Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

U.P.C. - 51 de canale în format H.D. (49+ 2x LookSport PPV). Partea I.

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26365 replies to this topic

#15031
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
3 ron e taxa stalp , si canalele pro care au bagat taxa

In fine mai putin conteaza

#15032
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Daca vrei putem sa tot tinem o dezbatere pe tema asta. Eu repet inca o data: niciunde nu s-a afirmat in scris ca majorarea se datoreaza taxei de stalp. Din contra in notificare, majorarea a fost asociata introducerii Look plus.

UPCul a platit milioane de euro pe Liga1. Tu ai spus ca ai primit o oferta "fara fotbal". Insa in final ai primit si tu Look tv deci ti s-a dat fotbal si platesti in plus pentru asta (fata de cei 85 ron de care vorbeai).

Daca tu crezi ca introducerea Look plus la toata lumea nu implica costuri sau ca acele costuri or fi suportate de managerii UPC care poate vin cu bani de acasa, atunci asta este si nu prea mai am cum sa te lamuresc.

Putea sa nici nu existe optiunea extrafotbal. Poftim taxa de stalp 13 ron si primesti gratis si toate Lookurile. 85 ron abonament initial + 13 ron taxa de stalp = 98 ron . Iti place oferta ?  Daca este prea scumpa nu UPC este de vina ci 'taxa de stalp'.

#15033
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,478
  • Înscris: 17.06.2007
Premierul asta idiot al Romaniei a spus ca taxa de stalp se va aplica din iulie 2015, deci cade manevra cu 3 lei taxa de stalp. Upc e singura  companie care vorbeste de taxa de stalp, m-am interesat la rcs si romtelecom si nici vorba de asa ceva.

Edited by donmarinica, 06 August 2014 - 08:45.


#15034
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Asta am spus si eu mai sus, ca niciunde nu este anuntata oficial 'taxa de stalp', UPC-ul nici nu a avut curajul sa scrie undeva despre ea, insa atunci cand suni la relatii cu clientii o mentioneaza, deci practic mint cu foarte multa nesimtire si isi induc in eroare clientii. Deci nici cel mai mic respect pentru abonati.

Iar in final explicatia este cea zisa de mine mai sus, adica ei au semnat de vreo luna acel contract nefavorabil de milioane de euro pentru Look tv si acum incearca prin toate tertipurile posibile (activare optiune taxabila nesolicitata si majorare de pret)  sa puna toate aceste costuri in carca abonatilor, abonati care in mod evident, in majoritatea lor nu doresc aceste posturi.  Dupa cum am mai zis avem de a face pur si simplu cu vanzare fortata de servicii, de unde si interventia ANPC.  Deci din partea UPC nici urma de respect pentru abonati.

Edited by quant, 06 August 2014 - 09:14.


#15035
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 donmarinica, on 06 august 2014 - 08:44, said:

Premierul asta idiot al Romaniei a spus ca taxa de stalp se va aplica din iulie 2015, deci cade manevra cu 3 lei taxa de stalp. Upc e singura  companie care vorbeste de taxa de stalp, m-am interesat la rcs si romtelecom si nici vorba de asa ceva.
RCS isi ingroapa reteaua, asa ca, nici vorba de taxa pe stalp la ei,...poate taxa pe sant.

#15036
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Reteau netcity adica cablurile de pe stalp sub pamant implica costuri nu se baga singure sub pamant cablurile

#15037
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,365
  • Înscris: 16.01.2007

 pursimuove, on 05 august 2014 - 20:53, said:

Daca va ingramaditi sa platiti facturile din prima zi in loc sa asteptati pana la jumatate. Era cale lunga pana la scadenta, asa va trebuie.
Ce are grija de a-ţi plăti facturile pe măsură ce le primeşti cu... prefectura? Posted Image

#15038
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009

 manic_user, on 06 august 2014 - 12:39, said:

Ce are grija de a-ţi plăti facturile pe măsură ce le primeşti cu... prefectura? Posted Image
Cred că ai folosit prea multe litere pentru ceea ce ai vrut să exprimi...Posted Image

#15039
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

 quant, on 05 august 2014 - 21:56, said:

"Fara fotbal" ?   Nu prinzi nici macar Look plus ? Oferta asta este de acum, de zilele astea? Sau e mai veche caz in care ar trebui sa ne spui daca mai nou ti-au bagat Look plus si ti-au marit abonamentul cu 3 Ron (valoarea zisa de tine este valoarea contractula?). Eu as vrea sa negociez o oferta foarte simpla: sa-mi lase grila pe care am avut-o cu o luna in urma si la pretul respectiv, adica conform contractului semnat   (adica fara Look plus si fara majorare de pret cu 3 Ron). Si asta cred ca ar vrea majoritatea abonatilor (sa nu li se bage pe gat posturi taxabile suplimentar).

Avand in vedere ca esti asa de experimentat in negocieri, spune-mi si mie cum sa procedez, cum sa negociez ca sa am succes. Macar asa cateva sfaturi, pentru ca bun, s-ar putea sa nu am deloc stofa de negociator.

As face chiar si o negociere colectiva: le-as propune sa introduca Look plus alaturi de celelate in extraoptiunea respectiva care sa coste 13 ron. Amatorii de fotbal ar plati tot atat cat platesc si acum iar neinteresatii ar plati cat plateau inainte sa existe optiunea, adica conform contractelor lor. Si toata lumea ar fi fericita.
Nu inteleg de unde va iese treaba cu 13 lei pentru fotbal cand ea este de 10 lei. Stiu ca se plateste 3 lei in plus doar la abonatii de analog ce nu dispun de televiziune digitala. La cei care au serviciul digital parca analogicul era gratis... Nu mi-a venit factura sa vad daca am pretul marit precum spui tu. Uite ce scrie pe siteul lor:
http://oferta.upc.ro...ontent=150Brand

Preturile includ TVA
* Timp de 3 luni, pentru contractele incheiate pe o perioada de 24 luni. Incepand cu luna a 4-a, pretul pachetului este de 79 lei (TVA inclus)/luna.
Oferta se adreseaza exclusiv clientilor noi.
Oferta supusa unor termeni si conditii.
** Numar cu tarif normal
** Numar disponibil de luni pana vineri, intre orele 10:00 - 20:00
Orice serviciu de televiziune digitala necesita un mediabox (receptor digital).
Te poti bucura de canalele HD cu Cardul digital CI+ (pentru verificare si compatibilitate te rugam sa specifici agentului modelul televizorului tau) sau cu mediabox HD.

*** Optiunea Extra Fotbal contine Look TV, Look Plus HD si Look TV HD si costa 10 lei (TVA inclus)


Grila canale televiziune digitala DTV Familia HD TVR1, TVR2, ProTV, Antena1, Antena2, Prima, B1, National TV, Kanal D, Disney Junior, UPC Info, TVR3, Top Shop TV, Neptun TV, National 24 Plus, Acasa Gold, Acasa, Film Cafe, Euforia Lifestyle TV, TLC, Pro Cinema, Diva Universal, TCM, TVR HD, ProTV HD, UTV HD, Sport.ro, Eurosport, Eurosport 2, ZU TV, Discovery Channel, National Geographic, ID Investigation Discovery, Animal Planet, Travel Mix Channel, Realitatea TV, Antena 3, Romania TV, TVR News, Money Channel, Look Plus, Euronews, CNN, France 24, CNBC, Russia Today, Minimax/Animax, Cartoon Network, Disney Channel, MTV Romania, UTV, Kiss TV, VH-1 Channel, Music Channel, Balkanika MTV, Favorit, Etno, Taraf TV, Mynele TV, H!T Music, Inedit TV, TV5, DW, TVH 2.0, Trinitas TV, FilmBox.

Alfa & Omega TV, E!Entertainment, Fine Living, AXN, AXN Crime, AXN SciFi, MGM Channel, Sport.ro HD, Acasa HD, History Channel HD, National Geographic Channel HD, National Geographic Wild HD, Discovery Showcase HD, Animal Planet HD, High TV 3D HD, Motors TV, Extreme Sports, Fishing & Hunting, CBS Reality, Discovery World, Discovery Science, National Geographic Wild, History Channel, DaVinci Learning, Bloomberg, CCTV News, Duck TV, Boomerang, Nickelodeon, Jim Jam, Baby TV, VH-1 Classic, MTV Rocks, MTV Hits, MTV Dance, Mezzo, Film +, TVEI, Speranta TV, TV Paprika.
Gresesc eu pe undeva?

#15040
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

 Traznitul, on 06 august 2014 - 20:13, said:

Nu inteleg de unde va iese treaba cu 13 lei pentru fotbal cand ea este de 10 lei. Stiu ca se plateste 3 lei in plus doar la abonatii de analog ce nu dispun de televiziune digitala. La cei care au serviciul digital parca analogicul era gratis... Nu mi-a venit factura sa vad daca am pretul marit precum spui tu.

Linkul pe care il prezinti se refera la oferta actuala care intrinsec include si majorarea de pret. Dialogul dintre mine si BogdanDorin se refera la ofertele /contractele care sunt mai vechi, cand inca nu exista povestea cu Liga1. Ori noua, abonatilor vechi, ne-a fost introdus obligatoriu Look plus si ne-a fost marit abonamentul cu 3 ron (am si primit o notificare pe aceasta tema), de asemenea s-a introdus si extraoptinea taxabila obligatorie 'extrafotbal'  de 10 ron care ulterior la interventia ANPC a fost totusi setata ca fiind activabila la cerere. Daca nu ar fi fost asa se trezea lumea ca are de plata 13 ron in plus fata de valoarea contractuala. Asta fiind pretul total al Look-urilor.

Eu am tv digitala si mi s-a marit abonamentul cu 3 Ron, deci nu inteleg de ce crezi ca majorarea ar fi trebuit sa-i afecteze doar pe cei cu tv analogica? Ii afecteaza pe toti.

#15041
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

 quant, on 06 august 2014 - 20:49, said:

Linkul pe care il prezinti se refera la oferta actuala care intrinsec include si majorarea de pret. Dialogul dintre mine si BogdanDorin se refera la ofertele /contractele care sunt mai vechi, cand inca nu exista povestea cu Liga1. Ori noua, abonatilor vechi, ne-a fost introdus obligatoriu Look plus si ne-a fost marit abonamentul cu 3 ron (am si primit o notificare pe aceasta tema), de asemenea s-a introdus si extraoptinea taxabila obligatorie 'extrafotbal'  de 10 ron care ulterior la interventia ANPC a fost totusi setata ca fiind activabila la cerere. Daca nu ar fi fost asa se trezea lumea ca are de plata 13 ron in plus fata de valoarea contractuala. Asta fiind pretul total al Look-urilor.

Eu am tv digitala si mi s-a marit abonamentul cu 3 Ron, deci nu inteleg de ce crezi ca majorarea ar fi trebuit sa-i afecteze doar pe cei cu tv analogica? Ii afecteaza pe toti.

Am sa verific cand imi va veni factura...

#15042
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,853
  • Înscris: 07.07.2009
Deocamdata se recalculeaza facturile la toata lumea, factura pe august a fost stearsa, vedem maine sau poimaine

#15043
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007
cred ca upc are o problema ...in my upc am factura alcuiva tare interesant deci ma gandesc ca factura mea e vazuta de alcineva in my.upc

Attached Files



#15044
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007
in istoric zice asa     01.08.2014  Emitere factura 36.00 lei  scadent  31.08.2014  Emisa

Attached Files

  • Attached File  upc.jpg   22.32K   43 downloads

Edited by marse212, 07 August 2014 - 07:06.


#15045
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Dragut ca ai primit factura altcuiva. Plateste-o pe a lui si el probabil ti-o va plati pe a ta.

Si factura mea a sosit. Bineinteles ca majorarea ramane valabila, doar nu isi imagina cinveva altceva. Refacerea a constat in eliminarea celor 10 bani taxati pentru 31 august (probabil banii de prime). Deci acum UPCul poate afirma ca a si ieftinit serviciile. Parca imi si imaginez o reclama: "in timp ce toate preturile cresc, la noi factura curenta este mai ieftina decat cea anterioara". Mai ieftina cu 10 bani dar mai scumpa cu 3 lei.

#15046
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007

 quant, on 07 august 2014 - 07:52, said:

Dragut ca ai primit factura altcuiva. Plateste-o pe a lui si el probabil ti-o va plati pe a ta.

Si factura mea a sosit. Bineinteles ca majorarea ramane valabila, doar nu isi imagina cinveva altceva. Refacerea a constat in eliminarea celor 10 bani taxati pentru 31 august (probabil banii de prime). Deci acum UPCul poate afirma ca a si ieftinit serviciile. Parca imi si imaginez o reclama: "in timp ce toate preturile cresc, la noi factura curenta este mai ieftina decat cea anterioara". Mai ieftina cu 10 bani dar mai scumpa cu 3 lei.

factura care apare in my.upc nu e nici macar din acelasi oras, zici ca in my.upc ai factura ta ?

#15047
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Da, eu am totusi factura mea.
Refacuta, iar la mine cu un minus de 10 bani. Pentru ca oricum platisem deja factura emisa initial. Vazusem, si au pus si altii print-screenuri aici ca este gresita, dar zisesem ca ce mai conteaza, ca mai vrea UPCul inca ceva maruntish in plus, asa ca o platisem si gata.

Asta o fi un nou concept de la UPC : bill swinging.

Dar daca vrei sa te distrezi, incearca butonul de 'plateste acum' din myupc si vezi daca te lasa sa o platesti.

#15048
marse212

marse212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 14.02.2007

 quant, on 07 august 2014 - 08:43, said:

Da, eu am totusi factura mea.
Refacuta, iar la mine cu un minus de 10 bani. Pentru ca oricum platisem deja factura emisa initial. Vazusem, si au pus si altii print-screenuri aici ca este gresita, dar zisesem ca ce mai conteaza, ca mai vrea UPCul inca ceva maruntish in plus, asa ca o platisem si gata.

Asta o fi un nou concept de la UPC : bill swinging.

Dar daca vrei sa te distrezi, incearca butonul de 'plateste acum' din myupc si vezi daca te lasa sa o platesti.


ma lasa sa o platesc, am sunat la upc si am primit un numar de sesizare pt distractie... am fost linistit de o domnisoara care imi spunea ca datele de pe factura nu sunt confidentiale

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate