Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 

rds 0.30 kilo dl

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
vi_ducu

vi_ducu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.08.2009
Incep prin a va mentiona ca nu le am cu pcurile.
Mi-am format frumos pc ul , mi-am instalat outpost pro firewall si Avira + Malwarebytes si SUPERAntiSpyware astea ca surse alternative si tot si tot rau imi este.1 saptamana hai 2 aveam download intre 250 350 dl de pe torente dc uri etc(normal) si pe un site de testat viteza 2.0 - 3.0 dl si 0.75 upload ping frumos , acum iar la pamant 0.20 0.30 upload pe acelasi site pe acelasi server de test .
Am luat o pe tarla...am uitat , am RDS cable link 1 mega de ala ieftineala 28 de ron (2 ani daca are vreo importanta).
Am mai patit sa mi promita lume ca ma da jos de pe net ... au reusit .
Ce sa  mai fac? sa sun la rds maine sa le transmit problema(mac spart?) , chiar sunt asa de ineficiente programele astea?, sa nu mai folosesc DC ul, e o sursa de bucluc?
Inca un amanunt :) pe rds link la testarea vitezei aceleasi valori 0.20 . 0.30 :)
P.S : sper sper sa ma ajutati cu ceva...dar la cate postari am citit  ma puteti angaja moderator :) " chiding " .

Edited by vi_ducu, 06 September 2009 - 19:29.


#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,702
  • Înscris: 26.11.2001
In urma furtunii de ieri  merge foarte prost netul prin unele locatii, dar din cate stiu eu, RDS foloseste PPOE, ceea ce insemna ca nu ai IP fix si nici nu ar trebui sa fie o problema MAC-ul placii de retea.

#3
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
@ Courage Are cablelink deci are ip fix.
on: Eu cred ca e mai degraba o problema de la provider. Incearca sa testezi conexiunea cu un live cd de linux vezi daca si acolo ai aceeasi viteza atunci problema e la provider.

#4
vi_ducu

vi_ducu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.08.2009

View PostCourage, on 6th September 2009, 20:36, said:

In urma furtunii de ieri  merge foarte prost netul prin unele locatii, dar din cate stiu eu, RDS foloseste PPOE, ceea ce insemna ca nu ai IP fix si nici nu ar trebui sa fie o problema MAC-ul placii de retea.
ip fix am ...tot de 2 ani . Da acu' ma gandesc si eu :) rds nu are cabluri  pe blocuri ca retelele mici:|(din cate stiu eu , pot sa ma insel) . Halal retea rds ("numai profesionisti acolo,sunt renumiti") oricum ca oricare alta din romanica , daca s-ar putea sa le protejez eu reteaua .
tz tz tz . . . iar ma iau de tara:))=))

View PostFlorinbv, on 6th September 2009, 20:42, said:

@ Courage Are cablelink deci are ip fix.
on: Eu cred ca e mai degraba o problema de la provider. Incearca sa testezi conexiunea cu un live cd de linux vezi daca si acolo ai aceeasi viteza atunci problema e la provider.
Oricum tot trebuie sa astept pana maine sa vad ce se petrece , cat despre linux si alte treburi... am auzit ca e un sistem de operare habar nu am altceva .:| sunt out ,
P.S daca mi ai putea face o scurta prezentare la linux (avantaje-dezavantaje):) . . .
REVIN . Dupa toate gainariile astea spy,flood . . . am auzit (nu stiu eu...) ca se sparg MACurile placilor de retea . Ce vreau eu sa stiu e daca numai cu telefon la rds se rezolva.!?!?!?!?

Edited by vi_ducu, 06 September 2009 - 19:52.


#5
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
mac-ul nu se sparge , se cloneaza :) , si atat , nu iti ingreuneaza conexiunea ta la net

outpost isi face treaba sigur daca nu ai facut tu setari aiurite , Avira ok si restul

asa ca eu merg pe ideea ca la tine nu merge cum ar trebui rds-ul

ps. daca la linux esti out , stay out :)

#6
vi_ducu

vi_ducu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.08.2009

View Postvirtualx, on 6th September 2009, 21:54, said:

mac-ul nu se sparge , se cloneaza :) , si atat , nu iti ingreuneaza conexiunea ta la net

outpost isi face treaba sigur daca nu ai facut tu setari aiurite , Avira ok si restul

asa ca eu merg pe ideea ca la tine nu merge cum ar trebui rds-ul

ps. daca la linux esti out , stay out :)
Ok:) nu ma bag la linux. Netu' si a revenit .
P.S poti sa faci un post cu setarile la outpost firewall pro?sau daca s a mai deschis un topic pe aceasta tema ajuta ma cu un link .

#7
JulotM

JulotM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 01.04.2009
Il poti lasa Default, e de-ajuns.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate