Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Lemne de foc,preturi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#163
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Am predat porumbul boabe cu 0.55 lei Kg.
Chestia cu depunerile nu le-am vazut ca am ars acum vre-o 6 ani o iarna in alta locatie  adica la soacra-mea. Focul era foarte tare si se baga putin ca daca infunda focarul pleznea soba, asa spuneau cei batrani. Fum nu vedeam pe cos, doar o idee.
Chestia cu funinginea cred ca este si in functie daca bagi porumbul in soba cu cocean sau doar boabe puse pe site.

Edited by nico123, 04 October 2017 - 19:51.


#164
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Preturi de la...altii!Posted Image
Dar si livrarea...Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-yGdQoCNj0s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sandy76, 03 November 2017 - 13:26.


#165
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009
Actualizat 2021, Iasi, ce sfatuiti?

Am gasit pe Olx intre 250 si 400 lei MC dar..nu ai cum sa masori mc la astia sigur, sau ce lemn aduc; ei il varsa si fug cred.
FAbrici de mobila ,alte rebuturi prin zona stiti?

#166
tudor32

tudor32

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 19.11.2008
Daca ai gasit cu 250 lei m.c. nu mai sta pe ganduri....vezi ca de regula ei spun metru cub la metru ster... o gramada de lemne de 1/1 m este metru ster pentrru ca are si goluri printre lemne...
Un metru cub de lemne este echivalent cu 1,6 metrii steri.

#167
vandemm

vandemm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2009
Puterea calorica la craci fata de bustean cum este?  Sunt medii de al 5 la 10-12 cm grosime.

Am mai gasit esenta tare scanduri cu coaja taiate de al gater, ar fi ok pt foc?  Alea nu au resturi de materiale constructii ca sa nu mearga la gazeificare pe Centrala lemn nu?

PS

PRetul era afisat 250 dar nimeni nu are decat esente moi si tot timpul se eschivau astia de pe olx, merg direct in depozite, unde e 500 mc ..scump de mori

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate