Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 

U.P.C. - 51 de canale în format H.D. (49+ 2x LookSport PPV). Partea I.

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26365 replies to this topic

#15193
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Aseara la 20 dupa minimax a intrat C8

#15194
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,402
  • Înscris: 05.09.2005
Am si eu o intrebare.

CU DVR-ul UPC se poate da REC la 2 programe simultan? Gen PRO tv si antena 1 ? Intreb pentru ca anul asta au programat emisiuni exact in acelasi interval orar.

#15195
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Depinde ce model ai.

#15196
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,184
  • Înscris: 14.08.2007

View Posta_d_y, on 27 august 2014 - 19:55, said:

Am si eu o intrebare.

CU DVR-ul UPC se poate da REC la 2 programe simultan? Gen PRO tv si antena 1 ? Intreb pentru ca anul asta au programat emisiuni exact in acelasi interval orar.
La mine se poate, dar trebuie sa fie ori inchis ori sa te uiti la una din cele doua emisiuni. Nu poti sa te uiti pe un post si sa inregistrezi altele doua deodata. Cand programezi iti va arata un semn al exclamarii de avertizare ca se suprapun doua inregistrari, dar daca mediaboxul e inchis (sau te uiti la unul din cele doua canale) atunci le inregistreaza pe amandoua.

Edited by utopium, 27 August 2014 - 20:05.


#15197
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,402
  • Înscris: 05.09.2005
Deci sa fie in standby? E perfect. Ca oricum nu sunt acasa. Oricum o sa probez si azi . E o treaba buna cu DVR-ul asta. Ma uit cu 50% mai mult la tv. Nu as putea sa nu-l mai am

View Postmegafanro, on 27 august 2014 - 19:58, said:

Depinde ce model ai.

Am Thomson SD  / Unul negru si urat

#15198
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,184
  • Înscris: 14.08.2007
Eu am HD si nu cred ca am avut SD vreodata (am schimbat vreo 3-4 mediaboxuri DVR ca se mai stricau) ... dar am avut si un alt model HD mai vechi pe care de asemenea mergeau 2 inregistrari deodata in standby. Insa daca megafan zice ca exista modele pe care nu merge chestia asta, eu il cred :)

Edited by utopium, 27 August 2014 - 20:12.


#15199
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,402
  • Înscris: 05.09.2005
Incerc. Am bagat prin aplicatie sa inregistreze 2 emisiuni simultan. Am devenit obsedat de DOCTOR G. Cred ca am vreo 40 de episoade:))

#15200
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,184
  • Înscris: 14.08.2007
Dupa ce te obisnuiesti cu DVR-ul e greu sa te mai uiti "normal" la TV :)

#15201
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,402
  • Înscris: 05.09.2005
Il am de aproape 2 luni. Si deja nu mai pot sa ma uit la tv normal. Pur si simplu nu pot Posted Image) . La anu am programat sa imi cumpar un tv LED 3D. Momentan, am un CRT 16/9 si sunt multumit.

#15202
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,187
  • Înscris: 15.07.2005

View Posta_d_y, on 27 august 2014 - 20:20, said:

Il am de aproape 2 luni. Si deja nu mai pot sa ma uit la tv normal. Pur si simplu nu pot Posted Image) . La anu am programat sa imi cumpar un tv LED 3D. Momentan, am un CRT 16/9 si sunt multumit.

treci repede la lcd-hd vei descoperi alta lume !!!

#15203
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,402
  • Înscris: 05.09.2005
as vrea..Dar bugetul pe anu asta nu imi permite

#15204
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Posta_d_y, on 27 august 2014 - 20:07, said:

Am Thomson SD  / Unul negru si urat
Încearcă. Trebuie să meargă. Sunt unele modele gri care nu au două tunere. Trebuie să procedezi așa:

View Postutopium, on 27 august 2014 - 20:04, said:

Trebuie să fie ori închisă sau să te uiți la una din cele două emisiuni. Nu poți să te uiți pe un post și să înregistrezi altele două deodată. Cand programezi iti va arata un semn al exclamarii de avertizare ca se suprapun doua inregistrari, dar daca mediaboxul e inchis (sau te uiti la unul din cele doua canale) atunci le inregistreaza pe amandoua.
O să vezi că e altă lume. De aceea, sunt bigam. Datorită acestui minunat DVR. Posted Image

#15205
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012

View Posta_d_y, on 27 august 2014 - 19:55, said:

Am si eu o intrebare.

CU DVR-ul UPC se poate da REC la 2 programe simultan? Gen PRO tv si antena 1 ? Intreb pentru ca anul asta au programat emisiuni exact in acelasi interval orar.
da se pot inregistra 2 canale in acelasi tip dar cu el oprit cu el mergand decat un canal

#15206
larus

larus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 04.12.2006
Abia acum mi-am "tras" si eu HD (am profitat de o reducere). Constat insa, ca pe langa avantajele evidente ale HD, a aparut si un dezavantaj. Mediaboxul HD (PACE), fata de cel SD, nu are borna de iesire pe coaxial (desi are cablu in cutie), ca urmare nu mai pot comuta TV pe DVB-C. Voi cum ati rezolvat: ati renuntat complet la DVB-C sau ati tras un cablu separat de la splitter ?
DVB-C -ul imi estul util (cel putin) in cazul PIP. Atunci cand vad un meci DIGI de pe PC pe TV, am posibilitatea cu PIP sa vad si un canal prin DVB-C. De asemenea, si in cazul HD, pot avea PIP DVB-C.

#15207
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Dacă pui un splitter bun, nu vei avea probleme (păcat că nu i-ai cerut asta celui de la UPC, ar fi montat el fără costuri suplimentare). Pare a fi singura solutie în cazul tău.

Edited by SERGIUTANDARICA, 29 August 2014 - 23:54.


#15208
cyberblue

cyberblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 17.05.2006

View Postlarus, on 29 august 2014 - 14:57, said:

Abia acum mi-am "tras" si eu HD (am profitat de o reducere). Constat insa, ca pe langa avantajele evidente ale HD, a aparut si un dezavantaj. Mediaboxul HD (PACE), fata de cel SD, nu are borna de iesire pe coaxial (desi are cablu in cutie), ca urmare nu mai pot comuta TV pe DVB-C. Voi cum ati rezolvat: ati renuntat complet la DVB-C sau ati tras un cablu separat de la splitter ?
DVB-C -ul imi estul util (cel putin) in cazul PIP. Atunci cand vad un meci DIGI de pe PC pe TV, am posibilitatea cu PIP sa vad si un canal prin DVB-C. De asemenea, si in cazul HD, pot avea PIP DVB-C.

Am cerut sa imi puna splitter, desi baiatul de la UPC s-a uitat cam ciudat. Pe langa ca poti vedea pachetul optim DVB-C daca chiar inregistrezi doua emisiuni simultan pe DVR, mai sunt si cateva canale in analogic.

Edited by cyberblue, 30 August 2014 - 04:51.


#15209
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Eu am un dvr-hd si am spliter si asa am si dvb-c si analogic si mediaboxul eu lam vrut pe spliter ca ma trezeste tv-ul dimineata

#15210
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Încearcă sa cumperi un TV bun și un HDD extern. Nu o sa te mai poți întoarce la cabluri, cutii, 2 telecomenzi, bâzâit de Mediabox... Nu o sa te mai întorci la Mediabox și sa plătești mai mult degeaba

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate