Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

NOILE ABONAMENTE ORANGE delfin pantera fluture

- - - - -
  • Please log in to reply
755 replies to this topic

#739
linbetwin

linbetwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 12.01.2007
Pantera 26 e acum Pantera 20, plus o reducere de 25% pentru 3/6 luni la abonamentele pe 12/24 de luni.

Toate "animalele" au acum reducerea de 25% pentru 25% din perioada de abonare.

#740
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
E valabil si in cazul in care am trecut de la un abonament retras la Pantera 12?

#741
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005

View Postdvlsim, on 2nd September 2010, 17:08, said:

Ca as vrea sa prelungesc abonamentul si sa trec la pantera 26, ma leg pe 2 ani.. dar n-as vrea sa vad ca apare ceva mai bun
Ti-am zis sa treci, sper ca ai apucat deja, ca nu mai exista.

View Poststupidcow, on 13th September 2010, 19:19, said:

E valabil si in cazul in care am trecut de la un abonament retras la Pantera 12?
Nu

View Postlinbetwin, on 13th September 2010, 18:21, said:

Toate "animalele" au acum reducerea de 25% pentru 25% din perioada de abonare.
Nu toate, ci doar cele mai mari sau egale cu 8 euro, fara Fluture.

Edited by medley, 13 September 2010 - 21:18.


#742
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
E valabil doar pentru abonamente noi, nu pentru cele aflate in derulare.

De ce a disparut Pantera 26?

#743
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
S-a retras pentru ca 3e conteaza.

#744
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Cum adica? Era o optiune mai scumpa pentru cine vroia mai multe minute sau mai multi MB. Pentru cine contau?

#745
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Cred ca s-a retras din cauza celor ce doreau sa ia un smartphone la pret bun (iPhone, Galaxy S) si alegeau abonamentul de 27. Acum trebuie sa aleaga abonamentul de 20 + optiunea mysmartphone

#746
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Ah... Pantera 26 versus Pantera 20 + My Smartphone 9, diferenta de 3 euro, conteaza pentru Portocala. Got it.

#747
dvlsim

dvlsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 28.09.2007
[quote name='medley' date='13th September 2010, 22:16' post='8789049']
Ti-am zis sa treci, sper ca ai apucat deja, ca nu mai exista.


Am apucat sa trec. Oferta mi-a fost facuta cu activare din 1 octombrie, doar ca nu eram sigur pe mine de ramane cu 27.. si am asteptat sa vad dupa 12 sept.Acum e bine sunt la pantera de 27 si iphone defect :) ( azi primit, azi vazut ecran cu dunga ca si cum e zgariat ) sper sa mi-l schimbe si sa nu il repare.

#748
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 21.10.2006
ce teapa...
la TV da frumos ca 25% reducere..
deja ma batea un gand sa trec la un abonament superior..
pe cand vad pe net, ca doar pe o perioada de 3 sau 6 luni...
atunci mai bine stau in banca mea

#749
dorina27

dorina27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.09.2010
Salut !
Am citit  pe aici si am constatat ca sunteti super informati , va rog sa ma ajutati si pe mine??/

Sunt abonat fidel orege, cu doua numere de telefon. Cand a aparut delfinii si terminasem contractul/famili,am obtionat pe doi delfini/doua numere. Anume delfin 12 si 4.. In luna august/2010, am cerut urmatoarele;
La delfin 4, rezilierea numarului si inlocuirea cu un alt nr. tel, care il aveam eu/cartela.si deasemeni schimbare din delfin 4, in delfin 6. Numai ca rezilierea numarului  vechi la facut cu data de 6 octombrie, inca doua luni  cu tarifare pe 3 abonamente???
  Deasemeni si delfin 12 sa-mi fie modificat in delfin 6.
  1), nu au acceptat sa-mi modifice abonamentul cu diminuare a delfinului 12 in 6,pe motiv ca asta nu se poate ,pentru ca **nu se fac diminuari/tarif. Este legal?. Sau este legal  ca rezilierea numarului/ vechiul  delfin 4, sa dureze dua luni,desi mi sa acordat delfin 6?. Acum am de platit 3 abonamente/ trei numere.
  De ce nu accepta modificarea delfinului 12 in 6? (diminuare puncte/tarifare)..
Simplu am cerut ca la cele doua nr. tel.sa diminueze unul si sa-l mareasca pe celalalt. doua numere cu delfini 6.
Nu am cerut reziliere,am ramas acelasi client, cu modificarile cerute.
      Mentionez intre timp am demisionat dintrun giob, din cauza sanatatii, consider ca  doi delfini de 6/un client sunt suficiente.Avand in vedere ca mi sau diminuat veniturile si sanatatea care costa.
In speranta ca ma veti lumina,va multumesc anticipat.
(nu doresc sa intru in litigiu cu,consilierii orenge, din prea mult bun simt, colaborez cu ei de multi ani , dar am impresia totusi ca am fost manipulata in interesul lor , nu in al meu, client. Sunt curioasa daca am fost pacalita si cum pot sa  descalcesc asta punand punctul pe I*, in cunostinta de cauza..., nu balbe.

#750
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

dorina27 said:

nu au acceptat sa-mi modifice abonamentul cu diminuare a delfinului 12 in 6,pe motiv ca asta nu se poate ,pentru ca **nu se fac diminuari/tarif. Este legal?

Da, este legal ca operatorul să refuze modificarea contractului. Singura rezolvare la chestia asta e să reziliezi contractul pe acel număr și să faci alt abonament pe ce plan tarifar vrei tu. Complicații, însă:

* Fiind reziliere prematură Orange va încerca prin diverse moduri ilegale să te taxeze pentru lunile rămase. Se rezolvă dar greu, după 1-2 sesizări la ANPC. Nu e foarte clar pentru că se mișcă greu și ANPC și procesele, iar acei dintre noi care au făcut asemenea sesizări sau au dat în judecată Orange încă n-au primit rezultatele. Poți urmări noutățile în acest topic.

Ce e sigur e că încă n-a plătit nimeni despăgubirile acelea dacă n-a vrut. Însă încă nu s-a clarificat dacă nu vom putea cumva să fim obligați în viitor să le plătim. În sensul că legal noi sîntem de părere că avem dreptate, dar confirmarea o dă fie instanța, fie operatorul, renunțînd la pretenții și deci rezolvare amiabilă.

* Pierzi acel număr. Ca să nu-l pierzi trebuie să faci portare la alt operator, preferabil pe prepay, și apoi înapoi. Cu posibile complicații suplimentare: operatorul celălalt să facă mutre că de ce vii de pe abonament pe prepay, că vrea și el tot abonament, respectiv înapoi pe Orange să facă mutre că de ce ai reziliat prematur.

dorina27 said:

Sau este legal ca rezilierea numarului/ vechiul delfin 4, sa dureze dua luni,desi mi sa acordat delfin 6?

Aici n-am prea priceput ce s-a întîmplat. Ai cerut trecerea unui Delfin 4 pe Delfin 6, nu înțeleg de ce operatorul nu ar face asta cît mai repede, că e în interesul lui. Și nici nu înțeleg care-i pierderea ta, că ai plătit mai puțin.

dorina27 said:

De ce nu accepta modificarea delfinului 12 in 6? (diminuare puncte/tarifare)..

Pentru că nu vor mușchii lor. :) Raționamentul lor este: de ce să treci de la 12+4=16 la 6+6=12 cînd mai bine treci la 12+6=18. Își urmăresc exclusiv interesul lor, de asta fii sigură.

Rezolvarea simplă la faza asta era să-i arzi cu reziliere și refacerea abonamentelor cum vrei tu. Și atunci se învățau minte să mai pună restricții tîmpite. Însă vezi complicațiile de mai sus.

#751
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Delfin 4 are mai nou 40 de mesaje în rețea? Pe site nu scrie nimic, dar *115# de pe telefonul unei prietene așa arată... Să fie o eroare a sistemului lor?

#752
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Se pot produce asemenea erori în fiecare lună pentru cîteva zile, în jurul dății de facturare. La Orange sînt din păcate relativ frecvente.

Altă variantă e să fie prima sau ultima lună de abonament și intervalul pînă la sau de la data de facturare să fie mai mic de-o lună întreagă. Caz în care operatorul este foarte grijuliu să îți ajusteze proporțional chestiile incluse în abonament.

#753
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

View Postinside_spy, on 23rd September 2010, 11:53, said:

Delfin 4 are mai nou 40 de mesaje în rețea? Pe site nu scrie nimic, dar *115# de pe telefonul unei prietene așa arată... Să fie o eroare a sistemului lor?
Suna la RC Orange - probabil ti-au dat optiunea cu 40 de mesaje automat - parca costa 1 EUR dupa prima luna, care este gratuita.

#754
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
Am Fluture 9 de cateva zile, si mi-am activat la semnarea abonamentului de 3 luni optiunea de 5 euro 1000min in retea / 100 min nationale, ramanandu-mi 2 euro, am vrut sa ii transfer catre un prepay, insa nu imi da voie, am primit mesaj ca trebuie sa am minim 7 eur sa pot transfera. Siti care e cauza, sau explicatia, acel credit ramas pana la 7 euro nu se poate transfera?

#755
medley

medley

    custom attitude

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,879
  • Înscris: 06.05.2005
Ar trebui sa funtioneze, am mai intalnit asta si la altii, la unii vrea, la altii nu. Suna, intreaba si vezi ce zis si ei. Poate s-a pus limitare in acest sens dar inainte nu era asa. Poti alege sa ii pastrezi acolo(ca si asa nu poti sa-i transferi) si cand intra iar 7 si faci 9, transferi 4(3+1) si raman cei 5 necesari activarii optiunii.
Suna-i sau fa-le o vizita oricum, macar sa afli exact.

#756
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
Mersi de raspuns, am sunat si mi-a spus ca este limitare 60 zile de la activare, trebuie sa ramana minim 7 euro, dupa aceste 60 zile nu mai este limitare, pot transfera fara restrictii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate