Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Probleme mari website in Internet explorer 6 si 7.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
IroN_vW

IroN_vW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 11.07.2007
Am si eu cateva probleme cu websitul(facut in dreamweaver cs3). In toate browserele(firefox, safari, opera, chrome, flock) merge si arata cum imi doresc. Numai in Internet Explorer am probleme.
In IE8  e totul ok, dar din cauza ca am pus "Named Anchor" se vede pentru o secunda cum trece prin toata pagina(flicare).Pot face sa dispara acest flicarit si sa apara instany in partea de jos ca in celelalte browsere?
In IE7 sunt probleme mai mari si anume ca imi deplaseaza din div-uri.
In IE6 apare problema cu png transparency, dar am bagat un fix si s-a rezolvat, iar din aceasta cauza nu mai pot accesa butoanele/linkurile(tot png). Le-am rezolvat sa mearga din nou ca link, dar imi raman incadrate si cu "x", iar fundalul este inca vizibil la ele adunci cand trec cu mouse-ul peste.
De la ce sa fie si cum pot rezolva? MS

Edited by IroN_vW, 15 September 2009 - 16:51.


#2
IroN_vW

IroN_vW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 11.07.2007
Macar daca ma poate ajuta cineva cu pasii care trebuie urmati(pt ca eu nu stiu exact tot) ca sa fac butoanele din Rollover Image(png) in css rollover(tot png). Stiu ca trebuie facuta o poza care sa cuprinda toate butoanele dorite(la mine 3), trebuie facut un fisier ".css" in care trec codurile pt fiecare actiune(active, hover etc.)si inca un cod in html in "head", dar nu stiu exact codurile. Trebuie sa le fac asa deoarece fix-ul pt png mi-a stricat butoanele si banuiesc ca asa ar trebui sa mearga.

#3
Jumping Jack

Jumping Jack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 12.09.2007

View PostIroN_vW, on 15th September 2009, 18:32, said:

Macar daca ma poate ajuta cineva cu pasii care trebuie urmati(pt ca eu nu stiu exact tot) ca sa fac butoanele din Rollover Image(png) in css rollover(tot png). Stiu ca trebuie facuta o poza care sa cuprinda toate butoanele dorite(la mine 3), trebuie facut un fisier ".css" in care trec codurile pt fiecare actiune(active, hover etc.)si inca un cod in html in "head", dar nu stiu exact codurile. Trebuie sa le fac asa deoarece fix-ul pt png mi-a stricat butoanele si banuiesc ca asa ar trebui sa mearga.

Nu stiu care ar fi problema ta (sint mai multe, e sigur).
Nu e foarte greu sa-l faci pe ie6 sa coopereze, iar ie7 de regula e OK, cine stie ce ai facut tu pe-acolo.
Nu ai putea sa dai un cod html si css aferent?
Da copy paste la codul sursa al paginii. Si ataseaza si css-ul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate