Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Cele 7 biserici din apocalipsa

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
69 replies to this topic

#37
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Posthusand, on 25th November 2009, 23:59, said:




Vezi bine ca Babilonul are si localizare fizica si acum toti (religiosi) se pregatesc sa fie prinsi acolo cu uniformizarea religiilor lor si

scrie
Unde scrie asta in Scriptura? Nu in comentariile teologilor, care-si sustin concluziile cu probe gen "se refera la".

#38
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 26th November 2009, 13:16, said:

Normal ca nu ii va nimici. De aceea scrie in Apocalipsa 18 ca mireasa si mirele nu MAI sunt acolo si ca toti stau si privesc dinafara.

10Ei vor sta departe, de frică să nu cadă în chinul ei, și vor zice: ,,Vai! vai! Babilonul, cetatea cea mare, cetatea cea tare! Într'o clipă ți -a venit judecata!`` -

15Ceice fac negoț cu aceste lucruri, cari s'au îmbogățit de pe urma ei, vor sta departe de ea, de frica chinului ei. Vor plînge, se vor tîngui.

15Ceice fac negoț cu aceste lucruri, cari s'au îmbogățit de pe urma ei, vor sta departe de ea, de frica chinului ei. Vor plînge, se vor tîngui,


E clar ca-ti faci voia personala:

15Ceice fac negoț cu aceste lucruri, cari s'au îmbogățit de pe urma ei, vor sta departe de ea

acestia sant mirele si mireasa  Ceice fac negoț cu aceste lucruri, cari s'au îmbogățit de pe urma ei, ?

Nu ,error

Mirele, frica ?

View Postzexelica, on 26th November 2009, 13:16, said:

Unde scrie asta in Scriptura? Nu in comentariile teologilor, care-si sustin concluziile cu probe gen "se refera la".

Da scrie ,si inca cum ?

Apocalipsa 17:3 Și m-a dus, în Duhul, într-o pustie. Și am văzut o femeie, șezând pe o fiară de culoare stacojie, plină cu nume de hulă, și avea șapte capete și zece coarne.
Apocalipsa 17:4 Femeia aceasta era îmbrăcată cu purpură și stacojiu; era împodobită cu aur, cu pietre scumpe și cu mărgăritare. Ținea în mână un potir de aur, plin de spurcăciuni și de necurățiile curviei ei.

Apocalipsa 17:5 Pe frunte purta scris un nume, o taină: "Babilonul cel mare, mama curvelor și spurcăciunilor pământului."
Apocalipsa 17:6 Și am văzut pe femeia aceasta, îmbătată de sângele sfinților și de sângele mucenicilor lui Isus. Când am văzut-o, m-am mirat minune mare.

Apocalipsa 17:7 Și îngerul mi-a zis: "De ce te miri?" Îți voi spune taina acestei femei și a fiarei care o poartă, și care are cele șapte capete și cele zece coarne.

Apocalipsa 17:8 Fiara, pe care ai văzut-o, era, și nu mai este. Ea are să se ridice din Adânc, și are să se ducă la pierzare. Și locuitorii pământului, ale căror nume n-au fost scrise de la întemeierea lumii în cartea vieții, se vor mira când vor vedea că fiara era, nu mai este, și va veni. -
Apocalipsa 17:9 Aici este mintea plină de înțelepciune. - Cele șapte capete sunt șapte munți, pe care stă femeia.

Daniel 7   Fiara dintai

Edited by husand, 27 November 2009 - 10:33.


#39
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Orbirea e de vina! Negustorii sunt cei care propovaduiesc Evanghelia, a vinde/cumpara insemnand a propovadui. Se si mentioneaza SUFLETELE printre marfa vanduta si cumparata, insa.............Dumnezeu orbeste, nu glumeste :lol:

Apocalipsa 18

11Negustorii pămîntului o plîng și o jălesc, pentrucă nimeni nu le mai cumpără marfa:

    12marfă de aur, de argint, de pietre scumpe, de mărgăritare, de in supțire, de purpură, de mătasă și de stacojiu; nici feluritele lor soiuri de lemn de tiin, tot felul de vase de fildeș, tot felul de vase de lemn foarte scump, de aramă, de fer și de marmoră;

    13nici scorțișoara, nici mirodeniile, nici miroznele, nici mirul, nici tămîia, nici vinul, nici untdelemnul, nici făina bună de tot, nici grîul, nici boii, nici oile, nici caii, nici căruțele, nici robii, nici sufletele oamenilor.


Pilda cu negustorul si perla este degeaba, Isaia 55:1, la fel! De unde sa stie el, daca nu face decat sa copieze de la brosurica bisericii?

Isaia 55
1,,Voi toți cei însetați, veniți la ape, chiar și cel ce n'are bani! Veniți și cumpărați bucate, veniți și cumpărați vin și lapte, fără bani și fără plată!

Este scris despre orbirea si indaratnicia celor din "Ierusalim", care NU VOR sa asculte, orice le-ai zice.

Dovada: o singura data nu ai apreciat niciun VERS pe care l-am postat!!!! :lol: Normal....te acuza si dovedeste de sluga a lui scaraotzchi!!!!!! :lol:

#40
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 29th November 2009, 18:43, said:

Orbirea e de vina! Negustorii sunt cei care propovaduiesc Evanghelia, a vinde/cumpara insemnand a propovadui. Se si mentioneaza SUFLETELE printre marfa vanduta si cumparata, insa.............Dumnezeu orbeste, nu glumeste :lol:

Apocalipsa 18

11Negustorii pămîntului o plîng și o jălesc, pentrucă nimeni nu le mai cumpără marfa:

    12marfă de aur, de argint, de pietre scumpe, de mărgăritare, de in supțire, de purpură, de mătasă și de stacojiu; nici feluritele lor soiuri de lemn de tiin, tot felul de vase de fildeș, tot felul de vase de lemn foarte scump, de aramă, de fer și de marmoră;

    13nici scorțișoara, nici mirodeniile, nici miroznele, nici mirul, nici tămîia, nici vinul, nici untdelemnul, nici făina bună de tot, nici grîul, nici boii, nici oile, nici caii, nici căruțele, nici robii, nici sufletele oamenilor.


Pilda cu negustorul si perla este degeaba, Isaia 55:1, la fel! De unde sa stie el, daca nu face decat sa copieze de la brosurica bisericii?

Isaia 55
1,,Voi toți cei însetați, veniți la ape, chiar și cel ce n'are bani! Veniți și cumpărați bucate, veniți și cumpărați vin și lapte, fără bani și fără plată!

Este scris despre orbirea si indaratnicia celor din "Ierusalim", care NU VOR sa asculte, orice le-ai zice.

Dovada: o singura data nu ai apreciat niciun VERS pe care l-am postat!!!! :lol: Normal....te acuza si dovedeste de sluga a lui scaraotzchi!!!!!! :lol:


Extraordinar ce neinduplecat ai ajuns?

Apoi unul din cei șapte îngeri, care țineau cele șapte potire, a venit de a vorbit cu mine, și mi-a zis: "Vino să-ți arăt judecata curvei celei mari, care stă pe ape mari.
Apocalipsa 17:2 Cu ea au curvit împărații pământului; și locuitorii pământului s-au îmbătat de vinul curviei ei!"

Apocalipsa 17:3 Și m-a dus, în Duhul, într-o pustie. Și am văzut o femeie, șezând pe o fiară de culoare stacojie, plină cu nume de hulă, și avea șapte capete și zece coarne.

Apocalipsa 17:6 Și am văzut pe femeia aceasta, îmbătată de sângele sfinților și de sângele mucenicilor lui Isus. Când am văzut-o, m-am mirat minune mare.
Apocalipsa 17:7 Și îngerul mi-a zis: "De ce te miri?" Îți voi spune taina acestei femei și a fiarei care o poartă, și care are cele șapte capete și cele zece coarne.
Apocalipsa 17:8 Fiara, pe care ai văzut-o, era, și nu mai este. Ea are să se ridice din Adânc, și are să se ducă la pierzare. Și locuitorii pământului, ale căror nume n-au fost scrise de la întemeierea lumii în cartea vieții, se vor mira când vor vedea că fiara era, nu mai este, și va veni. -
Apocalipsa 17:9 Aici este mintea plină de înțelepciune. - Cele șapte capete sunt șapte munți, pe care stă femeia.
..?..
Apocalipsa 18:1 După aceea, am văzut pogorându-se din cer un alt înger, care avea o mare putere; și pământul s-a luminat de slava lui.

Apocalipsa 18:2 El a strigat cu glas tare, și a zis: "A căzut, a căzut, Babilonul cel mare! A ajuns un locaș al dracilor, o închisoare a oricărui duh necurat, o închisoare a oricărei păsări necurate și urâte;
Apocalipsa 18:3 pentru că toate neamurile au băut din vinul mâniei curviei ei, și împărații pământului au curvit cu ea, și negustorii pământului s-au îmbogățit prin risipa desfătării ei."



Apocalipsa 18:23 Lumina lămpii nu va mai lumina în tine, și nu se va mai auzi în tine glasul mirelui și al miresei, - pentru că negustorii tăi erau mai marii pământului, pentru că toate neamurile au fost amăgite de vrăjitoria ta,


Mireasa face negot cu o curva ?   negustorii tăi erau mai marii pământului

negustorii pământului s-au îmbogățit prin risipa desfătării ei

Omule spui prea mult.

Negustori nici vorba sa fie mireasa sant m ai marii pamintului.

[/b]esti sigur ca  Mireasa s-a  îmbogățit prin risipa desfătării ei (curvei)

Ca nu am primit nimic ? Nici nu te gandi Domnul mi-a dat destul de primit si de la tine dar  daca tu zici ca tot ce zici este bine asezat eu ma indoiesc.


Mai ziceai o data ca probele sant numai in biblie pana am ajuns in Daniel unde ingerul explica prin evenimente temporale (istorice pentru noi) fiecare corn ce imparat este si cum se va aseza pe scaunele imparatesti ale imparatiilor. Concluzionez ca nu sti totul si nici alti nu stiu totul dar macar recunosc nu stiu tot.

Edited by husand, 29 November 2009 - 22:58.


#41
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
In biserica ta de doi lei, daca un popa nesalvat propovaduieste, acela face negot cu ceva nepretuit: Cuvantul, perla.
Iar, ceilalti nesalvati, din biserica ta de doi lei, tot negustori sunt. Nu scrie ca sunt buni, negustorii.

Asta scrie si in Evrei 10, unde scrie ca au participat la darurile Duhului si nu se mai pot indrepta, aceia din biserica ta de doi lei.
Mireasa a participat, in biserica ta de doi lei, la propovaduire, insa la darea poruncii a parasit, biserica ta de doi lei.

Nesimtirea in a purta o discutie in contradictoriu fara a cunoaste Scriptura se vede, deoarece in Matei 13 se explica cum de a stat mireasa cu negustorii de doi lei: oamenii dormeau!!!!

Matei 13

25Dar, pe cînd dormeau oamenii, a venit vrăjmașul lui, a sămănat neghină între grîu, și a plecat.

Nu ai cum sa intelegi ce inseamna biblic a dormi, deoparece nu este definit in brosuricile bisericii tale. Bisericile, la fel ca tine, s-au simtit in siguranta de atacurile lui scaraotzchi. Nexam!!!! V-a facut pana cand Dumnezeu v-a dat complet lui!!!

#42
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 30th November 2009, 00:50, said:

In biserica ta de doi lei, daca un popa nesalvat propovaduieste, acela face negot cu ceva nepretuit: Cuvantul, perla.
Iar, ceilalti nesalvati, din biserica ta de doi lei, tot negustori sunt. Nu scrie ca sunt buni, negustorii.

Asta scrie si in Evrei 10, unde scrie ca au participat la darurile Duhului si nu se mai pot indrepta, aceia din biserica ta de doi lei.
Mireasa a participat, in biserica ta de doi lei, la propovaduire, insa la darea poruncii a parasit, biserica ta de doi lei.

Nesimtirea in a purta o discutie in contradictoriu fara a cunoaste Scriptura se vede, deoarece in Matei 13 se explica cum de a stat mireasa cu negustorii de doi lei: oamenii dormeau!!!!

Matei 13

25Dar, pe cînd dormeau oamenii, a venit vrăjmașul lui, a sămănat neghină între grîu, și a plecat.

Nu ai cum sa intelegi ce inseamna biblic a dormi, deoparece nu este definit in brosuricile bisericii tale. Bisericile, la fel ca tine, s-au simtit in siguranta de atacurile lui scaraotzchi. Nexam!!!! V-a facut pana cand Dumnezeu v-a dat complet lui!!!

Lumina lămpii nu va mai lumina în tine, și nu se va mai auzi în tine glasul mirelui și al miresei, - pentrucă negustorii tăi erau mai marii pămîntului, pentrucă toate neamurile au fost amăgite de vrăjitoria ta,  


  Orice oală din Ierusalim și din Iuda va fi închinată Domnului oștirilor; toți ceice vor aduce jerfe vor veni și se vor sluji de ele ca să-și fiarbă carnea; și nu vor mai [b]fi Canaaniți (sau: negustori[/b]) în Casa Domnului oștirilor, în ziua aceea.  


Și a zis celor ce vindeau porumbei: Ridicați acestea de aici, și nu faceți din casa Tatălui Meu o casă de negustorie.

Apocalipsa 18:23  Lumina lămpii nu va mai lumina în tine, și nu se va mai auzi în tine glasul mirelui și al miresei, - pentrucă negustorii tăi erau mai marii pămîntului, pentrucă toate neamurile au fost amăgite de vrăjitoria ta,


Nergustorii pamintului erau ai Babilonului si erau mai marii pamintului.

Deci pe aici nu intra nici un negustor in templu

iar daca vrei sa spui de  negustorii tăi erau mai marii pămîntului atunci poate-i gasesti la vatican sau in consiliul mondial al bisericilor nu in biserica mea de doi trei adunati in numele lui Hristos si de dragul Lui care nu-i a mea, dar daca nu deschizi ochi si lovesti in tot ce se numeste biserica la nimereala poti sa si dai de mai multe ori caci e scris

1 Ioan 4:20  Dacă zice cineva: Eu iubesc pe Dumnezeu, și urăște pe fratele său, este un mincinos;


Este insa si o negustorie de a pune in negot cuvintul prin talanturile date  Matei 25

Insa

Isaia 52:3  Căci așa vorbește Domnul: Fără plată ați fost vînduți, și nu veți fi răscumpărați cu preț de argint.

Isaia 55:1  Voi toți cei însetați, veniți la ape, chiar și cel ce n-are bani! Veniți și cumpărați bucate, veniți și cumpărați vin și lapte, fără bani și fără plată!  


Apocalipsa 21:6  Apoi mi-a zis: S-a isprăvit! Eu sînt Alfa și Omega, Începutul și Sfîrșitul. Celui ce îi este sete, îi voi da să bea fără plată din izvorul apei vieții.

nu este negot fata de cei care vin la Hrirtos, este dar.
Cine face negot in templu este scos.

Si pavel sesizeaza cand spune



1 Corinteni 9:18  Care este atunci răsplata mea? Este să vestesc fără plată Evanghelia, pe care o vestesc, și să nu mă folosesc de dreptul meu în Evanghelie.  (schimb cuvintul contra bani )


ATENTIE PASTORI   Păstorul cel bun își dă viața pentru oi.

Edited by husand, 30 November 2009 - 21:51.


#43
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

Quote

Lumina lămpii nu va mai lumina în tine, și nu se va mai auzi în tine glasul mirelui și al miresei, - pentrucă negustorii tăi erau mai marii pămîntului, pentrucă toate neamurile au fost amăgite de vrăjitoria ta,
Mai marii pamantului, pt ca sunt reprezentantii Marelui Rege, Regelui Regilor si Imparatul Imparatilor. Sau.....nu e asa?
Unde aveau porunca sa mearga negustorii? Nu cumva in TOATA lumea?

Marcu 16

15Apoi le -a zis: ,,Duceți-vă în toată lumea, și propovăduiți Evanghelia la orice făptură.

Propovaduind o Evanghelie falsa, cea a liberului arbitru si a slavirii omului in locul lui Dumnezeu nu au amagit toate neamurile? Gasesti vreo biserica ce propovaduieste ca salvarea este 100% treaba lui Dumnezeu? Nu!

Neeeeexxxt!!!

Edited by zexelica, 30 November 2009 - 22:53.


#44
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 30th November 2009, 22:52, said:

Mai marii pamantului, pt ca sunt reprezentantii Marelui Rege, Regelui Regilor si Imparatul Imparatilor. Sau.....nu e asa?
Unde aveau porunca sa mearga negustorii? Nu cumva in TOATA lumea?

Marcu 16

15Apoi le -a zis: ,,Duceți-vă în toată lumea, și propovăduiți Evanghelia la orice făptură.

Propovaduind o Evanghelie falsa, cea a liberului arbitru si a slavirii omului in locul lui Dumnezeu nu au amagit toate neamurile? Gasesti vreo biserica ce propovaduieste ca salvarea este 100% treaba lui Dumnezeu? Nu!

Neeeeexxxt!!!


pentrucă negustorii tăi

Sant ai ei sau nu sant ?

#45
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Cei nesalvati din biserici, ai cui sunt? Ai lu' mama Omida?

Aia care propovaduiesc liberul arbitru, lucratorii satanei, de unde sunt? Nu au invatat ca papagalii din brosuricile bisercii doctrinele respective cu care fac "negustorie"?

Edited by zexelica, 04 December 2009 - 01:27.


#46
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 4th December 2009, 01:26, said:

Cei nesalvati din biserici, ai cui sunt? Ai lu' mama Omida?

Aia care propovaduiesc liberul arbitru, lucratorii satanei, de unde sunt? Nu au invatat ca papagalii din brosuricile bisercii doctrinele respective cu care fac "negustorie"?


OK

#47
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
http://www.ultima-ch...ro/predici.html

Ar fi indicat ca toti care doresc sa fie pregatiti ,inaintea Revenirii Domnului Isus Hristos ,sa intre si sa citeasca fara prejudecati Mesajul ceasului .

#48
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postpamant, on 8th December 2009, 14:31, said:

http://www.ultima-ch...ro/predici.html

Ar fi indicat ca toti care doresc sa fie pregatiti ,inaintea Revenirii Domnului Isus Hristos ,sa intre si sa citeasca fara prejudecati Mesajul ceasului .

Da ,dar pregatirea o face Duhul si nimeni pe ultimul pas nu poate procura ulei in candela.

Cand deja se striga Iata vine mirele

Dar daca mai este timp acordat nu stiu. poate la noapte vine Mirele si totusi zice ASTAZI DACA AUZITI GLASUL NU VA IMPIETRITI INIMILE.
Astazi deci chiar acum. Acum e ceasul de pe urma Inainte de a fi noapte.

Edited by husand, 09 December 2009 - 11:39.


#49
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
Atata timp cat mai este Har ,si sangele Domnului curge ptr pacatosi ,niciunul nu este pierdut .El este Marele :EU SUNT !

http://www.ultima-ch...ro/predici.html

#50
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Deci, sa inteleg ca voi doi sunteti brigada, da? Cap de cauciuc buddies? OK......

#51
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
Cine doreste sa citeasca o predica 100%autentica a unui trimis de Dumnezeu ,sa o faca !
Lectura placuta !

Attached Files



#52
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postpamant, on 10th December 2009, 15:31, said:

Cine doreste sa citeasca o predica 100%autentica a unui trimis de Dumnezeu ,sa o faca !
Lectura placuta !
De ce indemni sa citim altceva decat Scriptura? Si, cum sa te cred pe tine, un om, ca alt om, sa-i spunem "cap de cauciuc" :lol: , este trimisul lui Dumnezeu. Nu sunt toti cei salvati trimisii Sai?

Neeeeexxxt!!!

#53
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 11th December 2009, 01:42, said:

De ce indemni sa citim altceva decat Scriptura? Si, cum sa te cred pe tine, un om, ca alt om, sa-i spunem "cap de cauciuc" :lol: , este trimisul lui Dumnezeu. Nu sunt toti cei salvati trimisii Sai?

Neeeeexxxt!!!


Trebuie sa vorbesti in numele tau propriu nu cu sa-i spunem doar eu ma reprezint pe mine asa vorbesc in numele meu
Daca sant trimis atunci spun, asa vorbeste Dumnezeu sau asa vorbeste x sau y. Cu imputernicirea la vedere (actul)
Dovada data de duhul si de putere.

Edited by husand, 11 December 2009 - 12:58.


#54
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

View Postzexelica, on 11th December 2009, 01:42, said:

De ce indemni sa citim altceva decat Scriptura? Si, cum sa te cred pe tine, un om, ca alt om, sa-i spunem "cap de cauciuc" :lol: , este trimisul lui Dumnezeu. Nu sunt toti cei salvati trimisii Sai?

Neeeeexxxt!!!

Nu era ptr lectura ta ,tu poti sa citesti ce vrei ,ca oricum nu intelegi nimic.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate