Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

U.P.C. - 51 de canale în format H.D. (49+ 2x LookSport PPV). Partea I.

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26365 replies to this topic

#14599
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 MD, on 15 iulie 2014 - 09:10, said:

Pentru UPC aparitia Look-urilor cu LIga I a fost un petec bun pe grila de sport dat fiind neputinta / dezinteresul de a avea canale proprii (gen Digisport, Dolcesport). Din pacate ei nu au realizat ca amatori de sport au cam plecat de mult de la UPC daca au putut face acest lucru iar pentru Liga I transmisa pe 2 canale cu un continut generalist slab si foarte slab nu stiu zau cati se vor mai intoarce la UPC. Plus ca asa cum scriam intr-un post anterior daca n-au platit gros pe exlusivitate la ISB sigur acestia vor ceda drepturile in saptamanile/lunile urmatoare si la RDS, RTC.

Asa ca pusculita pentru achizitii s-a golit si nu mai pupam noi canale "premium" noi prea curand decat eventual ceva in genul Disney Jr (ca ala dupa ei este premium ...)
Cam slabute...fara F1, fara liga, fara cupa ligii, ...si cine stie ce mai urmeaza...io in locul celor de la Lock as cere dublu celor de la RCS, ...sigur nu vor rezista presiunilor fanilor vaduviti de urmarirea meciurilor din minunatul campionat...abia astept sa inceapa meciurile.Posted Image Posted Image Posted Image

 alfa_alfa, on 16 iulie 2014 - 17:57, said:

I. D. şi C. & I. mi se par bunicele...!
E dreptul tau sa ti se para bune.
PS: eu nu am C&I...si daca nu le am in HD, sunt 0 pentru mine.Posted Image

Edited by DIVX2006, 16 July 2014 - 18:06.


#14600
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Ambele canale LOOK HD si LOOK PLUS HD se vad si se aud foarte bine. Ele vor fi dezactivate dupa luna bonus.

Quote

legatura e ca nu e uploadul bun la UPC ca sa plece streamingul frumos
Si ce sa vezi, la continut online conteaza downloadul si ala de minim 3mb/s.
FAIL!

#14601
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
C&I e chiar foarte bun iar Discovery ID este excelent. De cand am DVR, am toate episoadele Doctor G :)

#14602
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

 pursimuove, on 16 iulie 2014 - 18:16, said:

Ambele canale LOOK HD si LOOK PLUS HD se vad si se aud foarte bine. Ele vor fi dezactivate dupa luna bonus.
La mine in timpul meciului in prima repriza nu a mers bine sunetul pe Look HD (desi pe SD mergea). In repriza a doua mergea si pe HD (desi unii ziceau ca daca te uitai mai mult se intrerupea, n-am incercat sa ma uit mai mult).

Edited by utopium, 16 July 2014 - 19:09.


#14603
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Probabil parametrii de transmisie erau in actualizare...

#14604
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
pacat de nume ca totusi mi se pare ca nu s-ar misca... rotitele... mai citeste de cateva ori postarea si poate vei intelege ce am scris... era o ironie, nu am scris ca cel care acceseaza un stream are nevoie de upload, asa ca failul e in alta parte!
LE: cat despre Lookuri... SD calitate execrabila, sunet bun! HD calitate ok (cu rare macroblocuri), sunet penibil, pe toata durata jocului, nu ca ar fi avut vreo importanta sa fi auzit comentariul celor doi insa chiar e deranjant sa auzi totul fracturat, inclusiv zgomotul de fond! ciudat e ca partea de studio pare a fi destul de in regula, ma gandesc sa nu fi fost carul de transmisie de la fata locului dar scuza asta pica din start din moment ce unii sustin ca a mers impecabil... daca pe asa transmisiuni se solicita sume extra, nimic de zis!

Edited by catalincc, 16 July 2014 - 19:28.


#14605
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Mirobolant.

#14606
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

 catalincc, on 16 iulie 2014 - 19:22, said:

era o ironie, nu am scris ca cel care acceseaza un stream are nevoie de upload, asa ca failul e in alta parte!
La 6 Mbps poti "trimite" si un stream Full HD de calitate medie ... ca ar fi si mai bine din punctul asta de vedere cu un upload de 20 Mbps, da, evident ca ar fi.

#14607
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
e cam (mult prea) putin 6... dar macar tu ai priceput ce trebuia, nu era un cuvant prea greu de tradus "plece"! si ai remarcat si realitatea sonora; sa vedem ce aduce din punctul asta de vedere al doilea meci si lamurim treaba cu acel car si ridicatul semnalului!
salutari lui Galilei!

#14608
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

 catalincc, on 16 iulie 2014 - 19:33, said:

e cam (mult prea) putin 6...
E ok 6 Mbps si Full HD :) Uite, cica Netflix au trecut de cateva luni la Super HD de 6-7 Mbps: http://blog.streamin...e-everyone.html :)

#14609
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Ma faci sa rad dar nu reusesc..

utopium ai plati daca ar exista netflix in Romania ?

#14610
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

 pursimuove, on 16 iulie 2014 - 19:39, said:

utopium ai plati daca ar exista netflix in Romania ?
Nu stiu exact ce transmite Netflix ... pentru a vedea filme online nu as plati. Daca as avea o solutie Video on Demand integrata in mediaboxul UPC si cu filme faine la pret ok, as plati. Dar la cat timp am eu pentru vizionat filme nu sunt sigur ca ar merita. Am vreo 10 filme bune (probabil) care asteapta sa fie vazute pe DVR ... si asteapta de cateva luni bune unele. Ca principiu general, as plati pentru continut de calitate on demand.

#14611
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

 utopium, on 16 iulie 2014 - 19:09, said:

La mine in timpul meciului in prima repriza nu a mers bine sunetul pe Look HD (desi pe SD mergea). In repriza a doua mergea si pe HD (desi unii ziceau ca daca te uitai mai mult se intrerupea, n-am incercat sa ma uit mai mult).
Si la mine pe Cisco DVR 8685 erau probleme cu sunetul si se pare ca sunt doua piste de audio. Am apasat pe butonul i de sub CH+/- si am dat sageata dreapta. Mi-a venit sunet OK. Din pacate daca plec dupa program trebuie sa repet figura. Nu te prinzi ca sunt doua piste pentru ca apare tot romana. Pana azi nu mi-a facut asa.

#14612
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007
Interesant, n-am observat ... probabil o rezolva ei.

Edited by utopium, 16 July 2014 - 19:59.


#14613
Mihai_Steaua78

Mihai_Steaua78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,103
  • Înscris: 30.09.2012
Cum au dat meciul HD ,daca feed-ul a fost MPEG-2?

#14614
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Ce bine că nu trebuie să-mi bat capul și cu treaba asta cu sunetul.......
Până la urmă câți microbiști sunt pe acest topic?

#14615
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009

 a_d_y, on 16 iulie 2014 - 18:40, said:

C&I e chiar foarte bun iar Discovery ID este excelent. De cand am DVR, am toate episoadele Doctor G Posted Image
Din prima voi spune că sunt de acord cu principiul „gusturile nu se discută”...dar nu pot să nu mă întreb ce naiba vă place la canalele astea...?!Posted Image  Hai să zicem că „Doctor G” are o doză de știință în el, dar restul...? Minți criminale, ordinari care născocesc tot felul de acțiuni prin care fac rău unor semeni de-ai lor, polițiști care dacă nu primesc un pont nu sunt capabili să desfacă ițele unor delicte...? Ca să nu mai vorbim că toate aceste documentare sunt „post-factum”, deci este ușor să conduci acțiunea în direcția finalului știut... Iar cireașa de pe colivă: tenta de reality-show atât de prezentă pe canalele astea...Posted Image
P.S. Scuze de off...dacă încurcă, se poate șterge...

Edited by crislacor, 16 July 2014 - 20:40.


#14616
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

 feribalint, on 16 iulie 2014 - 20:21, said:


Până la urmă câți microbiști sunt pe acest topic?

Doar utopium probabil.

 crislacor, on 16 iulie 2014 - 20:24, said:

ce naiba vă place la canalele astea...?!

Mi se pare chiar bolnavicios continutul. Nu inteleg nici apetenta catre filmele cu crime dar sa stai sa urmareste seriale intregi despre how it's made...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate