Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Jocuri Originale

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

AI LUAT EXCEPTIILE DOAR CA SA SIMTI CA AI DREPTATE
dar cate zeci de filme apar acolo si mult mai tarziu aici

iar despre Oamenii muncii nu am ce sa spun si ma pot uita in ochii oricarui om nu am nici macar o amenda cas a nu mai vorbim de infractiuni mai grave

iar statisticile sunt facute de si sub obladuirea unui guvern sau al altuia sa arate ce doresc unii sau altii

vrei statistici reala uitata la volumul vanzarilor de masini electronice electrotehnice si casnice

o sa vezi ca romanii cheltuie mai multi bani decat anul trecut sau acum 2 ani etc

daca ai ceva sa imi spui dai pe forum si nu pe PM

Edited by Fubar, 16 May 2005 - 11:51.


#20
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
SLAP!!! SLAP!!!
Te-ai trezit? aveai un cosmar...

Quote

Si singura categorie de pirati cu onoare sunt cei care dupa ce au piratat un joc sau un film scriu in info daca va placut cumparati

aaa... daca nu ai observat toti scriu asa

cat despre bit torret nu il poti controla... este pur si simplu prea mare... inchizi un site si apar alte 2.

si nu vorbi despre puscarie, pentru ca esti baiat finut, nu cres ca ai rezista mai mult de 10 min pana la primul viol! Sper ca in momentul ala sa fii cu nastase de mana!

Quote

iar statisticile sunt facute de si sub obladuirea unui guvern sau al altuia sa arate ce doresc unii sau altii

aaa... adica guvernul face statistici despre cat este el de piratat... mda

Quote

2 aveau in casa un server din cele bit torent care dadeau share la peste 250 de giga de filme muzica jocuri siii software
de unde stii ce aveau pe server... poate erau poze de familie.

iar 250 de giga este foarte putin pentru un server..

Edited by Fubar, 16 May 2005 - 12:06.


#21
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
pai da, de aci se desprind 2 idei

1. daca io am 320gb prin calc asta ma face mai rau decat copii aia

2. daca te-ai mai interesa un pic despre bittorent ca si concept/principiu de functionare ai inceta cu enormitati din astea.

#22
JohnBlack

JohnBlack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.05.2005
imi doresc sa ramaneti neschimbati si sa faceti si peste 3 -4 ani ce faceti acum

o sa monitorizez pe voi doi in principal si o sa ne vedem in realitate pana la urma
sa vedem care cu catuse si care cu "cheile"


intrasem pe softpedia  sa ma relaxez  ..sa schimb opinii si nimic mai mult dar cu 2 pusti gaozari nu se poate ajunge la un dialog civilizat ca atare ma voi retrage


rugativa la bunul dumnezeu sa nu ne intalnim  printr-o sala de judecata voi ca inculpati eu ca........ legiutor

pentru ca puteti fi siguri  odata ce o sa fie mana libera si lege clara pentru infractiunile pe internet o sa fiti primi mei 'clienti'

Sanatate
PS: la cati oameni trimit eu in puscarii stiu mai bine ca amandoi cam ce se intampla acolo.......dar o sa aflati pe pielea voastra amandoi sa nu mai vorbiti din auzite ci din experienta  cand ne vom revedea

asa ca va invit sa incalcati legea

Edited by JohnBlack, 16 May 2005 - 14:47.


#23
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

There are two things infinit: the universe and human stupidity... and i'm not sure about the universe...

citeste si baga la cap... incearca sa o faci mantra ta personala...

...cand ti-or da aia drumul din camasa si te-oi vindeca de grandomanie mai discutam...

PROPUN CA DE ACUM INCOLO, CA SA NU II AGRAVAM SITUATIA SA II SPUNEM "DOMNULE JUDECATOR"...

Edited by Fubar, 16 May 2005 - 15:14.


#24
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
so ...

concluzii :

nu ai cunostinte de IT dar te bagi in seama ..pe langa evident

vorbesti despre "pirati onesti" si esti de acord cu ei dar apoi incepi sa ameninti pe aici ... :w00t:

nu te mai enerva ca nu vrem sa iti cumparam jocurile full, putem sa ni le luam si singuri de la Best

vezi ca pana la legea aia cu internetu' pe care o astepti, in schimb se practica ceva pedepse pentru atacuri la persoana, calomnii, injurii ... stii tu ..pustii aia gaozari :D

evident IP-ul tau a fost logat :D

distractie placuta pe SP ... ar fi trebuit sa fii suspendat conform regulamentului, dar hai sa nu incepem colaborarea cu tine printr-o suspendare.

si da, o sa te urmaresc  :console:

#25
ninon

ninon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 10.11.2004
[quote name='JohnBlack' date='May 16 2005, 10:00']Ps: cei care castiga 6 milioane inseama ca au liceu sau au facut o facultate de ''istorie''[/quote]
  Exista si facultati intre..ghilimele , echivalente cu liceul?
[quote name='JohnBlack' date='May 16 2005, 10:00']
eu traiesc bine in Romania pentru ca am stiu ce sa invat
   Daca stiai ce sa inveti , incepeai cu ..alfabetul , nu?
citez:ia tu de pe strada fetele care impart fluturase si ''intreabale''..,.CUM ''SA'' INTAMPLAT..,..''rugativa'' la bunul dumnezeu sa nu ne intalnim printr-o sala de judecata voi ca inculpati eu ca........ ''legiutor'' , etc
Tu..legiuitor????
;))))) :))

#26
neostar

neostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 25.03.2004
lol

ba frate black tu ai probleme cu capul ba, niste frustrari cat casa si-ti place si sa faci pe desteptul. :death:

Apropo: pierderile rezultate din piraterie sunt calculate gresit  pentru ca nu toti care pirateaza daca nu ar pirata ar cumpara ci poate 10%;
Mai mult te-ai gandit ca pirateria poate chiar ajuta producatorii de soft? CUM? pai de exemplu: un pusti interesat de un anumit soft (sa-i zicem Y) pe care poate nu si-l poate permite dar face rost de o copie piratata si invata sa utilizeze softul ala; peste o vreme  pustiul ajunge angajat intr-o companie care are nevoie si face bani  cu abilitatile fostului  pusti, acum proaspat angajat; pustiul are nevoie sa faca treaba X si stie ca o poate face folosind softul Y care candva l-a piratat; ei dar aici fiind vorba de o firma care probabil se respecta si are un obraz de aparat nu se va mai folosi o copie pirat ci chiar una originala care va baga bani in buzunarul firmei de soft creatoare a softului Y; daca pustiul nu ar fi piratat softul ala ci ar fi renuntat....... ar mai fi castigat ceva firmei de soft creatoare a softului Y??? deci pirateria e si o metoda grozava de reclama si propaganda pt. firmele ce fac soft de calitate.

La asta te-ai gandit?

#27
Maurice

Maurice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 03.03.2005

Celestin, on May 16 2005, 16:24, said:

so ...

concluzii :

nu ai cunostinte de IT dar te bagi in seama ..pe langa evident

vorbesti despre "pirati onesti" si esti de acord cu ei dar apoi incepi sa ameninti pe aici ... :w00t:

nu te mai enerva ca nu vrem sa iti cumparam jocurile full, putem sa ni le luam si singuri de la Best

vezi ca pana la legea aia cu internetu' pe care o astepti, in schimb se practica ceva pedepse pentru atacuri la persoana, calomnii, injurii ... stii tu ..pustii aia gaozari :D

evident IP-ul tau a fost logat :D

distractie placuta pe SP ... ar fi trebuit sa fii suspendat conform regulamentului, dar hai sa nu incepem colaborarea cu tine printr-o suspendare.

si da, o sa te urmaresc  :console:

<{POST_SNAPBACK}>


:coolspeak: ->n00b  all over him   :lol:

#28
cister

cister

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.12.2003
Mare e gradina ta....
Domnu intra usor de tot, la un spital de nebuni...
Si ce sete de "dreptate" avea...."va invit sa incalcati legea"...

#29
pinkshell999

pinkshell999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2004

JohnBlack, on May 16 2005, 14:45, said:

imi doresc sa ramaneti neschimbati si sa faceti si peste 3 -4 ani ce faceti acum

o sa monitorizez pe voi doi in principal si o sa ne vedem in realitate pana la urma
sa vedem care cu catuse si care cu "cheile"
intrasem pe softpedia  sa ma relaxez  ..sa schimb opinii si nimic mai mult dar cu 2 pusti gaozari nu se poate ajunge la un dialog civilizat ca atare ma voi retrage
rugativa la bunul dumnezeu sa nu ne intalnim  printr-o sala de judecata voi ca inculpati eu ca........ legiutor

pentru ca puteti fi siguri  odata ce o sa fie mana libera si lege clara pentru infractiunile pe internet o sa fiti primi mei 'clienti'

Sanatate
PS: la cati oameni trimit eu in puscarii stiu mai bine ca amandoi cam ce se intampla acolo.......dar o sa aflati pe pielea voastra amandoi sa nu mai vorbiti din auzite ci din experienta  cand ne vom revedea

asa ca va invit sa incalcati legea

<{POST_SNAPBACK}>



PARANOIA!!!! :death: ...DU-TE FRATE SI LASA LUMEA-N PACE..DISTRUSULE! :bandit: SINCER AI GRAVE PROBLEME LA MANSARDA SI MI-E FT CALR CA STAI CU RUDOTELU SUB PERNA :bigwhitegrin:

#30
fomilas

fomilas

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.11.2004
Cred ca ai o mica mare problema de sanatate,ma refer la cea mentala care din cate stiu eu se trateaza destul de greu.Ti-as recomanda sa incepi tratamentul din acest moment poate mai ai sanse de scapare. :worthy:

#31
Parpanghel

Parpanghel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 11.02.2005
Nea JohnBlack, cred că în deplin asentiment cu restul lumii de aici, îți urez să ai parte de multă, dar Multă Uniune Europeană
Legal, desigur...

#32
vlad28

vlad28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 09.05.2005

JohnBlack, on May 16 2005, 15:45, said:

imi doresc sa ramaneti neschimbati si sa faceti si peste 3 -4 ani ce faceti acum

o sa monitorizez pe voi doi in principal si o sa ne vedem in realitate pana la urma
sa vedem care cu catuse si care cu "cheile"
intrasem pe softpedia  sa ma relaxez  ..sa schimb opinii si nimic mai mult dar cu 2 pusti gaozari nu se poate ajunge la un dialog civilizat ca atare ma voi retrage
rugativa la bunul dumnezeu sa nu ne intalnim  printr-o sala de judecata voi ca inculpati eu ca........ legiutor

pentru ca puteti fi siguri  odata ce o sa fie mana libera si lege clara pentru infractiunile pe internet o sa fiti primi mei 'clienti'

Sanatate
PS: la cati oameni trimit eu in puscarii stiu mai bine ca amandoi cam ce se intampla acolo.......dar o sa aflati pe pielea voastra amandoi sa nu mai vorbiti din auzite ci din experienta  cand ne vom revedea

asa ca va invit sa incalcati legea

<{POST_SNAPBACK}>

mai baiatule esti dus cu pluta rau,mai bine te-ai trezi putin sa vezi care sunt adevaratele probleme ale romanilor; ce, daca tu ai studiat doi ani in plus te crezi mai inteligent s-au nu ai gasit cui sa-i demonstrezi asta pentru ca nu te asculta nimeni shi ai intrat pe forum in speranta ca cineva it va citi una din frazele tale in care dai dovada de mare ipocrizie.Te lauzi ca un copil mic caruia  ii cumpara tatal o jucarie noua ,cu salariul tau de nshpe milioane ia un distonoccalm sau baga capul sub jetul de apa de la chiuveta poate iti revii.

#33
ad_axel

ad_axel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 04.09.2004
Eu am cateva jocuri originale. Unul dintre ele e HL2. In rest...dc...CD & HDD la preteni.

#34
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
ca sa scap de toate chestiile "ORIGINALE",ar trebui sa-mi dau foc la casa :peacefingers:

#35
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,171
  • Înscris: 09.07.2005
Auzi la ala.."aveam dovezi impotriva unor pusti dar nu i-am turnat".LOOOL.Cata indurare din partea ta!
Hai sa-i arestam pe toti cei care au vreun program pirat..adica peste 60% din toti utilizatorii pc din intreaga lume..aa si sa le pui tu catusele fiecaruia...justitiarule!
Te crezi superior fiindca ai programe cu licenta..esti ca ala din autobuz care composteaza bilet si dupa aia isi face rugaciuni sa vina controlorii sa-i prinda pe ceilalti..asta doar ca sa se simta el ca nu e mai fraier.Complexatule...
Trezeste-te la realitate..
Si stai linistit ca vecinii nu se toarna intre ei..suntem cu totii in aceeasi situatie
Poate vecinii tai se toarna intre ei nu crezi?..ai simptome de paranoia..nu mai cumpara jocuri originale cumpara-ti medicamente..

PS:sunt de acord ca cei care fac multiplicari masive sa fie amendati etc dar unui utilizator simplu ce poti sa-i faci?

#36
bamsebamse2000

bamsebamse2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.07.2005
am si io un salariu aproape dublu decat black si tot nu vreau sa dau 30 de euro pe un joc decat daca sunt disperat(mai rar).
  Daca in loc de 30 de euro ar vinde cu 4 sau 5 euro garantat ar castiga si firma si utilizatorii si ar muri  pirateria.
  Dar daca firmele sunt lacome sunt si eu lacom si nu dau 30 euro pe joc.Prefer sa dau 4 euro la unul care le pirateaza.


  
P.S. Apropo ar castiga venituri de 100 de ori mai mari daca ar vinde cu 4 ,5 euro jocul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate