Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Wap la cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009
salu. am un telefon samsung s5230 si a-s vrea sa-mi activez serviciul wap la cosmote.a-s vrea sa intru cu telefonul mobil pe internet. si m-ar interesa si tarifele.

#2
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Cosmote nu ofera WAP!
Singurul serviciu asemanator este imode, care e compatibil cu vreo 4 telefoane!
Oricum nici acesta nu mai il promoveaza

#3
rohry2k1

rohry2k1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 28.05.2007
Ofera internet mobil doar prin GPRS. Nu ai portal WAP intr-adevar ci doar iMode. Momentan cred ca tarifele la GPRS sunt destul de mari pentru viteza pe care o ofera GPRS-ul. Mai ai rabdare pana la inceputul anului viitor si vei putea naviga pe 3G. Asta daca telefonul tau are 3G (nu am verificat pe gsmarena.com)

#4
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006
Eu folosesc WAP de la Cosmote prin GPRS. Serviciul se numeste "Wireless Internet" La cartela costa 80 eurocenti/MB, iar la abonament fara trafic inclus este 0.952 Euro sau pachete de date, mai multe detalii aici, pentru setari vezi aici Sa nu uiti sa suni la serviciu clienti sau sa mergi la un Germanos sa le spui sa-ti activeze serviciul!

#5
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postmeanman, on 11th August 2009, 13:07, said:

Eu folosesc WAP de la Cosmote prin GPRS. Serviciul se numeste "Wireless Internet" La cartela costa 80 eurocenti/MB, iar la abonament fara trafic inclus este 0.952 Euro sau pachete de date, mai multe detalii aici, pentru setari vezi aici Sa nu uiti sa suni la serviciu clienti sau sa mergi la un Germanos sa le spui sa-ti activeze serviciul!

Ala de fapt nu e WAP , e Internet Mobil .
De aceea si tarifele pe masura.

#6
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008

View Postmeanman, on 11th August 2009, 13:07, said:

Eu folosesc WAP de la Cosmote prin GPRS. Serviciul se numeste "Wireless Internet" La cartela costa 80 eurocenti/MB, iar la abonament fara trafic inclus este 0.952 Euro sau pachete de date, mai multe detalii aici, pentru setari vezi aici Sa nu uiti sa suni la serviciu clienti sau sa mergi la un Germanos sa le spui sa-ti activeze serviciul!

Si eu l-am folosit acum vre-un an si ceva dar tin minte ca era 30 ct / Mb si functiona atat pe mobil cat si prin cablu la PC, dar viteza GPRS..........

#7
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postmike77, on 16th August 2009, 22:42, said:

Si eu l-am folosit acum vre-un an si ceva dar tin minte ca era 30 ct / Mb si functiona atat pe mobil cat si prin cablu la PC, dar viteza GPRS..........

Era 30centi/MB pentru ca aveai o extraoptiune activata cu trafic inclus , si la depasirea traficului tariful nu mai era de 80 de centi si de 30 de centi.
Extraoptiunile sunt inca disponibile (vezi site-ul Cosmote).

#8
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Nu e convenabil sa ai Internet Mobil de la Cosmote.

#9
Chedburn

Chedburn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 21.01.2009

View Postruthless, on 17th August 2009, 09:41, said:

Nu e convenabil sa ai Internet Mobil de la Cosmote.

dar oare orange sau vodafone au asa ceva?

#10
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,357
  • Înscris: 03.04.2004
La Cosmote net-ul acesta gprs nu l-au incurajat pentru ca le-ar fi crapat reteaua, de aceea sunt tarifele astea. Din voce sau date macar una sa le mearga bine si cum poporul e vorbitor mare e clar pentru ce au optat. Si cand 'or avea 3J vor fi si date, primul pas deja a fost facut.

Edited by emanu900, 23 August 2009 - 12:54.


#11
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postalecsionutz, on 23rd August 2009, 12:13, said:

dar oare orange sau vodafone au asa ceva?
Au. La ambele merge destul de bine. Cu tarifele e mai nasol, dar la orange ai si "Wap Unlimited"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate