Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Compatibilitate. Recomandari. Pareri

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
63 răspunsuri în acest subiect

#37
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 396
  • Înscris: 06.08.2007
pana la urma am schimbat placa de baza cu GA-MA785GM-US2H si am trimis comanda. Astept confirmarea cu surprizele de rigoare...:)

#38
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 396
  • Înscris: 06.08.2007
S-au ieftinit putin componentele si a aparut pe stoc si carcasa pe care o vroiam (http://www.pcgarage....05b-blackfin-v/)
Cum nu mi-au confirmat comanda, o s-o anulez si merg pe varianta de mai jos. Defapt deja am dat comanda

Fișiere atașate



#39
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 396
  • Înscris: 06.08.2007
Am confirmat comanda si astept sa ajunga coletul. O sa revin cu amanunte dupa ce il montez. Sper sa ma descurc
Configuratia finala:
ASTA + SURSA SEASONIC SS-500ET, 500W + Western Digital 160GB SATA-II + 2x1GB DDR2 800 Kingmax
Sper sa nu am probleme. Sursa va tine sistemul, nu?

#40
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.759
  • Înscris: 23.05.2013
Tine mult prea bine sursa... Sistemul ala nu consuma mult. :)
HDD-ul sper ca il aveai, nu l-ai achizitionat acum, tocmai pe asta. :huh:

Sa il stapanesti sanatos! :)

#41
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 396
  • Înscris: 06.08.2007
il aveam :) nu faceam asa gafe:D
mersi frumos. revin cu detalii vineri

#42
vasy86le

vasy86le

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 676
  • Înscris: 18.03.2008
Daca nu le gasesti pe emag incearca si pe pcfun, sunt seriosi eu numai de acolo am luat pana acum si nu am avut probleme.
Am si eu o placa video HD4870 si as vrea sa imi iau un procesor  pana in 450 ron maxim care sa nu imi reduca performanta placii video si nu stiu ce sa iau, as lua un E7500 dar nu stiu poate exista alternativa mai ieftina si mai buna? as putea trece si pe amd dar atunci ar trebui sa imi recomandati si o placa de baza ieftina si buna, astept recomandari.

#43
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.759
  • Înscris: 23.05.2013

Vizualizare mesajGhost_Face, pe 23rd September 2009, 16:01, a scris:

il aveam :) nu faceam asa gafe:D
mersi frumos. revin cu detalii vineri
E bine asa. :)

Vizualizare mesajvasy86le, pe 23rd September 2009, 17:53, a scris:

Daca nu le gasesti pe emag incearca si pe pcfun, sunt seriosi eu numai de acolo am luat pana acum si nu am avut probleme.
Am si eu o placa video HD4870 si as vrea sa imi iau un procesor  pana in 450 ron maxim care sa nu imi reduca performanta placii video si nu stiu ce sa iau, as lua un E7500 dar nu stiu poate exista alternativa mai ieftina si mai buna? as putea trece si pe amd dar atunci ar trebui sa imi recomandati si o placa de baza ieftina si buna, astept recomandari.
Ce placa de baza ai? Depinde de placa, poate nu merita sa treci pe AMD, sa schimbi si placa acum...
Poti lua procesorul de care ziceai, adica E7500, sau sa treci pe AMD, daca ai mai multi bani.
Pe AMD poti lua placa de baza plus procesor. Dar se poate si mai bine daca tot ai face trecerea, dar evident mai scump.

Editat de d4m4g3, 23 septembrie 2009 - 20:34.


#44
vasy86le

vasy86le

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 676
  • Înscris: 18.03.2008

Vizualizare mesajd4m4g3, pe 23rd September 2009, 21:33, a scris:

E bine asa. :)


Ce placa de baza ai? Depinde de placa, poate nu merita sa treci pe AMD, sa schimbi si placa acum...
Poti lua procesorul de care ziceai, adica E7500, sau sa treci pe AMD, daca ai mai multi bani.
Pe AMD poti lua placa de baza plus procesor. Dar se poate si mai bine daca tot ai face trecerea, dar evident mai scump.
Sigur merita sa schimb placa de baza :) poate nu cu una amd dar  oricum tot trebuie schimbata :D deci am ASRock 4core dual sata2 :D si da are slot pci ex la 4x si da HD4870 e bagata pe ea :D

#45
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.759
  • Înscris: 23.05.2013
Da, merita schimbata in cazul asta. :)
Poti deschide un topic nou, scrii bugetul, ce vrei sa faci cu el, si te ajutam. Pe AMD deja ai primit o idee de la mine.

Editat de d4m4g3, 24 septembrie 2009 - 01:42.


#46
vasy86le

vasy86le

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 676
  • Înscris: 18.03.2008

Vizualizare mesajd4m4g3, pe 24th September 2009, 02:42, a scris:

Da, merita schimbata in cazul asta. :)
Poti deschide un topic nou, scrii bugetul, ce vrei sa faci cu el, si te ajutam. Pe AMD deja ai primit o idee de la mine.
Am vazut  recomandarea ta pt AMD dar nu stiu procesorul ala e inca odata mai ieftin ca core2duo e7500 si nu cred ca e mai performant ca core2duo sau macar la fel, nu cred pt ca e prea ieftin.

Editat de vasy86le, 24 septembrie 2009 - 06:47.


#47
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 24.759
  • Înscris: 23.05.2013
Este un procesor foarte ieftin, dar foarte bun. In unele teste il depaseste pe E7400, in altele nu. Dar in banii lui este excelent, mai ales la jocuri unde il mai ajunge si pe E8400 (dupa reviewuri).
Oricum se gasesc unele mai scumpe, si mai bune, bineinteles. Tot ce trebuie sa faci e un topic si sa zici bugetul. :P

#48
florin_alin24

florin_alin24

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.616
  • Înscris: 29.01.2008
Pe AMD ar fi mai buna placa asta de baza, daca se mai pot pune 10 ron in plus. :)

Editat de florin_alin24, 24 septembrie 2009 - 10:33.


#49
vasy86le

vasy86le

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 676
  • Înscris: 18.03.2008

Vizualizare mesajflorin_alin24, pe 24th September 2009, 11:33, a scris:

Pe AMD ar fi mai buna placa asta de baza, daca se mai pot pune 10 ron in plus. :)
Mai o fi mai buna dar mie nu imi place :| stii de ce? vezi mufa aia unde intra cablu de date la HDD sau DVD rom? e in dreptul slotului pci expres si daca bag hd4870 acolo o sa imi acopere si acea mufa si nu o sa o pot folosi, si acum pe placa de baza ASRock am o mufa acoperita :|

Vizualizare mesajd4m4g3, pe 24th September 2009, 11:30, a scris:

Este un procesor foarte ieftin, dar foarte bun. In unele teste il depaseste pe E7400, in altele nu. Dar in banii lui este excelent, mai ales la jocuri unde il mai ajunge si pe E8400 (dupa reviewuri).
Oricum se gasesc unele mai scumpe, si mai bune, bineinteles. Tot ce trebuie sa faci e un topic si sa zici bugetul. :P
Nu ma intereseaza ce proc depaseste pe mine ma intereseaza daca imi limiteaza performantele HD4870-ului

#50
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 396
  • Înscris: 06.08.2007
Au ajuns componentele ieri, le-am montat si totul este in regula. Am apucat sa instalez toate utilitatile si cateva jocuri. Precizez ca NFS Shift merge in full pe 1280x1024 8x 75hz perfect. Imediat bag Grid si Assasins Creed. Mai tarziu Crysis:)
Cei de la pc garage m-au impresionat placut prin promtitudine si servicii. Desi ar fi un mic semn de intrebare. Placa video pe care am comandat-o arata diferit fata de cea care am primit-o :)
varianta comandata
varianta primita
Probabil au aceeasi performanta, inca nu m-am interesat.

#51
Scrappy_Coco

Scrappy_Coco

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 879
  • Înscris: 11.08.2008

Vizualizare mesajGhost_Face, pe 26th September 2009, 13:27, a scris:

Au ajuns componentele ieri, le-am montat si totul este in regula. Am apucat sa instalez toate utilitatile si cateva jocuri. Precizez ca NFS Shift merge in full pe 1280x1024 8x 75hz perfect. Imediat bag Grid si Assasins Creed. Mai tarziu Crysis:)
Cei de la pc garage m-au impresionat placut prin promtitudine si servicii. Desi ar fi un mic semn de intrebare. Placa video pe care am comandat-o arata diferit fata de cea care am primit-o :)
varianta comandata
varianta primita
Probabil au aceeasi performanta, inca nu m-am interesat.
Ooo ce urat! M-au dezamagit cei de la PCGaraj acum. Performantele placilor sunt la fel , insa cea pe care ai primito e cu vreo 30 grade mai calda. Temperaturile parca ajung la peste 90 grade cu ventilatorul pe default. Intra in Catalyst CC si pune manual fan speed pe 50% macar.

Nu e chiar vina celor de la PCG , au undeva scris ca poza nu trebuie sa fie la fel cu produsul , dar totusi e urat.

DAR acum am gasit Fotografia si caracteristicile afisate in aceasta pagina ale produsului Placa video Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 256-bit HDMI sunt conforme cu produsul ce va fi livrat in urma comenzii si creeaza obligativitati contractuale din partea PC Garage. deci cred ca ai putea sa le spui sa iti trimita placa pe care ai comandat-o , eu asa as face.

EDIT: Placa pe care trebuia sa o primesti , dupa codul de la Sapphire era cea albastra , cea cu ventilator aftermarket , ai putea sa faci scandal la pcgaraj.

Editat de Scrappy_Coco, 26 septembrie 2009 - 12:42.


#52
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 396
  • Înscris: 06.08.2007
mai devreme am jucat cam 40 min GRID si temperatura placii video era pe la 70 de grade. Cand nu solicit sta la 49
nu e ok? merita sa mai stau cine stie cat dupa cealalta?
defapt am placa video onboard pe placa de baza, nu ar fi mare paguba
azi oricum nu lucreaza

Editat de Ghost_Face, 26 septembrie 2009 - 13:27.


#53
yo_cristi

yo_cristi

    Quad Core™

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.881
  • Înscris: 14.04.2008
70 de grade la o placa video nu e mult dar totusi mai bine ti-o schimbi cu ce ai comandat tu sau puteai sa iei placa cu racire vapor-x si nu mai aveai probleme cu temperaturile, crede-ma !

#54
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 396
  • Înscris: 06.08.2007
a disparut si din pc garage si din emag vapor x-u de 512, deaia am mers pe asta

as mai avea o intrebare. acest UPS poate fi legat la sistemul despre care vorbim?

Editat de Ghost_Face, 26 septembrie 2009 - 13:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate