Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Reziliere UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#163
adrian8080

adrian8080

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.12.2010
am avut si eu tv si internet de la upc, l-am reziliat, in fine , intrebarea mea e:
ce trebuie sa le predau? ei au bagat cablu de pe scara pana la modem si de la modem la tv, trebuies a le dau doar modemul si cablu pana la tv sau si cel care face legatura pe scara? nu cred ca au depasit cei 15 m....

#164
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010

View Postadrian8080, on 13th October 2011, 15:55, said:

am avut si eu tv si internet de la upc, l-am reziliat, in fine , intrebarea mea e:
ce trebuie sa le predau? ei au bagat cablu de pe scara pana la modem si de la modem la tv, trebuies a le dau doar modemul si cablu pana la tv sau si cel care face legatura pe scara? nu cred ca au depasit cei 15 m....
Doar echipamentele ;)

#165
adiseni

adiseni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.12.2007
Pot cere rezilierea în perioada contractuală pe motivul că serviciile oferite de ei nu sunt de calitate?

#166
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Postadiseni, on 05 martie 2015 - 09:48, said:

Pot cere rezilierea în perioada contractuală pe motivul că serviciile oferite de ei nu sunt de calitate?
Nope.

#167
adiseni

adiseni

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 09.12.2007
Adineauri am vorbit cu un operator si i-am spus doleanțele. A fost înțelegătoare, ma ascultat si acum aștept să fie remediate problemele. Voi păstra contractul însă îmi voi cere de fiecare dată dreptul de abonat.

#168
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,008
  • Înscris: 27.02.2006
poti cere oricand rezilierea contractului.

Edited by Iaro, 08 March 2015 - 18:36.


#169
dawnbreaker

dawnbreaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 17.01.2015
Exista o clauza in contract legata de conditiile in care clientul poate rezilia daca are probleme tehnice, 5.7.2.1. Clientul poate rezilia fara penalizari daca se se indeplinesc urmatoarele: "Nefunctionarea Serviciilor furnizate de UPC, dovedita prin sesizari de natura tehnica avand ca obiect defectiuni diferite, inaintate de cel putin 2 ori intr-un interval de 30 de zile si confirmate impreuna cu UPC, prin existenta interactiunilor si a cazurilor evidentiate in contul Clientului"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate