Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

Ubuntu 10.04 LTS a.k.a. Lucid Lynx

- - - - -
  • Please log in to reply
870 replies to this topic

#865
slash95

slash95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 31.01.2010
Nu-mi mai merge RadioTray. Pur si simplu dau click pe el si nu apare in panel. Am incercat sa-l deschid si cu ALT+F2, nimic. L-am reinstalat din Synaptic...degeaba. Vreo sugestie? :peacefingers:

#866
spectrumsky

spectrumsky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 10.12.2006

View Postslash95, on 28th November 2011, 21:03, said:

Nu-mi mai merge RadioTray. Pur si simplu dau click pe el si nu apare in panel. Am incercat sa-l deschid si cu ALT+F2, nimic. L-am reinstalat din Synaptic...degeaba. Vreo sugestie? :peacefingers:
Deschide nautilus , apesi Ctrl+H sa iti afiseze fisierele si folderele ascunse, si cauta in .local/share/radiotray fisierul config.xml. Cel mai simplu ar fi sa-l stergi (atentie sa nu stergi si bookmarks.xml, pentru ca stergi si posturile de radio pe care le-ai configurat) si apoi sa deschizi din nou RadioTray. Ar trebui sa functioneze. O sa ai la prima rulare o intrebare legata de pozitionarea RadioTray si cred ca ar trebui sa alegi Indicator applet. Da de stire daca s-a rezolvat.

#867
slash95

slash95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 31.01.2010

View Postspectrumsky, on 28th November 2011, 21:34, said:

Deschide nautilus , apesi Ctrl+H sa iti afiseze fisierele si folderele ascunse, si cauta in .local/share/radiotray fisierul config.xml. Cel mai simplu ar fi sa-l stergi (atentie sa nu stergi si bookmarks.xml, pentru ca stergi si posturile de radio pe care le-ai configurat) si apoi sa deschizi din nou RadioTray. Ar trebui sa functioneze. O sa ai la prima rulare o intrebare legata de pozitionarea RadioTray si cred ca ar trebui sa alegi Indicator applet. Da de stire daca s-a rezolvat.
Multumesc mult, spectrumsky! Problema s-a rezolvat. :peacefingers:

#868
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

View Postmcbos, on 28th November 2011, 18:00, said:

Un Autocad mai bun pentru Ubuntu de unde iau ?
Multumesc.
autocad pt linux nu exista.
eu am incercat asta

http://www.3ds.com/p...oad-draftsight/

#869
ginseng

ginseng

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 16.08.2006

View Postmcbos, on 28th November 2011, 19:00, said:

Un Autocad mai bun pentru Ubuntu de unde iau ?
Multumesc.
vezi aici link

#870
rsumy

rsumy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,318
  • Înscris: 24.10.2006
A apărut ultima versiune a Ubuntu 10.04 LTS, 10.04.4 LTS.

Verificare:
lsb_release -a
Putem sta liniștiți până în Aprilie 2013 (varianta Desktop)... :)

Attached File  leSiN.png   37.94K   51 downloadsAttached File  _.png   46.9K   47 downloadsAttached File  ubuntu_release_cycle.png   28.72K   56 downloadsr...se_cycle.png]

rsumy

Edited by rsumy, 19 February 2012 - 16:05.


#871
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
1.Unde pot gasi cel mai bun sau nou kernel pt Ub 10.4 LTS pt versiune de 32 biti? Mai demult am luat 3.2 pt versiunea 64 biti de pe un site si nu-l mai gasesc deloc. 2
2.kernelul care-l am pt versiunea 64 biti pot sa-l pun si pe un alt PC cu Ub 32 biti?

3.In gnome 2 de unde pot schimba limba sistemului complet in romana dupa ce am instalat limba romana? In Gn3 si unity se poate usor d ela setarile contului pt user dar aici nu gasesc.

Edited by popascu, 10 May 2012 - 12:42.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate