Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

Ce categorie? BE?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
Am masa maxima autorizata 2945 si remorcabila cu dispozitiv de franare 3500. Ce categorie imi trebuie daca vreau sa trag ceva dupa mine mai mare de 750 kg? E suficient BE? Am citit si rascitit si legea si diverse opinii. Am dat search si pe softpedia dar nu m-am lamurit.

In aceeasi ordine de idei - scoala pt BE e cam 1000 ron, pentru C+CE e 1200. As face C+CE, ca nu se stie. Categoria CE "include" si BE? Adica daca am CE si nu am BE, pot conduce in situatia de mai sus? Multumesc.

#2
DeaD

DeaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 26.08.2006
daca ai peste 750 kg iti trebuie BE...cat despre cealalta intrebare si eu sunt curios,daca am C si C+E pot conduce si B+E,nu?

#3
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
inca nu am auzit de scoala pt BE. daca faci C+E, E-ul se adauga si la celelalte categorii (respectiv B, D). recomand C+E.

#4
DeaD

DeaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 26.08.2006

 Ade_Dear, on 14th August 2009, 21:37, said:

inca nu am auzit de scoala pt BE. daca faci C+E, E-ul se adauga si la celelalte categorii (respectiv B, D). recomand C+E.

cred ca se poate face doar "E"ul si daca ai doar B...este BE....

#5
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
se poate face E daca ai B. Sunt doar cateva scoli ce-i drept care ofera asta in Bucuresti. Iar pretul e mare - 1000 RON, apropiat de C+E. E mult mai putin daca se aduna 10-20 cursanti deodata - au facut asta niste amici rulotisti anul trecut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate