Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

U.P.C. - 51 de canale în format H.D. (49+ 2x LookSport PPV). Partea I.

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26365 replies to this topic

#14563
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Exista vre o varianta pe net iptv sau altceva sa vad liga 1 ? In oras nu avem upc stau la bloc si cu parabola e mai complicat...

#14564
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Cel mai probabil pe site-urile binecunoscute de tv online si online sport se va putea urmari.

#14565
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Sigur le vor prelua si RDS si RTC-ul pana la urma, doar cu abonati UPC (aia ft. putini care vor plati inca 10 lei pe extra fotbal) nici o sansa sa-si scoata milioanele de euro cei de la ISB. Daca o sa vada baietii de la ISB ca incepe Liga I si bani sunt putini de tot de la UPC si RDS si RTC nu-i cauta sigur vor ceda si-i vor cauta ei.
UPC va lua teapa (si nu numai firma ci mai ales abonatii) pentru ca sigur RDS va negocia un pret mult mai mic sau chiar includerea in grila de baza a look-urilor.

#14566
justitiaru2000

justitiaru2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.03.2007
La fel ai putea spune si despre Maxpack, ca eu iau teapa ca tu il vezi mai ieftin la RDS. Logic fail.

#14567
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Depinde cum vrei sa vezi lucrurile, la UPC platesti dublu pentru un canal (Cinemax 2) in plus.
Nu-i teapa sigur daca consideri ca Cinemax 2 ala merita 10 lei ...
Nu-i teapa nici daca n-ai RDS la usa sau daca din diverse motive preferi nu vrei sa ai contract cu RDS-ul ...

Cat priveste Look-urile pe mine ma lasa rece cine le va transmite si la ce preturi, scriam doar ceea ce banuiesc ca se va intampla in lunile urmatoare.

Edited by MD, 14 July 2014 - 11:54.


#14568
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,908
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMD, on 14 iulie 2014 - 11:49, said:

Nu-i teapa sigur daca consideri ca Cinemax 2 ala merita 10 lei ...
Nu-i teapa nici daca n-ai RDS la usa sau daca din diverse motive preferi nu vrei sa ai contract cu RDS-ul ...
Sau daca negociezi si obtii Maxpakul la un pret mult mai bun decat cel de lista. Eu cand am luat HBO, l-am luat impreuna cu DVR HD, net de 10 ori mai rapid (de la 12 la 120 Mbps), modem wi-fi, Passion ... toate astea m-au costat vreo 20-25 de lei (era ceva pachet atunci la promotie care le continea pe toate).

#14569
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
am :
Optiune extra canale HD
Mediabox Standard
Abonament UPC Digital TV Familia HD
Abonament Extra Fotbal
Chirie suplimentara Digital Card
si  am dezactivat telefonic  extra fotbal incepand cu 30.7.2014 (10lei) la abonamentul meu nu s-a marit abonamentul cu niciun leu.
mai mult de 80 lei/luna pentru absolut TOATE extraoptiunile si toate canale sd si hd cu un ci+si un stb sd nu as da. ]
vad ce negociez luna urmatoare..

#14570
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postdjmaxx, on 14 iulie 2014 - 16:24, said:

la abonamentul meu nu s-a marit abonamentul cu niciun leu.

Nu s-a marit de luna aceasta. Se va mari de luna viitoare. Toate abonamentele se vor mari de luna viitoare.

Edited by quant, 14 July 2014 - 18:28.


#14571
mike2044

mike2044

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 27.02.2010
Eu am negociat azi in urma cererii de reziliere facuta saptamana trecuta. Cu toate ca mai am un an de contract si ca in primul an am avut 50% reducere la ab maxim HD, astazi, m-a sunat o domnisoara si mi-a oferit filmbox , extra hd , passion gratuite si cardurile cu chirie 100%  reducere fara sa-mi prelungeasca ab...doar sa l duc pana la capat.
Asadar, e buna o cerere de reziliere chiar daca esti sub perioada contractual. Ä'Ÿ˜Š

Edited by megafanro, 15 July 2014 - 00:21.


#14572
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Adica tie ti-au oferit 3 optiuni si 2 carduri gratuite, asta in timp ce jumulesc bani marind abonamentul de baza la toata lumea si bagand pe gat si extraoptiunea de fotbal la toti.  
Sa inteleg ca asta este o invitatie la depus cereri de reziliere pentru o targuiala ulterioara ca-n bazarul de la Istanbul ...

#14573
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Defapt n-ai inteles bine.

#14574
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
Mie mi-au redus ab cu 30 lei de la 115 la 85 lei cu tot cu taxa de stalp inclusa numai sa nu reziliez am tot maxim fara tel si fara panonia in rest toate extraoptiunile plus dvr hd si doua sduri net 150 mb passion maxpack filmbox bolshit extra canale hd , ab maxim hd , wifi . Mai aveam contract pana in nov.

#14575
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Totul maxim da net 150mb si fara telefon si fara panonia, cum vine asta ? Posted Image

#14576
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,908
  • Înscris: 14.08.2007

View Postpursimuove, on 14 iulie 2014 - 20:26, said:

Totul maxim da net 150mb si fara telefon si fara panonia, cum vine asta ? Posted Image

E bun pretul oricum :)

#14577
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
Net 150 , din tot ce  are upc nu am panonia si nici tel in rest am tot

#14578
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Lasand fotbalul si rezilierile la o parte. De ce mama dracu a ajuns Romtelecom, sa aiba INTREG, dar INTREG pachetul Discovery, chiar si exclusivitatile, iar UPC-ul sta si se caca pe el cu Liga 1, ce firma... se dadeau ei mari si smecheri ca au tot pachetul Discovery, si ca il ofera in cel mai mic pachet... penibil, mai penibili decat Romtelecom-ul.. si performanta asta nu o obtine oricine...  http://www.romteleco...e-iptv/ihd.html . Au pana si Discovery ID HD... care nici Orange-ul nu il are..

Edited by megafanro, 15 July 2014 - 00:25.


#14579
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu personal nu urmăresc Discovery ID.....este  o pierdere de timp......

Edited by feribalint, 14 July 2014 - 21:46.


#14580
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,908
  • Înscris: 14.08.2007

View Postsatanistu, on 14 iulie 2014 - 21:37, said:

De ce mama dracu a ajuns Romtelecom, sa aibe INTREG, dar INTREG pachetul Discovery, chiar si exclusivitatile, iar UPC-ul sta si se caca pe el cu Liga 1, ce firma... se dadeau ei mari si smecheri ca au tot pachetul Discovery, si ca il ofera in cel mai mic pachet... penibil, mai penibili decat Romtelecom-ul.. si performanta asta nu o obtine oricine...  http://www.romteleco...e-iptv/ihd.html . Au pana si Discovery ID HD... care nici Orange-ul nu il are..
Probabil ca uiti ca unii nu au Discovery deloc Posted Image Daca Romtelecom a obtinut un canal in exclusivitate, bravo lor, nu vad de ce sa nu o poata face, pana la urma sunt un operator local mai mare decat UPC. Nici eu nu cred ca as urmari canalul respectiv (port.ro zice ca ID Xtra e pentru publicul feminin oricum), as prefera Science HD decat ID HD sau ID Xtra SD, dar deja asta tine de preferinte. Pana una alta UPC are vreo 5 canale HD extra fata de RTC daca nu ma insel, printre care si cateva de calitate (din punctul meu de vedere) gen Arte HD, Mezzo HD, Auto-Motor&Sport HD (oarecum concurent al Discovery Turbo Xtra), etc. Nu stiu cat de negociabile sunt pachetele la Romtelecom, dar ca sa iau ceva echivalent cu ce am acum la UPC m-ar costa cam cu 40% mai mult.

Edited by utopium, 14 July 2014 - 22:50.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate