Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

laptopuri lenovo promotie carrefour

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#55
cioflingar12

cioflingar12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.06.2008

 ripperu, on 3rd November 2009, 14:58, said:

E ala de 14k RON de la Carrefour?!

da este cel de la 1400 ron din carrefour,

am rezolvat problema instaland windows 7 x86 care merge foarte bine si mi-a instalat toate driverele (mai putin un driver pentru acpi .... - nu stiu exact pt ce este), merge destul de bine laptopul si mai nou l-am conectat si la un router wireless d-link si merge netul foarte bine

#56
adrian_q

adrian_q

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.03.2007
Pt.user-ul de mai sus care a cumparat G550 cu procesorul T3000 :
scrie pe undeva daca are display-ul cu tehnologie LED(am gasit ceva pe site Lenovo,dar nu sunt sigur)
ai reusit sa pui drivere pt bluetooth;e ok?
incearca te rog sa vezi ceva filme 720p sau 1080p si spune-ne daca le duce(ma intereseaza daca acest proc se descurca cu mkv-uri).

Apreciez daca pierzi ceva timp pt a raspunde.Merci

#57
cioflingar12

cioflingar12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.06.2008

 adrian_q, on 4th November 2009, 20:21, said:

Pt.user-ul de mai sus care a cumparat G550 cu procesorul T3000 :
scrie pe undeva daca are display-ul cu tehnologie LED(am gasit ceva pe site Lenovo,dar nu sunt sigur)
ai reusit sa pui drivere pt bluetooth;e ok?
incearca te rog sa vezi ceva filme 720p sau 1080p si spune-ne daca le duce(ma intereseaza daca acest proc se descurca cu mkv-uri).

Apreciez daca pierzi ceva timp pt a raspunde.Merci


laptopul l-am luat pentru prietena mea si nu prea am avut foarte mult timp sa il testez in totalitate, bluetoothul nu am apucat sa il incerc, ca nu prea stiu nici foarte bine sa il folosesc ca pana acum nu am avut ocazia sa folosesc bluetooth-ul la un laptop, am luat un film mkv dar nu mai stiu ce format si mers, dar era un format mai mic (in niciun caz 1080p) o sa incerc weekendul asta si o sa te anunt, mai devreme nu am cand sa incerc

display-ul este cu tehnologia HD-LED si se vede foarte bine, culorile au un contrast bun, unghiul de vizualizare este destul de mic,

Ce pot sa spun despre el momentan:
- am instalat windows 7 si merge foarte bine pe el (si mi-a instalat toate driverele - cu o singura exceptie)
- este folosit cu un router wireless DLINK Di524 pe standardul g (viteza de descarcare maxima a fost cam de 2,4 mb - abonament de 5Mb)
- display HD-LED sunt foarte multumit de el, am vazut alte marci mai scumpe care se vedeau mai prost
- bateria tine in jur de 3 ore (+ sau - in functie de modul de utilizare) -  in general functioneaza 3 si 20 minute (de incarcat din ce am vazut eu se incarca cam intre 2-3 ore) - baterie 6 celule
- majoritatea programelor funcioneaza destul de bine, o sa incerc sa instalez in acest weekend adobe photoshop cs3 si sa il conectez la monitorul meu si sa vad cum functioneaza la niste poze de rezolutie mare

Contra:
- cand scrie in  word  mi-a spus ca se muta singur cursorul mai sus, si incurca la scris si o face sa scrie textul in interiorul textului deja scris mai sus (nu stiu exact cum sa explic mai bine)

#58
FUFU

FUFU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.12.2005

 cioflingar12, on 5th November 2009, 11:24, said:

Contra:
- cand scrie in  word  mi-a spus ca se muta singur cursorul mai sus, si incurca la scris si o face sa scrie textul in interiorul textului deja scris mai sus (nu stiu exact cum sa explic mai bine)


Cand folosesti tastatura dezactiveaza touch-pad-ul pentru ca il atingi si iti muta cursorul!

Edited by FUFU, 06 November 2009 - 11:45.


#59
cioflingar12

cioflingar12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.06.2008

 FUFU, on 6th November 2009, 11:41, said:

Cand folosesti tastatura dezactiveaza touch-pad-ul pentru ca il atingi si iti muta cursorul!


de unde se dezactiveaza?

#60
FUFU

FUFU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.12.2005

 cioflingar12, on 6th November 2009, 12:59, said:

de unde se dezactiveaza?

Activare-dezactivare touch-pad  Fn+F8

#61
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006

 RobbyKrlos, on 29th October 2009, 03:13, said:

Sal',

Acu' dupa 1-2 luni, ce mai fac laptopurile? Any reviews?

THX
sal ! face bine ! am mai avut o experienta in primavara : MSI VR 603 luat din Plus (alimentara :D ). pretul bun, configuratia (pe hartie...) buna. dupa 2 saptamani a crapat definitiv: mi-am primit banii inapoi. acu' m-am riscat cu lenovo: e ok , am vista home premium pe el si merge brici. morala: ma uit mai intai la brand (sa nu fie verun acer/benq/msi etc) apoi la pret. la servici am un lenovo T60 (are cam 2 ani) care e super ok (cam butucanos ca design..). sper sa-ti fi fost de folos...

 radurus, on 29th October 2009, 18:35, said:

pune cineva niste poze cu g550 pe aici?
hai fratilor nu fiti zgarciti?
are firewire? e simplist? dati detalii...

e simplist  :D  la banii astia doar nu vroiai carcasa de magneziu cu e-sata/firewire/hdmi etc . am dat (scrie undeva la inceputul topicului) 1799 ron pe el si isi merita fiecare banut. depinde si ce vrei sa faci cu el .
bafta

#62
crixalis

crixalis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.10.2007
Salut
Akm 2 zile am cumparat si eu laptopu G550 G1 din Carrefour, cel de 14 milioane...

Ca specificatii: Intel Celeron dual-core 1,8 Ghz, 2 GB DDR2 Ram, hard de 250 GB, Wi-fi si dvd-rw.. de bluetooth nu vad nimic, nici un semn ca ar avea.. eu zic ca este o teapa, nu are bluetooth..
Ecranul este wide, si lucios.. se vede impecabil..
Am instalat Windows 7 Professional X86... nu am instalat nici un driver... windowsu le-a gasit pe toate...
Merge impecabil in windows, aproape ca pc-ul  meu tot cu windows 7 (intel core 2duo E6600 la 3.0 ghz, 4 gb DDR2, hard s-ata si video Ati radeon hd3870).

Ca jocuri am instalat Unreal Tournament 2004, NFS Undergound 2, Warcraft 3 si merg bine la detalii medii...adica te poti juca decent

Finisaju e bun, se mentine rece, nu este asa galacios, constructia este buna.

Contra: cititor carduri si bluetooth...
Eu zic ca este super oferta.. iti ofera foarte mult acest laptop in banii astia, adica 14 milioane dai pe un EEEpc de 10". Cumparatil cu incredere.. se merita, daca as fi avut bani mi-as luat 2 bucati.

P.S. daca descoperiti ceva cu bluetoothu rog sa ma anuntati, eu chiar folosesc bt...

#63
cioflingar12

cioflingar12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.06.2008
am incercat un film hd in acest weekend, mi-a luat cam 8 minute sa dezarhivez filmul dintr-o arhiva de 8,76 gb, filmul era format 1080p, nu m-am uitat la tot filmul insa m-am uitat 10 minute sa vad cum merge si nu exista niciun fel de problema, sunt foarte multumit de cum functioneaza acest laptop isi merita clar banii

azi expira aceasta oferta de la carrefour, dar din cate am vazut se mai gaseste si pe alte site-uri la pretul de 1500  ron (+, - 30 ron) si intradevar pe acele site-uri nu scrie cum ca ar avea bluetooth

#64
dradis

dradis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 27.08.2009

 cioflingar12, on 9th November 2009, 09:12, said:

am incercat un film hd in acest weekend, mi-a luat cam 8 minute sa dezarhivez filmul dintr-o arhiva de 8,76 gb, filmul era format 1080p, nu m-am uitat la tot filmul insa m-am uitat 10 minute sa vad cum merge si nu exista niciun fel de problema, sunt foarte multumit de cum functioneaza acest laptop isi merita clar banii
Cu ce comanda se intra in Bios la modelul asta, Lenovo G550L T3000? Pentru ca nu vreau sa-mi pierd vremea cu manuale de utilizare cand imi va sosi. Sau cu ce comanda se alege prioritatea de boot ca sa pot instala Windows. Multumesc.

#65
anush

anush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 24.08.2008
stie cineva de unde sa iau driver ptr placa de retea ?
folosesc winfows7 32 biti

Edited by anush, 17 March 2010 - 11:30.


#66
cioflingar12

cioflingar12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.06.2008

 dradis, on 3rd February 2010, 17:14, said:

Cu ce comanda se intra in Bios la modelul asta, Lenovo G550L T3000? Pentru ca nu vreau sa-mi pierd vremea cu manuale de utilizare cand imi va sosi. Sau cu ce comanda se alege prioritatea de boot ca sa pot instala Windows. Multumesc.

folosesti delete sau f8

 anush, on 17th March 2010, 11:27, said:

stie cineva de unde sa iau driver ptr placa de retea ?
folosesc winfows7 32 biti

mie mi-a instalat automat windows-ul placa de retea, daca ar trebui sa poti gasi pe site la lenovo driverul respectiv

#67
anush

anush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 24.08.2008
pai nu este
sii nu-mi vede placa
doar medemul si wirless

#68
bit 61

bit 61

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,570
  • Înscris: 17.09.2005
Din pozele puse pe topicul IBM se vede ca placa de retea este "vazuta" si instalata corect.

#69
anush

anush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 24.08.2008
teapa
nu mai cumparati de la cel
acolo se cenzureaza tot
am dat zeci de mesaje si nu amare nimic pe site
eu am luat teapa cu acest laptop lenovo g550l, in loc de procesor t6600 mi-au dat intel pentium III xeon 2200HZ

#70
nedelcu

nedelcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.02.2008

 anush, on 26th March 2010, 19:51, said:

eu am luat teapa cu acest laptop lenovo g550l, in loc de procesor t6600 mi-au dat intel pentium III xeon 2200HZ


sal

in legatura cu  laptopul G550 din Carrefour ma tenteaza si pe mine sa-l achizitionez insa nu inteleg o chestie acest laptop nu are aceeasi configuratie pt acelasi model? TU cum de ai un alt procesor? :notangel:

#71
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 08.04.2006
Are procesor T6600 numai nu stia el. A explicat mai tarziu.

#72
sony-ericsson-k550i

sony-ericsson-k550i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.12.2007
Si eu am luat un G550L de la CEL. Pot spune ca merge bine, nu prea am ce sa-i reprosez. Design frumos, configuratie buna (T6600, 4 Gb DDR3, Nvidia GeForce G210m with CUDA -512 mb ram dedicati- , DirectX 11, 320 Gb HDD). Mie unul imi place :X

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate