Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

fonduri OVB ALLFINANZ?

- - - - -
  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#127
anonimus-maximux

anonimus-maximux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.09.2010

View Posttomaalin, on 9th September 2010, 21:23, said:

Buna, stii cumva cine e director la sediu din str. Episcop Radu?

e sediul de la obor?

#128
tomaalin

tomaalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.09.2010

View Postanonimus-maximux, on 11th September 2010, 12:46, said:

e sediul de la obor?
da ,cel de la obor

Edited by tomaalin, 11 September 2010 - 11:58.


#129
anonimus-maximux

anonimus-maximux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.09.2010

View Posttomaalin, on 11th September 2010, 12:57, said:

da ,cel de la obor


seful structurii de la obor este domnul Voievod (care o sa devina director de la 1 octombrie), dar directorul(cu functie acolo) este sasha dastl, care vine cam odata pe luna in bucuresti

#130
tomaalin

tomaalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.09.2010

View Postanonimus-maximux, on 13th September 2010, 16:25, said:

seful structurii de la obor este domnul Voievod (care o sa devina director de la 1 octombrie), dar directorul(cu functie acolo) este sasha dastl, care vine cam odata pe luna in bucuresti
ok   mersi, am fost la un interviu si era o tipa bruneta cu breton dar nu i-am retinut numele si credeam ca ea este director

#131
mefistocles

mefistocles

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2010
Intai si intai salut tuturor,

As dori sa incep prin a mentiona ca am citit absolut toate posturile legate de OVB. Toata distractia asta a inceput cu mai bine de un an cand am fost sunat de o domnisoara care s-a recomandat 'consilier financiar la OVB' care ar dori sa ne intalnim pentru o analiza financiara si pentru un plan financiar de viitor. Am aflat ulterior ca numarul meu ajunsese la respectiva domnisoara de la o amica pe care culmea o stiam de ani buni si nu as fi suspectat in veci ca s-ar ocupa cu prostii gen Amway si mai stiu eu ce -toti OVB-istii sariti acum ca arsi ca am zis ca sunteti ca Amway )))) In fine, nu am putut sa ajung la magica intalnire care avea sa-mi schimbe tot viitorul dar domnisoara devenise tot mai agresiva (telefoane peste telefoane, mesaje etc). De mentionat ca in urma telefonului am facut un mic research pe net ca sa vad cum sta treaba si pentru ce sa ma pregatesc. Am anulat orice intalnire si am rugat-o insistent sa nu ma mai contacteze. Zis si facut dupa o mie de telefoane si incercari de a ma convinge sa ne vedem totusi.

Timpul a trecut si am dat uitarii nefericitul eveniment, de fapt nefericit pentru mine ca nu am reusit sa-mi schimb viata total asa cum am aflat ca se intampla daca intri in jocul acesta destul de dubios (din nou OVB-istii sariti va rog). Acum cateva luni ma suna aceeasi buna amica (ne cunoastem de 10 ani-nu cunostinta ci persoana cu care am trecut prin multe) pentru a ne intalni in vederea aceleiasi minunate consilieri financiare vrajite. Din respect pentru ea si pentru timpul petrecut impreuna am decis sa ne intalnim. Si de aici incepe adevarata poveste:
-analiza financiara inseamna de fapt o asigurare de viata daca va vine sa credeti incredibil doamnelor si domnilor la.... la.... pregatiti-va ... Generali. INCREDIBIL!!!! UIMITOR!!!!
-o mie de intrebari legate de economisire de salariu de venituri extra etc etc ca pot economisi de fapt dar nu stiu cum (baieti mai lucrati la fazele astea ca nu prea va ies, ce naiba nici sa ne subestimati inteligenta in halul asta nu se face)
-investitii cu risc minim, bani inmultiti cu 100% in numai 2 ani UAU Doamne Dumnezeule sariti ca mina de aur era aici la doi pasi si nu o vedeam noi astia mediocri cum zicea un OVBist ceva mai sus.

In fine, daca ajungi sa faci asa cu prieteni apropiati e grav rau de tot (chiar mai rau pentru cei care le fac asta parintilor si oamenilor cu adevarat importanti in viata lor). Pustii de 20 de ani care fac asta au o scuza foarte buna (nu au experienta CARITAS, experienta FNI) iar pentru restul oamenilor de 40 de ani e treaba voastra ce faceti in viata dar nu faceti asta fraierindu-i pe ceilalti.

Nu am invatat nimic din tepele monstruoase date in tara asta, nu am invatat pana acum ca banii nu se fac peste noapte decat daca nu e ceva putred la mijlloc. Nu mai cadeti in capcanele acestor oameni, faceti-va singuri viata fara a profita de relatii, cunostinte prieteni pentru a castiga ce la urma urmei ...


P.S. daca vreun geniu financiar ascuns de la OVB a inteles din randurile de mai sus ca va compar cu Caritas lasati-va de meserie. Dati-va doua palme si la culcare cu voi.

#132
anonimus-maximux

anonimus-maximux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.09.2010
te name='mefistocles' post='8819391' date='20th September 2010, 14:43']Intai si intai salut tuturor,

As dori sa incep prin a mentiona ca am citit absolut toate posturile legate de OVB. Toata distractia asta a inceput cu mai bine de un an cand am fost sunat de o domnisoara care s-a recomandat 'consilier financiar la OVB' care ar dori sa ne intalnim pentru o analiza financiara si pentru un plan financiar de viitor. Am aflat ulterior ca numarul meu ajunsese la respectiva domnisoara de la o amica pe care culmea o stiam de ani buni si nu as fi suspectat in veci ca s-ar ocupa cu prostii gen Amway si mai stiu eu ce -toti OVB-istii sariti acum ca arsi ca am zis ca sunteti ca Amway )))) In fine, nu am putut sa ajung la magica intalnire care avea sa-mi schimbe tot viitorul dar domnisoara devenise tot mai agresiva (telefoane peste telefoane, mesaje etc). De mentionat ca in urma telefonului am facut un mic research pe net ca sa vad cum sta treaba si pentru ce sa ma pregatesc. Am anulat orice intalnire si am rugat-o insistent sa nu ma mai contacteze. Zis si facut dupa o mie de telefoane si incercari de a ma convinge sa ne vedem totusi.

Timpul a trecut si am dat uitarii nefericitul eveniment, de fapt nefericit pentru mine ca nu am reusit sa-mi schimb viata total asa cum am aflat ca se intampla daca intri in jocul acesta destul de dubios (din nou OVB-istii sariti va rog). Acum cateva luni ma suna aceeasi buna amica (ne cunoastem de 10 ani-nu cunostinta ci persoana cu care am trecut prin multe) pentru a ne intalni in vederea aceleiasi minunate consilieri financiare vrajite. Din respect pentru ea si pentru timpul petrecut impreuna am decis sa ne intalnim. Si de aici incepe adevarata poveste:
-analiza financiara inseamna de fapt o asigurare de viata daca va vine sa credeti incredibil doamnelor si domnilor la.... la.... pregatiti-va ... Generali. INCREDIBIL!!!! UIMITOR!!!!
-o mie de intrebari legate de economisire de salariu de venituri extra etc etc ca pot economisi de fapt dar nu stiu cum (baieti mai lucrati la fazele astea ca nu prea va ies, ce naiba nici sa ne subestimati inteligenta in halul asta nu se face)
-investitii cu risc minim, bani inmultiti cu 100% in numai 2 ani UAU Doamne Dumnezeule sariti ca mina de aur era aici la doi pasi si nu o vedeam noi astia mediocri cum zicea un OVBist ceva mai sus.

In fine, daca ajungi sa faci asa cu prieteni apropiati e grav rau de tot (chiar mai rau pentru cei care le fac asta parintilor si oamenilor cu adevarat importanti in viata lor). Pustii de 20 de ani care fac asta au o scuza foarte buna (nu au experienta CARITAS, experienta FNI) iar pentru restul oamenilor de 40 de ani e treaba voastra ce faceti in viata dar nu faceti asta fraierindu-i pe ceilalti.

Nu am invatat nimic din tepele monstruoase date in tara asta, nu am invatat pana acum ca banii nu se fac peste noapte decat daca nu e ceva putred la mijlloc. Nu mai cadeti in capcanele acestor oameni, faceti-va singuri viata fara a profita de relatii, cunostinte prieteni pentru a castiga ce la urma urmei ...


P.S. daca vreun geniu financiar ascuns de la OVB a inteles din randurile de mai sus ca va compar cu Caritas lasati-va de meserie. Dati-va doua palme si la culcare cu voi.[/quote]



domule mefistocles exista din punctul meu de vedere 2 variante pe care le vad eu din tema: "ce inseamna ovb" in opinia dnv:

1) ai capul pe umeri ca sa nu-ti ploua in gat si n-ai inteles nimik in ceea ce inseamna ovb-ul, dar iti admir punctul de vedere deoarece intradevar ovb are o analiza financiare, care din punctul unora de vedere e o tampenie sau pentru alti e ceva ajutator(deoarece "deschide orizontul de gandire" ). Analiza financiara nu inseamna o asigurare de viata (aici pot comenta cunoscatorii ), iar acea asigurare de viata nu este una clasica este o asigurare de viata tip unit-linked (daca vrei poti sa te interesezi cum arata un asemenea produs), daca ai fi atat de inteligent ai intelege ca o astfel de asigurare este benefica cand indeplinesti o conditie (poate cea mai impostanta): ca banii pe care-i depui sa nu ii simti ca o mare povara (nu vreau sa intrem im polemici in legatura cu conditia aceasta...putem sa ne lungim fara nici un rezultat), deoarece statul sta cam prost cu banii din cate ai observat si im mod sigur ai simtzit.

si

2) probabil colaboratorul de la ovb era destul de slab pregatit...aici probabil ca exista o groaza de defecte care pot fi enumerate (din pacate nu le cunosc), iar datorita lui probabil ai inteles undeva la vreo 70% OVB.

Am si anumite aspecte de subliniat:
* intradevar cei de la ovb vand doar generali unit linked (asta nu inseamna ca doar cu ei colaboreaza, ovb-ul are mai multe societati cu care colaboreaza), colaboatorii sunt instruiti la seminarii astfel incat sa vanda doar generali (probabil conducerea a obtinut o sponsorizare din partea societatii si au de atins un target)
* mi-a placut doarte mult P.S.-ul tau eu stiu in felul urmator: ca din expimarea ta ("Pustii de 20 de ani care fac asta au o scuza foarte buna ", in elgatura cu CARITAS si FNI, experienta se compare, deoarece omul invata din ea. P.S.-ul dau imi ridica multe semne de intrebare privind notiunea ta asupra "experientei" tale de viata (desi este posibil sa fi mai varstnic ca mine)

si uite iti dau si eu un P.S.: NU SUNT OVB-IST, am fost timp de 18luni, dar daca te indoiesti de parerile mele obiective poti sa citesti pastarile mele anterioare.

Edited by anonimus-maximux, 20 September 2010 - 20:24.


#133
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007
OVB teoretic e o companie care te ajuta: iti face o analiza corecta si amanuntita asupra situatiei tale si alege pentru tine un produs din grila lor (atentie : ei au cateva produse de la diverse companii pe care le cconsidera ei cele mai bune, nu aleg din toata piata ).
ei intermediaza, nu vand un produs de'al lor. asta se numeste brokeraj.  

asta teoretic; practic, fiecare ovbist iti va sugera indiferent de situatia ta produsul care ii va oferi lui cel mai mare venit/comision. si asta pt ca ei oricum se orienteaza numai spre persoanele cu venit peste medie, ca sa nu isi piarda timpul de pomana. asta e brokerajul ! nu inteleg de ce va mirati.
MLM nu inseamna nici FNI, nici Caritas sau altele, e doar un mod de a'ti stimula angajatii, sa fie mai agresivi si mai dornici sa munceasca pt tine.

eu personal nu vreau sa am de'a face cu vre'un angajat de la ei din mai multe motice:

1. ei nu au toate produsele de pe piata, ca sa poata alege exact ce imi trebuie mie
2. analiza nu e facuta in interesul meu 100%
3. agresivitatea si chiar hartuirea si modul de lucru al acestei companii imi provoaca greata si uneori chiar fiori (mai ales ca la sfarsitul intalnirii iti cer 10 nume pe care sa le contacteze pentru a continua hartuirile)
4. faptul ca se mananca intre ei la nivele superioare scoate la iveala lipsa de profesionalism,care e cel mai de pret lucru pe care il poate avea un broker serios.
5. majoritatea ovbistilor nu e pregatita nici macar cat un absolvent de liceu economic, ci doar cunoaste niste poezii pe de rost.

recomand celor care sunt interesati de asigurari de viata, credite si alte produse financiare sa consulte ofertele fiecarui personaj important de pe piata , chiar daca e mai anevoios si dureaza mai mult timp, sau daca are niste banuti de dat sa apeleze la un consultant financiar , nu la un broker.

#134
mefistocles

mefistocles

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2010
@anonimus-maximux

Multumesc pentru argumentele oferite (am citit si postarile dvs anterioare legate de subiect).

Postul acesta nu a fost scris pentru a intra in polemica cu nimeni ci doar pentru cei care poate vor ajunge in situatia de a fi contactati pentru a avea o minima informatie despre cum se pune problema de fapt.

Va respect parerile dar fiind o lume libera fiecare poate selecta ce anumite informatii sunt sau nu utile. Nu sunt eu detinatorul adevarului absolut, nu am facut decat sa relatez o experienta de viata care s-ar putea dovedi utila si altora. Nu sunt nici adeptul discutiilor in contradictoriu care asa cum s-a intamplat si in cazul acestui topic au degenerat in razboaie personale  care nu servesc scopului general.

Etica acestui stil agresiv de a-si promova serviciile al OVB ramane insa o chestiune care ar trebui sa puna pe multi dintre noi pe ganduri (ma refer aici la intreaga tehnica de luat agenda telefonica la rand - prieteni, familie, cunostinte- cu scopul de a castiga un banut extra profitandu-se pe seama celor care nu sunt familiiarizati cu domeniul). Este dreptul fiecaruia de a-si stabili propriul parcurs in viata si de a trai cu constiinta faptelor lui (aviz pentru cei mai tineri dintre noi).


“All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure.”-Mark Twain

#135
djhsd

djhsd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.02.2010
Salut ,

Este un lucru foarte bun ca acorzi atentie OVB-ului si ca citesti in intregime posturile si mesajele, asta are asa cum probabil stii efecte negative dar si pozitive asupra celor care citesc posturile tale. In primul rand pot sa-ti spun ca indiferent de numele brokerului sau operatorului de asigurari trebuie sa sti ca vanzarile de asigurari sunt considerate liga campionilor in domeniul vanzarilor si asta datorita trainingurilor foarte avansate care se fac (gratuit pentru cei care continua activitatea), pot sa-ti spun si sa iti demostrez ca 90% din ce am auzit la traininguri acolo sunt lucruri pe care o sa le gasesti in toate seminariile de vanzari de top din lume , daca ai fost la seminar la d-l LD Popa Dorin sau cu parteneri ai acestora vei gasi aceleasi lucruri ca si la Zig Ziglar de exemplu sau Kyosaki ori multi alti oameni de succes in vanzari. Mai trebuie sa mentionez ca am colaborat cu OVB si am facut-o chiar bine insa acum lucrez pentru un lider global in vanzari. Si da am invatat de la majoritatea liderilor de vanzari ai OVB , Allianz , Generali , AIG , Eureko si multi altii.

Sa te antrenezi cu cei mai buni este secretul succesului in viata. Un boxer antrenat de un campion la box are sanse maxime fata de un boxer antrenat de un bataus de cartier. Eu recomand sa folositi aceasta oportunitate pentru a va schimba mentalitatea , motivatia si la urma urmei viata. Iar OVB este un campion , cine nu crede poate intra direct pe bursa si sa verifice daca este sau nu asa , cauta O4B si daca esti familiarizat cu bursa (daca nu poti invata si asta la OVB) ai sa intelegi de ce apa curge iar pietrele raman.

Mentalitatea si tehnicile de incheiere de la OVB sunt pentru oricine o trambulina in vanzari si dezvoltare personala. Multi habar nu au de ce nu au succes in vanzari dar nici bani sa plateasca sa mearga la seminarii de vanzari in tara sau strainatate , pentru cei care simt o oportunitate OVB este sansa lor de a evolua ca individ cu succes in vanzari.

Mai pot sa-ti spun doar ca am fugit multi ani de piata asigurarilor dar o consider un mare as in maneca atunci cand voi avea nevoie de o solutie de backup . Mai pot sa spun doar ca am peste 12 ani de vanzari si 8 de management in vanzari cu tot ceea ce inseamna asta.

In final pot sa spun doar ca ma bucur ca ai adus acest subiect in discutie si ca fiecare dintre noi avem dreptul sa credem sau nu ceea ce scrie fiecare aici , nu te contrazic dar nici nu te sustin , probabil ca ai avut mai mult succes in alta parte sau nu , dar te felicit ca ai deschis acest subiect la urma urmei.


Cu stima ,
Horatiu Domniti

#136
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,999
  • Înscris: 03.12.2005
Eu va recomand simplu sa recunoasteti spalarea de creiere din posturile domnilor samsari de asigurari.

#137
djhsd

djhsd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.02.2010

View Postsebulbus, on 21st September 2010, 13:53, said:

Eu va recomand simplu sa recunoasteti spalarea de creiere din posturile domnilor samsari de asigurari.


Asa este , dar daca tu poti sa-mi spui o companie mare multinationala din orice domeniu in care nu se practica spalarea de creier atunci numeste-o ca sunt curios .

#138
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,999
  • Înscris: 03.12.2005
Recunoasterea vinei e importanta. Incercarea de a o da in balarii nu e. In alta companie omul nu pierde banii proprii, si inca o suma considerabila "investind" intr-o polita cu t conditii formulate in asa fel incat sa depaseasca intelectul targetului tipic.
Va spun doar atat, prieteneste vorbind, aveti un ENORM noroc ca astia saraci cu duhul care pun botul nu prea stiu ce-i aia legea 193/2000 si modificarile sale ulterioare, pentru ca altfel ati fi loviti in moalele capului cu o groaza de procese pe forma contractului cand omul vine sa-si ceara din bani inapoi si vede ca nu-s in baza stelutei a nu stiu cata din contract.
Sfatul meu, in continuare, e sa mergeti pe burta si sa lasati campaniile de marketing unde lumea nu va agreeaza (jee, va ramane Somalia, I guess) altfel lucrurile pot lua intorsaturi complet nedorite. Spectaculos de enervante chiar. Nu uitati ca si bancile se credeau mesia din ceruri si acum bubuie de procese si amenzi de la ANPC. Intr-un context in care guvernul asta muribund stoarce orice farama de populism posibil ca sa mai prinda iarna in functii eu va spun ca nu e asa imposibil sa fiti voi urmatorii luati la ochi.

#139
djhsd

djhsd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.02.2010

View Postsebulbus, on 21st September 2010, 14:29, said:

Recunoasterea vinei e importanta. Incercarea de a o da in balarii nu e. In alta companie omul nu pierde banii proprii, si inca o suma considerabila "investind" intr-o polita cu t conditii formulate in asa fel incat sa depaseasca intelectul targetului tipic.
Va spun doar atat, prieteneste vorbind, aveti un ENORM noroc ca astia saraci cu duhul care pun botul nu prea stiu ce-i aia legea 193/2000 si modificarile sale ulterioare, pentru ca altfel ati fi loviti in moalele capului cu o groaza de procese pe forma contractului cand omul vine sa-si ceara din bani inapoi si vede ca nu-s in baza stelutei a nu stiu cata din contract.
Sfatul meu, in continuare, e sa mergeti pe burta si sa lasati campaniile de marketing unde lumea nu va agreeaza (jee, va ramane Somalia, I guess) altfel lucrurile pot lua intorsaturi complet nedorite. Spectaculos de enervante chiar. Nu uitati ca si bancile se credeau mesia din ceruri si acum bubuie de procese si amenzi de la ANPC. Intr-un context in care guvernul asta muribund stoarce orice farama de populism posibil ca sa mai prinda iarna in functii eu va spun ca nu e asa imposibil sa fiti voi urmatorii luati la ochi.


Ai foarte mare dreptate , am si uitat ca asigurarile au fost inventate in Somalia si ca tarile dezvoltate nici nu au auzit de ele :-) . Sau asta spuneai tu ? sau cineva ? nu mai retin. ANPC , PDL , SRL asta nu are nici o legatura cu Somalia .

Masina din curte , contul la banca (pozitiv sau negativ) si copii care au nevoie de scoala nu mai sunt Somalia sunt Romania . Responsabilitatea o ai aici nu in Somalia , vorbe care dor dar spun adevarul.
Marketing ziceai ? Agresiv ziceai ? O stire in care un tata este scos inecat sub privirile copiilor tocmai ramasi fara o buna parte din viitorul lor iar pe margini sau in banda jos vezi reclame la mancare sau bingo ..... sunt soft sau agresive ? Crede-ma esti unul care nu a invatat nimic chiar daca ar fi fost la OVB ceea ce din limbaj constat ca nu s-a intamplat.

Contradictia nu e arma mea cea mai buna asa ca voi opri aceasta discutie aici spunand ca ai dreptate indiferent ce ai sa scri mai departe.

Toate cele bune

#140
End-L-user

End-L-user

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 30.01.2008
Lul, au ajuns mormoneii si in domeniul brokeraj asigurari? Thareh.

Ca fapt divers, multe din tacticile lor de la intalnirile de informare sunt identice cu cele ale companiilor de asigurari; difera doar cantitatea de vrajeala (desi aia depinde in general de la consultant la consultant), agresivitatea (desi aia depinde iarasi, la fel, mai ales daca respectiva companie duce o campanie cu bonusuri) si faza cu melemeu' (care-i cam de pork, adeva').

A, si faptul ca promoveaza extrem de agresiv produsele Generali (cam orice pitroceala de date prelevate de la 'prospect' iese Generali). Motivul e simplu: Generali sunt nr.3 pe piata la o oaresce distanta de primii doi si vor o buca' mai mare de pita. Iar bajetsii astia de la OVB is destul de activi si eficienti (cel putin in opinia celor de la Generali) ca sa le aduca bucata in cauza la gura. Asa ca aia de la Generali le-au oferit conditii/comisioane mai bune decat altii.

Edited by End-L-user, 21 September 2010 - 19:03.


#141
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007

View Postdjhsd, on 21st September 2010, 13:41, said:

Salut ,

Este un lucru foarte bun ca acorzi atentie OVB-ului si ca citesti in intregime posturile si mesajele, asta are asa cum probabil stii efecte negative dar si pozitive asupra celor care citesc posturile tale. In primul rand pot sa-ti spun ca indiferent de numele brokerului sau operatorului de asigurari trebuie sa sti ca vanzarile de asigurari sunt considerate liga campionilor in domeniul vanzarilor si asta datorita trainingurilor foarte avansate care se fac (gratuit pentru cei care continua activitatea), pot sa-ti spun si sa iti demostrez ca 90% din ce am auzit la traininguri acolo sunt lucruri pe care o sa le gasesti in toate seminariile de vanzari de top din lume , daca ai fost la seminar la d-l LD Popa Dorin sau cu parteneri ai acestora vei gasi aceleasi lucruri ca si la Zig Ziglar de exemplu sau Kyosaki ori multi alti oameni de succes in vanzari. Mai trebuie sa mentionez ca am colaborat cu OVB si am facut-o chiar bine insa acum lucrez pentru un lider global in vanzari. Si da am invatat de la majoritatea liderilor de vanzari ai OVB , Allianz , Generali , AIG , Eureko si multi altii.

Sa te antrenezi cu cei mai buni este secretul succesului in viata. Un boxer antrenat de un campion la box are sanse maxime fata de un boxer antrenat de un bataus de cartier. Eu recomand sa folositi aceasta oportunitate pentru a va schimba mentalitatea , motivatia si la urma urmei viata. Iar OVB este un campion , cine nu crede poate intra direct pe bursa si sa verifice daca este sau nu asa , cauta O4B si daca esti familiarizat cu bursa (daca nu poti invata si asta la OVB) ai sa intelegi de ce apa curge iar pietrele raman.

Mentalitatea si tehnicile de incheiere de la OVB sunt pentru oricine o trambulina in vanzari si dezvoltare personala. Multi habar nu au de ce nu au succes in vanzari dar nici bani sa plateasca sa mearga la seminarii de vanzari in tara sau strainatate , pentru cei care simt o oportunitate OVB este sansa lor de a evolua ca individ cu succes in vanzari.

Mai pot sa-ti spun doar ca am fugit multi ani de piata asigurarilor dar o consider un mare as in maneca atunci cand voi avea nevoie de o solutie de backup . Mai pot sa spun doar ca am peste 12 ani de vanzari si 8 de management in vanzari cu tot ceea ce inseamna asta.

In final pot sa spun doar ca ma bucur ca ai adus acest subiect in discutie si ca fiecare dintre noi avem dreptul sa credem sau nu ceea ce scrie fiecare aici , nu te contrazic dar nici nu te sustin , probabil ca ai avut mai mult succes in alta parte sau nu , dar te felicit ca ai deschis acest subiect la urma urmei.


Cu stima ,
Horatiu Domniti

Domule Horatiu Domniti,
Sa va adus la cunostinta ceva nou pentru dumneavoastra :
"Batranii spun ca apa trece
Si spun ca pietrele raman,
Dar lucrul altfel se petrece
Pe vechiul nostru glob batran.
Ca piatra, orisicat de tare
Se macina si trece stand,
Iar peste trista-i macinare
Doar apele raman curgand"

#142
lucianmarius

lucianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.05.2008
Domnilor am o mare rugaminte la adresa voastra.

INDIFERENT ca stati de vorba cu un consultant OVB sau de la orice alta companie independenta sau nu, cumparati doar ce va intereseaza pe voi si doar daca vi se pare o idee buna un anumit produs sau daca va ajuta.

Puneti-l la munca pe acel consultant daca tot vrea sa vanda ceva :D sa dovedeasca ca stie ce face. Din pacate sunt si novici in acest domeniu, indiferent de companie.

Colaborarea Generali-OVB este destul de stransa la nivel european dar este doar unul din cei 160 de colaboratori principali si secundari ai OVB-ului. Pentru a-i vedea pe toti puteti intra pe www.ovb.ag si in fiecare tara scrie lista de colaboratori.

Personal, orice persoana s-a intalnit cu mine am ales impreuna dintre mai multe optiuni, minim 5 pentru fiecare client.

Va doresc o zi buna si alegeri intelepte!

#143
djhsd

djhsd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.02.2010

View PostSlickutz, on 21st September 2010, 21:42, said:

Domule Horatiu Domniti,
Sa va adus la cunostinta ceva nou pentru dumneavoastra :
"Batranii spun ca apa trece
Si spun ca pietrele raman,
Dar lucrul altfel se petrece
Pe vechiul nostru glob batran.
Ca piatra, orisicat de tare
Se macina si trece stand,
Iar peste trista-i macinare
Doar apele raman curgand"


Bravo , agreez versurile la modul general , "E usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune " , ce esti dumneata, apa sau pietrele in subiectul discutiei ?
Eu prefer sa ma pozitionez fata de problemele mele si sa prioritizez problemele apropiatilor mei. Prefer sa-mi slefuiesc atitudinea si limbajul in loc sa ascund lipsurile sub comportamentul unui mascarici. Vorba lunga - saracia omului , iar aici chiar ca nu vad prea multi bogati. Ati deschis acest subiect in nestiinta sau invidie , OVB tocmai a implinit 40 de ani de activitate , cu tot cu cainii care latra dupa caravana , din fericire cei peste 20 de milioane de clienti nu sunt interesati asa de mult de vorbe si versuri ci mai mult sunt interesati de viitorul lor si siguranta familiei. Diferenta intre vorbele dumneavoastra si acesti clienti este in buzunarul lor sau a copiilor acestora. Cu siguranta sunteti mai destept decat mine , familia mea si apropiatii mei care am ales calea sigurantei in loc de cea a greierului, m-as bucura daca am putea discuta acest subiect peste 10 apoi 20 apoi 30 de ani, atunci vom putea discuta despre asta. Un singur lucru va intreb pe voi cei care huliti : " ce risc este mai mare : sa traiesti prea putin sau sa traiesti prea mult ? " - cine nu poate raspunde la asta are nevoie de un consilier pregatit.
Am spus ca nu mai continui acest subiect insa clasicul povestitior de birt pe care parintii nu l-au invatat ce e aceea cultura a banilor pentru ca nici ei nu au avut la randul lor de unde sa invete (comunistii au bagatelizat aceasta cultura) se fereste sa invete cum sa-si apere familia de propriile lui greseli financiare dar vrea sa traga si pe altii dupa el ca in bancul cu romanii si iadul.
Pot sa spun doar atat : deschide televizorul si ai sa-ti vezi viitorul ( ca tot era vorba de versuri), inchide-l si fugi de ce vezi , nu astepta ajutor cu mana intinsa criticand pe altii , pentru ca nu mai intereseaza pe nimeni viitorul tau , e o cursa in care cel mai pregatit ajunge la final , restul sunt la stirile de la ora 17 sau nici macar atat.
Fi comentatorul vietii altora si altii iti vor comenta viata ta.
Loganul este o masina proasta - dar o cumpara lumea , fumatul ucide - dar oamenii fumeaza , bautura ucide - dar oamenii ucid , asigurarile sunt hotii - dar 80% din populatia civilizata le utilizeaza , pensiile ...... da pensiile de stat sunt reale - dar cati pot sa le foloseasca : acestea sunt exemple (daca mai trebuie sa explic) despre dreptul fiecaruia de a alege calea lui iar pe cei care au invatat mersul pe bicicleta , domnilor, nu va mai chinuiti sa-i dezvatati .

Cu stima,

#144
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007

View Postdjhsd, on 23rd September 2010, 12:55, said:

Bravo , agreez versurile la modul general , "E usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune " , ce esti dumneata, apa sau pietrele in subiectul discutiei ?
Eu prefer sa ma pozitionez fata de problemele mele si sa prioritizez problemele apropiatilor mei. Prefer sa-mi slefuiesc atitudinea si limbajul in loc sa ascund lipsurile sub comportamentul unui mascarici. Vorba lunga - saracia omului , iar aici chiar ca nu vad prea multi bogati. Ati deschis acest subiect in nestiinta sau invidie , OVB tocmai a implinit 40 de ani de activitate , cu tot cu cainii care latra dupa caravana , din fericire cei peste 20 de milioane de clienti nu sunt interesati asa de mult de vorbe si versuri ci mai mult sunt interesati de viitorul lor si siguranta familiei. Diferenta intre vorbele dumneavoastra si acesti clienti este in buzunarul lor sau a copiilor acestora. Cu siguranta sunteti mai destept decat mine , familia mea si apropiatii mei care am ales calea sigurantei in loc de cea a greierului, m-as bucura daca am putea discuta acest subiect peste 10 apoi 20 apoi 30 de ani, atunci vom putea discuta despre asta. Un singur lucru va intreb pe voi cei care huliti : " ce risc este mai mare : sa traiesti prea putin sau sa traiesti prea mult ? " - cine nu poate raspunde la asta are nevoie de un consilier pregatit.
Am spus ca nu mai continui acest subiect insa clasicul povestitior de birt pe care parintii nu l-au invatat ce e aceea cultura a banilor pentru ca nici ei nu au avut la randul lor de unde sa invete (comunistii au bagatelizat aceasta cultura) se fereste sa invete cum sa-si apere familia de propriile lui greseli financiare dar vrea sa traga si pe altii dupa el ca in bancul cu romanii si iadul.
Pot sa spun doar atat : deschide televizorul si ai sa-ti vezi viitorul ( ca tot era vorba de versuri), inchide-l si fugi de ce vezi , nu astepta ajutor cu mana intinsa criticand pe altii , pentru ca nu mai intereseaza pe nimeni viitorul tau , e o cursa in care cel mai pregatit ajunge la final , restul sunt la stirile de la ora 17 sau nici macar atat.
Fi comentatorul vietii altora si altii iti vor comenta viata ta.
Loganul este o masina proasta - dar o cumpara lumea , fumatul ucide - dar oamenii fumeaza , bautura ucide - dar oamenii ucid , asigurarile sunt hotii - dar 80% din populatia civilizata le utilizeaza , pensiile ...... da pensiile de stat sunt reale - dar cati pot sa le foloseasca : acestea sunt exemple (daca mai trebuie sa explic) despre dreptul fiecaruia de a alege calea lui iar pe cei care au invatat mersul pe bicicleta , domnilor, nu va mai chinuiti sa-i dezvatati .

Cu stima,
mama , ce post ambiguu si ce riposta puerila :))
mai amuzi. daca ai fi inteles macar un procent infim din ce am scris eu, nu izbucneai in criza asta penibila :)
cat despre datele si adevarurile astea absoulte pe care le aveti voi , va rog macar sa le mai dezvoltati, ca tot le repetati si devine agasant
de ce nu ai dat reply la postul meu precedent? acolo nu aveai argumente si ai ales sa te agiti la un post care in fond era o gluma ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate