Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

laptopuri lenovo promotie carrefour

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006
salutare ! am vazut in carrefor 2 modele de lenovo : lenovo g550 g1 si lenovo g550 gw4. primul: 1499 ron , al doilea 1899 ron. ce stiti de ele ? pe siteul lui lenovo nu sufla nimic de "g1" si "gw4". merita banii ? unde pot gasi specificatiile complete (omul din carrefour mi-a aratat cutia:" uitati, astea sunt specificatiile...") ?
Multam

#2
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 08.04.2006
G550 aici. Vezi dupa model.
http://shop.lenovo.c...p;page-size=200

#3
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006

View Postmsjohntm, on 26th August 2009, 20:05, said:

G550 aici. Vezi dupa model.
http://shop.lenovo.c...p;page-size=200
of... unde vezi tu G1 sau GW 4 ?! am cautat si eu pe net . pe site-ul lor nici macar nu e pomenit un G550 cu intel T3000. pe catalogul carrefour scrie ca ambele au bluetooth : pe siteul lenovo, lenovo USA...., zice ceva vag de " bluetooth optional".  ce naiba: sunt configuratii fantoma (in special "G1") ?

#4
silviugabor

silviugabor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 08.03.2007
Am gasit si eu oferta astazi cu G550 Lenovo. Processor Intel Dual-Core T4200,memorie 3gb,DDR3,recunoastere faciala,HDD250GB,Video Intel GMA X4500,bluetooth,display HD led,webcam 0.3,Vista home Basic,garantie 2 Ani si 15,6` Ecranul.
E pentru un prieten care ia fost furat laptop-ul si isi cauta altul... Mie mi se pare OK pretul de 1.499 RON dar singura curiozitate este cat de bun este un Lenovo,avand in vedere ca e o firma nu prea cunoscuta.

#5
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006

View Postsilviugabor, on 26th August 2009, 20:31, said:

Am gasit si eu oferta astazi cu G550 Lenovo. Processor Intel Dual-Core T4200,memorie 3gb,DDR3,recunoastere faciala,HDD250GB,Video Intel GMA X4500,bluetooth,display HD led,webcam 0.3,Vista home Basic,garantie 2 Ani si 15,6` Ecranul.
E pentru un prieten care ia fost furat laptop-ul si isi cauta altul... Mie mi se pare OK pretul de 1.499 RON dar singura curiozitate este cat de bun este un Lenovo,avand in vedere ca e o firma nu prea cunoscuta.
mane , lenovo e firma fff cunoscuta :) ibm iti spune ceva ?! problema e ca tre sa te documentezi: eu, in carrefour, nu am reusit sa "smulg" o iota de la personalul specializat... "sefu, are bluetooth ? " " pai, nu stiu" " pai, zice in revista ca are.." " pai , sa vad ce scrie pe cutie: nu stiu.." ...de la dialogul asta a plecat si intrebarea mea: unde naiba gasesc specificatiile ptr G1 si GW4 . pe siteul lenovo, prezentarile sunt fff generale.

Edited by bogdanozaurus, 26 August 2009 - 20:40.


#6
TWID

TWID

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.11.2007
Primul search pe gugal la Lenovo g550 G1 si dau peste topicul acesta.Intradevar suna cam fantoma acest G1 care e la promotie, cu procesorul lui T3000.
Configuratia de pe revista suna cam asa : Proc Intel Dual Core T3000 (1.8 ghz), Diagonala 15,6" HD Led, 2 Gb DDR III, 250 gb, camera web 0,3 mpx, bluetooth.
Ma gandesc ca poate e un model mai low budget facut pentru supermarketuri, cu o configuratie cat de cat acceptabila.
Suna tentant 10 rate fixe fara dobanda garantie am vazut ca au 24 de luni.daca  merge totul bine vineri o sa il am.si o sa va las un mic review despre el.pana atunci daca mai aveti informatii post them!
Twid  :thumbup:

Edited by TWID, 26 August 2009 - 20:50.


#7
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006

View PostTWID, on 26th August 2009, 21:44, said:

Primul search pe gugal la Lenovo g550 G1 si dau peste topicul acesta.Intradevar suna cam fantoma acest G1 care e la promotie, cu procesorul lui T3000.
Configuratia de pe revista suna cam asa : Proc Intel Dual Core T3000 (1.8 ghz), Diagonala 15,6" HD Led, 2 Gb DDR III, 250 gb, camera web 0,3 mpx, bluetooth.
Ma gandesc ca poate e un model mai low budget facut pentru supermarketuri, cu o configuratie cat de cat acceptabila.
Suna tentant 10 rate fixe fara dobanda garantie am vazut ca au 24 de luni.daca  merge totul bine vineri o sa il am.si o sa va las un mic review despre el.pana atunci daca mai aveti informatii post them!
Twid  :thumbup:
bafta la cumparaturi ! :) vezi ca mai e o duma vis-a-vis de ce zice carrefour: garantia ! majoritatea in Ro (si pe siteurile lenovo de afara) specifica garantie 12 luni.... asta chiar ca e importanta !

#8
psFreak

psFreak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.12.2008
Ce configuratie are cel de 19mil?

#9
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 964
  • Înscris: 08.04.2006
Proc Intel Dual Core T4200, Diagonala 15,6" HD Led, 3 Gb DDR III, 250 gb, GMA X4500, HDD 250GB, recunoastere faciala, camera web 0,3 mpx, bluetooth. vista.
Pag. 18:   http://www.carrefour...amp;catalog=001

Edited by msjohntm, 27 August 2009 - 15:08.


#10
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006

View PostpsFreak, on 27th August 2009, 10:36, said:

Ce configuratie are cel de 19mil?
mane, uite o oferta si mai buna, la REAL : http://www.real-hype...ageId=Catalog_6 . (pag 12, parca). am vb cu cei de la lenovo: si la real si la carrefour sunt modele "customizate" ptr cei 2 retaileri si de negasit in alta parte. eu cred ca azi iau modelul din real (1799 ron).

#11
FUFU

FUFU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 10.12.2005
La Carrefour are si acest model de la Real si mai are unu la 1899 care are si cititor de carduri si slot ExpressCard si inca 2 intrari cred ca Fiewire,dar are hardul de 250 G.

Edited by FUFU, 28 August 2009 - 13:11.


#12
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006
deci: l-am luat azi pe lenovo g550l-3, din real, cu 1799 RON. are bluetooth, 2 ani garantie, importator Asesoft, si..mai ce ?! a, da: acum scriu de pe el. e ok (vista home premium) pana acum. singurele minusuri (la pretul pe pe care il are !): cipul garerafic si lipsa oricarui sistem de retentie a capacului. NU e pt jocuri dar pt internet/office & similar merita toti banii.

#13
tempusro

tempusro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 05.02.2007
esti multumit de el? sau inca nu-ti dai seama? are iesire digitala (optic sau rca) ? hai lauda-l sau critica-l !

#14
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006

View Posttempusro, on 30th August 2009, 13:59, said:

esti multumit de el? sau inca nu-ti dai seama? are iesire digitala (optic sau rca) ? hai lauda-l sau critica-l !
:) da, sunt multumit . are (la banii astia...) doar iesire vga (probabil ca o voi folosi ptr proiector). l-am luat ptr aplicatii office/net browsing/similare. avand in vedere cami-au trecut destule laptopuri prin mana (pe la joburi) : e ok. fara fite/alte briz-brizuri. cei 3 gb DDR III chiar sunt ok (i-am pus vista home premium si merge "uns"). la job am un ThinkPad T60 (facut /si cumparat din/pt Israel) care e super ok. asta a fost si motivul ptr care am luat lenovo (NU am ales acer/msi/benq...alte glume iar HP are garantie doar 1 an ceea ce mi se pare penibil(la tastatura de la desktop am 5 ani garantie iar la mouse 3 ani...).
mane; mai intreaba, daca te intereseaza modelul asta. ah, da; veriface recognition este belea ! chiar nu simt lipsa unui fingerprint.

#15
m_shadow

m_shadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.01.2008
Am fost astazi in Carrefour, hotarat sa cumpar modelul g550 g1, cel de 1499 RON. Am vazut ca de fapt nu avea procesor Pentium Dual Core, ci Celeron. Si nici memorie DDR3, ci DDR2. L-am intrebat pe unul din baietii de acolo despre asta si mi-a zis ca stie...dar nu el face brosurile. Am plecat fara sa mai cumpar nimic.

#16
tech_fun

tech_fun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.08.2006
La cel de 14 mil, voi ati observat abtibildul lipit in partea dreapta jos a tastaturii pe care scrie "FABRICAT PENTRU ROMANIA" ?????
nu vreau sa comentez... astept sa vad ce ziceti voi de asta...

Edited by tech_fun, 02 September 2009 - 09:44.


#17
Master001

Master001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 25.04.2008
"Facut pentru Romania" inseamna ca pe taste sunt puse si diacriticele

#18
tech_fun

tech_fun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.08.2006
Ok, sper sa ai dreptate, insa eu intre "FABRICAT PENTRU ROMANIA" si  "TASTATURA CU DIACRITICE ROMANESTI" vad o diferenta cam mare... Oricum, daca cineva mai merge pe acolo sa se uite in mod special sa caute vreun   Ș, Ț, sau Ă pe vreo tasta, sunt curios daca e adevarat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate