tratament consista din a lua in jur de 12 pastile pe zi + vitamina C si aveam o pofta foarte mare de mancare, asta se intampla in decembrie 2007. Pe atunci aveam in jur de 1.95 si vreo 85 kg.

Idei / Sugestii ceva ?

Multumesc!

Editat de cristian88, 06 octombrie 2009 - 18:50.


#2
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 494
  • Înscris: 13.12.2008

Vizualizare mesajcristian88, pe 6th October 2009, 19:49, a scris:

Ca orice om ( cred ), am nevoie de a mai scapa putin din greutate.

La inaltimea mea de 2 metrii si 2 sau 3 cm am in jur de 110 kg. Cred ca pe undeva normal ar fi cam 100 pentru ca am unpic de burta :)

Intrebarea mea este: Cum se poate scapa de kg in plus in afara de diete? Din cate vad prin emisiuni si etc, apelarea la un nutritionist ar fi o idee, deoarece vorbind cu acesta iti poate face o lista cu anumite produse ce pot fi consumate in cantitati normale si iti poate da niste sfaturi / idei.

Eu am fost bolnav, o mica operatie la gat si de atunci am inceput sa iau in greutate. Acel tratament consista din a lua in jur de 12 pastile pe zi + vitamina C si aveam o pofta foarte mare de mancare, asta se intampla in decembrie 2007. Pe atunci aveam in jur de 1.95 si vreo 85 kg.

Idei / Sugestii ceva ?

Multumesc!
Cati ani ai ?
Mergi la sala ,desi la gabaritul tau e un pic mai greu cu exercitiile aerobe dar incearca mai mult cu cele anaerobe si se vor forma  muschii.

Editat de strong_bear, 06 octombrie 2009 - 22:18.


#3
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 502
  • Înscris: 22.08.2009
In ianuarie fac 22 de ani.

#4
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 494
  • Înscris: 13.12.2008

Vizualizare mesajcristian88, pe 7th October 2009, 07:06, a scris:

In ianuarie fac 22 de ani.
Dute la sala si tine o dieta de culturist (consumi foarte putini carbohidrati dar foarte multe proteine) iar daca poti sa alergi cat de cat ar fi bine sa incepi cu asta .

#5
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 502
  • Înscris: 22.08.2009
Multumesc pentru sfaturi.

#6
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.897
  • Înscris: 06.10.2003
Mai degraba du-te la un nutritionist, pt. a primi un regim echilibrat, mai ales ca deja ai avut probleme de sanatate. Evident, fa si cat mai multa miscare ( nu neaparat la sala de forta - mai sunt si basket, fotbal, volei ....)

#7
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 502
  • Înscris: 22.08.2009
Multumesc shiva, asta a fost si intentia mea principala, sa merg sa vorbesc cu un nutritionist sa vad ce imi spune. Oricum nu stiu cat la suta o sa am grija sa mananc ce spune el, dar macar incerc :)

#8
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 31.188
  • Înscris: 03.07.2008

Vizualizare mesajcristian88, pe 6th October 2009, 19:49, a scris:

...

Intrebarea mea este: Cum se poate scapa de kg in plus in afara de diete? Din cate vad prin emisiuni si etc, apelarea la un nutritionist ar fi o idee...

Nutritionistu o sa-ti dea dieta...
Sfatul meu: mergi la un nutritionist, ca daca mergi la 3, o sa te alegi cu 3 regimuri diferite... ;)

#9
daiana

daiana

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 407
  • Înscris: 08.06.2006

Vizualizare mesajImperathor, pe 23rd October 2009, 12:41, a scris:

Nutritionistu o sa-ti dea dieta...
Sfatul meu: mergi la un nutritionist, ca daca mergi la 3, o sa te alegi cu 3 regimuri diferite... ;)

prietenul meu vrea sa mearga la un nutritionist pt a-l indruma sa scada in greutate (are 120 kg, 21 ani, 187cm). I s-a recomandat dr. Popa Oana - a auzit cineva de ea, poate sa dea careva referinte? a dat telefon si l-a programat azi; tot de la persoana (aproape necunoscuta) de la care a aflat de  dr. Popa Oana, i s-a spus sa pregateasca si 400 roni pt consultatie plus altele (- o suma destul de mare pt un student). Nu am gasit pe google nici o referinta despre  dr. Popa Oana. Astept de la voi o recomandare daca a auzit cineva de ea si eventual o parere despre suma contraprestatiei; ma gandesc sa nu fie vreo teapa - ca au aparut cabinetele astea ca si cele de ghicitori.
Multumesc


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate