Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

Nokia N95 8Gb-Replica

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
ioannes

ioannes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 04.01.2009
Salut!Astazi dupa multe cautari,ce au durat 2 zile:D,am achizitionat un Nokia N95 8Gb Replica.Vroiam sa-mi cumpar ori un iPhone replica ori un N95 8Gb.Lam achizitionat de la un f vechi prieten,cu suma de 250 de lei.In acesti bani am primit :telefonul,1 incarcator,1baterie in plus fata de cea din telefon si 1 card de 2GB.Primele impresii au fost acelea de....Nu stiu cum sa zic.Mentionez ca am testat N95 original acuma cateva luni(al fratelui meu) insa mi se pare o tampenie sa dai atatia bani pe un tel.Telefonul se asemana cu originalul f mult,singurul lucru carel dadea de gol era inscriptia de pe capacul bateriei.Aplicatiile nu functionau toate (ma refer la cele de retea:Nokia Maps Bluetooth) insa spre surprinderea mea restul mergea brici.Sunetul era clar,Ecranul luminos si reda f bine videou-rile iar camera facea poze bune-doar la lumina naturala,daca bagam Blitzul deveneau....hai sa zicem nedemne de rezolutia camerei :D.Per total mia lasat o impresie buna,foarte buna daca ne gandim ca am dat de 10 ori mai putin decat unul original.

#2
FanStiintza

FanStiintza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 07.04.2009
ai dat de 2-3 x mai putin nu de 10x ;)

#3
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
eu mai mult de 2 mil nu as fi dat (pot face rost de copii iphone cu vreo 2,5 mil NOI NOUTE sigilate , dar daca n am adus la inceput ..acum pe degeaba)

ai omis sa spui ca la copia aia (care sper sa nu ti se strice , dar ai maaaaaaare grjia ce faci cu el ca e foarte sensibil ) nu ai nici wifi , nici symbian , nici camera de 5mpx la foto si sa filmeze vga ..
ca sa nu mai zic ca cred ca faci cancer la creier daca vb mult la el

PS : topicul asta nu e bine deschis la rubrica "Nokia" . Nu are nimic de-a face cu Nokia decat ca seamana la aspect

Edited by Campers, 17 August 2009 - 22:08.


#4
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
Nu as da niciodata bani pe o copie de aia.  :thumbdown:  Se strica repede,nu au functiile originalului...

Esti fericit ca ai dat bani mai putini dar acel telefon nu face nici 15% din original.(fara wi-fi,gps,symbian,camera foto/video)Daca vrei sa te dai mare ca ai N95 8GB......

Edited by kosmin90, 17 August 2009 - 22:18.


#5
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
@ kosmin90  & Campers  :OK:
@ ioannes tu te mândrești cu dizainu?

#6
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Mda , am pus si eu mina pe o replica de asta , pe afara arata EXACT ca originalul . Inauntru e jale , nu are nimic de a face cu originalul . Trebuie sa fii sadomasochist sa iei o caramida de telefon care iti rupe buzunarul , care face EXACT ce face si un telefon minuscul si mult mai ieftin . Macar originalul il suport ca e destept dar asta .... e jalnic .

#7
ioannes

ioannes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 04.01.2009

View PostFanStiintza, on 18th August 2009, 01:01, said:

ai dat de 2-3 x mai putin nu de 10x ;)


adik un n95 8gb costa 5-7 milioane???unde????

View Postlucifer76, on 18th August 2009, 09:27, said:

Mda , am pus si eu mina pe o replica de asta , pe afara arata EXACT ca originalul . Inauntru e jale , nu are nimic de a face cu originalul . Trebuie sa fii sadomasochist sa iei o caramida de telefon care iti rupe buzunarul , care face EXACT ce face si un telefon minuscul si mult mai ieftin . Macar originalul il suport ca e destept dar asta .... e jalnic .


la faza cu caramida de telefon,ce sa-ti zic SIZE MATTERS:Pglumesc oricum.sunt constient de ce poate.


View Postkaytar, on 18th August 2009, 01:31, said:

@ kosmin90  & Campers  :OK:
@ ioannes tu te mândrești cu dizainu?

nu ma mandresc cu nik.stiu ca este o replica.insa sa dai atatia bani pe unu original nici in ruptul capului na-s da,iar conexiunile wi-fi,bluetooth,,,,,nu leam folosit niciodata la NICI un telefon care lam avut.nu-s cocalar sa ma dau mare cu cva de 2 lei,era doar un topic deschis pt a arata cam ce mai face poporul poponez prieten :D:D:D

#8
nellu

nellu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 03.09.2006
eu cred ca mergi tu la un bar, scoti n95-u din jeb, il trinti pa masa si astepti sa le vezi reactiile celor care il vad, da esti un cocalar, nici un om intreg la minte si ne-cocalar nu ar da nici 15 ron pe niste plastic negru cu aspect de telefon, dar ma rog
.... si nu te supara pe mine chiar nu pricep faza cu replica, daca nu te intereseaza functiile atunci sigur e pentru ca sa te dai "mare".

#9
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postioannes, on 18th August 2009, 09:16, said:

la faza cu caramida de telefon,ce sa-ti zic SIZE MATTERS:Pglumesc oricum.sunt constient de ce poate.
Am N95 si nu as zice ca ma mindresc cu marimea lui  :naughty: . Dar ce pretentii sa am , ca am vazut si fete cu N95 sau N73 . Oricum nu cred ca poti sa le ai pe amandoua , si mic si potent . Si am vazut clona de N95  si cu touchscreen  :cursing: .

#10
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
off: a venit unu la mine cu un telefon si m-a intrebat daca am displayuri speciale. wtf ?!? il intreb cat de speciale? si imi zice ca pentru telefonul "asta". il scoate din buzunar si mi-l arata. era o chinezarie touch cu display de vreo 3 inci, de nu mai mare :)). si ii zic ca nu am, dar totusi l-am intrebat ce telefon e. la care imi zice mandru 'N95'. ii zic ca nu e n95, si plin de el imi zice 'nu vezi ca scrie pe el N95'?

referitor la o copie N95... a venit cineva sa-i fac update la soft ca nu-i mai accepta cartela. defapt accepta cartela, dar ii refuza accesul la retea. bag cablul, calculatorul zice ca e N95 si nici cum nu primea driverele. wtf?!? el nu stia ca e copie, nici eu, desi mi se parea tare ciudat meniul. dau sa caut wlan, nema. imi zice saracu... pai e made in finland :)) tastez *#0000# - arata versiunea soft si alea - alea, iar la *#06# un imei ciudat, care incepea cu cifra 1. il tastez pe google si atunci a venit si confirmarea - chinezarie.

PS. sa nu mai zic cum se misca prin meniu  :bandit: . o alta chestie... meniul in romana, iar mesajele de eroare in engleza.

Edited by kaytar, 18 August 2009 - 10:00.


#11
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004

View Postlucifer76, on 18th August 2009, 10:29, said:

Am N95 si nu as zice ca ma mindresc cu marimea lui  :naughty: . Dar ce pretentii sa am , ca am vazut si fete cu N95 sau N73 . Oricum nu cred ca poti sa le ai pe amandoua , si mic si potent . Si am vazut clona de N95  si cu touchscreen  :cursing: .
care e problema daca o fata are N73 ? E mult mai mic ca N95 pana la urma....nu toate fetele au telefon de 50 gr :coolspeak:
referitor la replica nici eu nu sunt pentru, mai bine iei un Nokia N95 SH sau la abonament. Dar de ce mai vorbim de N95 cand deja a aparut  N97, si da l-am vazut chiar la o fata  :thumbup:

#12
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,920
  • Înscris: 10.06.2008
Eu am tinut in mana un telefon...N95...insa nu avea optiunea de trecere pe reteaua 3g. Avea wi-fi, raspundea la codul de reset *#7370#, am reusit sa instalez n-gage, insa nu am reusit sa activez rotirea ecranului.
Ce fel de telefon e asta?

#13
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Depinde ce copie este. Va asigur ca sunt unele copii fidele originalului, nu mai imi aduc aminte modelul. Datorita locatiei si a faptului ca telefonul nu era al meu nu i-am putut testa toate functiile, dar reusea sa detecteze reteaua wireless si mergea si gps-ul. Am ramas masca. Si asta ptr 150$ in care mai intrau un miniSD de 2GB si un sim de Nigeria cu 15-20$ credit.

Nu sunt adeptul copiilor dar am ramas uimit cand l-am vazut si va asigur ca am vazut ceva replici de telefoane.

#14
ioannes

ioannes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 04.01.2009

View Postnellu, on 18th August 2009, 12:21, said:

eu cred ca mergi tu la un bar, scoti n95-u din jeb, il trinti pa masa si astepti sa le vezi reactiile celor care il vad, da esti un cocalar, nici un om intreg la minte si ne-cocalar nu ar da nici 15 ron pe niste plastic negru cu aspect de telefon, dar ma rog
.... si nu te supara pe mine chiar nu pricep faza cu replica, daca nu te intereseaza functiile atunci sigur e pentru ca sa te dai "mare".

de fapt sunt barman:D.nici unul dintre voi nu a inteles de ce lam luat...nu lam luat sa ma mandresc cu el,nici sa induc lumea in eraore ca e N95.Lam luat sa vad doar ce poate o chinezarie,iar dupa ce il scutur bine,din toate incheieturile urmeaza IPhone replica.

Edited by ioannes, 18 August 2009 - 11:03.


#15
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008

View Postioannes, on 18th August 2009, 12:03, said:

de fapt sunt barman:D.nici unul dintre voi nu a inteles de ce lam luat...nu lam luat sa ma mandresc cu el,nici sa induc lumea in eraore ca e N95.Lam luat sa vad doar ce poate o chinezarie,iar dupa ce il scutur bine,din toate incheieturile urmeaza IPhone replica.
Câte chinezării vrei să scuturi?

#16
ioannes

ioannes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 04.01.2009

View Postnewtask, on 18th August 2009, 14:14, said:

Câte chinezării vrei să scuturi?

:));)) asta e o intrebare retorica?


View Postkosmin90, on 18th August 2009, 01:15, said:

Nu as da niciodata bani pe o copie de aia.  :thumbdown:  Se strica repede,nu au functiile originalului...

Esti fericit ca ai dat bani mai putini dar acel telefon nu face nici 15% din original.(fara wi-fi,gps,symbian,camera foto/video)Daca vrei sa te dai mare ca ai N95 8GB......
cum am mai spus nu vreau sa ma dau mare.acest topic sa vrut un mic review.

#17
alx-domino

alx-domino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.03.2009
merge pus display de n95 8gb original , la o replica n95 8gb 1:1.
sunt aceleasi dimesnisuni. nu ai cum sa le deosebesti decat daca intri in el.
e identic cu originalul. dar in interior nu se compara
nu e model din acela cu touchscreen

Edited by alx-domino, 22 December 2009 - 10:34.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate