Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Cand trece RDS la HD ?

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postsnitel, on 12th September 2009, 23:17, said:

Pai fa-ti abonament la Romtelecom. Asa ii poti pedepsi pe cei de la RDS cel mai bine. Insa mie chiar si CableLink-ul mi se pare o afacere buna la 10 mbps down si 2 mbps up pt 29 Lei.

O alta chestie pe care am vazut-o printr-un screenshot pe aici era ca pe FiberLink ai si IPv6. Imi poate confirma cineva? Incercati http://ipv6.google.com  (dar sa nu aveti router care stie doar ipv4)
ipv6 @ http://ipv6.whatismy...ipv4.sixxs.org/

Attached Files

  • Attached File  ipv6.JPG   57.25K   221 downloads


#20
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
delete

Edited by Stapanul_clonelelor, 13 September 2009 - 11:56.


#21
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Dupa 6 luni in care UPC va avea HD si RDS nu voi trece la UPC chiar daca va trebui sa-mi crashuiesc calcul cu Deluge. Pur si simplu splendoarea unui Discovery HD e prea tentanta.

#22
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005
gamezcdr, este posibil să păstrezi fiberlink-ul de la RDS și să iei doar cablul TV de la UPC. Așa ai ce-i mai bun de la ambele companii.

#23
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View Postgamezcdr, on 14th September 2009, 19:52, said:

Dupa 6 luni in care UPC va avea HD si RDS nu voi trece la UPC chiar daca va trebui sa-mi crashuiesc calcul cu Deluge. Pur si simplu splendoarea unui Discovery HD e prea tentanta.

stai linistit ca nu o sa aiba upc`u Discovery HD in grila..e prea scump pt ei asa ceva..is numai zvonuri

#24
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Atunci nu ma ma agit :). Stirile de la ora 5 in nici un caz nu le vreau HD. Plus ca dupa ce vizionezi vreo 5 torente cu documentare HD parca te mai obisnuiesti si nu mai zici Oau la fiecare 10 secunde.

#25
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View Postgamezcdr, on 15th September 2009, 15:06, said:

Atunci nu ma ma agit :). Stirile de la ora 5 in nici un caz nu le vreau HD. Plus ca dupa ce vizionezi vreo 5 torente cu documentare HD parca te mai obisnuiesti si nu mai zici Oau la fiecare 10 secunde.

pai asta zic si eu..daca ai o placa video buna si un monitor bun pe internet gasesti relativ tot ce e nou in HD..iar ca sa vad batrana violata HD in stiri chiar nu merita :)

Edited by albertooos, 15 September 2009 - 14:54.


#26
avumit

avumit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 01.01.2009

View PostBlackhawk, on 12th September 2009, 22:33, said:

Se inlocuieste tot inclusiv "vechiul Fiberlink", nu doar Cablelink.
Nu te supara me mine, dar in SM unde jumatate din locuitori stau la case si mici asociatii, ce sa faca? Stim foarte bine, cable e foarte slab.  Acest tip de raspuns l-am primit de mai bine de 2 ani. Se va face. Cand? O artera centrala a fost data uitarii. Cand am intrebat de dicablu s--au uitat de fiecare data lung la mine casieritele si tipele de la vanzari (in sensul ca nu stiau nimic de grila de programe). Cred ca nici HD nu va apare prea curand. Stiu de ce vb. GPON si aplicatiile lui. S-au facut deja teste, personalul de la instalari a fost instruit, dar e tras momentan pe dreapta. Cel putin la noi.
La cat sunt eu de suparat pe ei, daca ar fi dupa mine le-as cere taxa pt cablurile care trec prin podul asociatiei unde stau eu. Si ar fi nevoiti sa plateasca, ca alte rute ocolitoare sunt foarte greu de gasit, sau inexistente.

#27
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
(Cred ca) RDS va trece la HD prin IPTV, deci odata cu trecerea la GPON (fiberlink2) va urma si HD-ul :)

#28
IPTVGuru

IPTVGuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 22.09.2009
Ce sa zic, fac si eu ca betivul ala care a scrijelit pe Jeep-ul unui gospodar 4x4=16    CORECT !!!

#29
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
Cand trece RDS la HD ? avand in vedere ca UPC a lansat  deja HDTV  ?

http://www.sfin.ro/a...plimentare.html

pe scurt:
Întrebat despre servicii High Definition, Valentin Popoviciu, directorul de dezvoltare RCS & RDS, a declarat că acestea nu sunt deocamdată o prioritate.

#30
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postlafayette, on 2nd October 2009, 21:28, said:

Cand trece RDS la HD ? avand in vedere ca UPC a lansat  deja HDTV  ?

http://www.sfin.ro/a...plimentare.html

pe scurt:
Întrebat despre servicii High Definition, Valentin Popoviciu, directorul de dezvoltare RCS & RDS, a declarat că acestea nu sunt deocamdată o prioritate.

Sincer nici eu nu consider HD-ul o prioritate, ci un mare fas, din 2 motive:

1. In primul rand ceea ce se transmite pe HD in general nu reprezinta nici 10% din ceea ce transmite postul in SD (foarte putine emisiuni difuzate in SD sunt transmise si in varianta HD, si in mare parte productii proprii ale postului respectiv). Deci marea majoritate a emisiunilor, filmelor etc trebuie vizionate tot in varianta SD.

2. In al doilea rand posturile HD sunt foarte putine la numar si foarte scumpe.

Nu inteleg de unde atata entuziasm pentru HDTV... :habarnam:

#31
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
M-am plictisit de la cat HD am pe HDD :lol:
Si-asa la ce se baga la noi n-o sa vad in veci serialele preferate in Prime Time, deci tot P2P o sa fie baza :rolleyes:

Mai bine se ocupa de asta (ceva ce poate fi de folos oricui din familie si nici un moft scump)
http://forum.softped...iew=getlastpost

Edited by Blackhawk, 02 October 2009 - 22:16.


#32
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View Postvasilemadalincristian, on 2nd October 2009, 21:53, said:

Nu inteleg de unde atata entuziasm pentru HDTV... :habarnam:

Nici eu nu am inteles de unde atat entuziam, dupa ce ca avem numai spalari pe creier la televizor unii mai vor sa fie spalati si in stil adica in HD.

#33
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View PostBlackhawk, on 2nd October 2009, 23:12, said:

M-am plictisit de la cat HD am pe HDD :lol:
Si-asa la ce se baga la noi n-o sa vad in veci serialele preferate in Prime Time, deci tot P2P o sa fie baza :rolleyes:

Mai bine se ocupa de asta (ceva ce poate fi de folos oricui din familie si nici un moft scump)
http://forum.softped...iew=getlastpost
ai cumva si Champions League sau Europa League LIVE in HD pe hdd ala?
se vorbea in acest topic de HD la Rcs nu de telefonie mobila..
eu intreb ceva si mi se scot ochii cu altceva..
tipic

Edited by lafayette, 03 October 2009 - 08:12.


#34
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Daca va fi HD ca la UPC raman la harddiskurile mele, oricum mi-ar trebui inca o viata sa vad ce-am strans pe 6...

#35
alphacino

alphacino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 29.09.2009

View Postvasilemadalincristian, on 2nd October 2009, 21:53, said:

Nu inteleg de unde atata entuziasm pentru HDTV... :habarnam:
Du-te sa vezi la un magazin gen media-galaxy or something ... daca ai asa ceva in sat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate