Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

KIS vs Bit Defender Total Security 2009

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Se refera la firewall.

Oricum firewall-ul din bitdefender e excelent daca il tii pe Ask.

Daca il tii pe Auto, nu prea e eficient.

Edited by crysty2k5, 13 September 2009 - 17:02.


#20
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
Eram curios care este cel mai bun Internet Security si am dat peste top 10-le asta. Pana si KIS a scazut cu un loc. :mellow:

#21
Florin_d_1300

Florin_d_1300

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 06.04.2007
A aparut versiunea 10 de la Kaspersky Internet Security, acolo KIS 2009 e luat in considerare.

#22
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,304
  • Înscris: 02.02.2006

View Postvectorialpx, on 2nd August 2009, 19:35, said:

BitDefender Total Security 2009
- e foarte agresiv dar te usuca la resurse [e 'celebru' pentru asta]
Mie nu mi se pare deloc consumator de resurse. De la 2008 încoace am observat o îmbunătățire constantă la capitolul ăsta.

View Postvectorialpx, on 2nd August 2009, 19:35, said:

- devine stresant la un moment dat... dar se poate seta si el sa fie mai 'silent'
Cum adică devine stresant? Singurele alerte pe care le văd sunt cele de la Active Virus Control (scannerul comportamental), și eventual un popup de la firewall. Firewall-ul poate fi setat de automat, și ai scapat. Am impresia că și AVC poate fi setat pe automat, dar n-am încercat.

View Postvectorialpx, on 2nd August 2009, 19:35, said:

- nu am auzit sa fi avut cineva probleme cu virusi cat timp a avut BD activ... poate sunt exceptii, va rog sa confirmati.
Eu confirm asta, în numele meu și al câtorva altor persoane. :)

De KAV nu comentez că n-am folosit.


View Postcrysty2k5, on 3rd August 2009, 15:03, said:

KIS 2010 e super bun, firewall-ul din el a fost clasat pe locul 2 de http://www.matousec.com/
M-apucă toate damblalele când văd ca ÎNCĂ testele matousec sunt văzute ca teste de firewall. crysty, și tu Brutus??? :death:

Testele Matousec sunt teste de HIPS, nicidecum teste de firewall. Testele lor nu au absolut niciun fel de legătură cu protecția conexiunilor și altele asemenea! După lungi și grele chinuri, până și ei și-au dat seama de asta (d'oh!) și au schimbat titlul din "Firewall challenge" în "Proactive Security Challenge". (nu știu dacă prin textele alea încă mai spun că sunt teste de firewall, pentru că eu personal mi-am pierdut tot respectul pentru ei tocmai din pricina modului cum mințeau pe față poporul cu "teste de firewall").

Și da, se știe că BitDefender nici măcar nu a avut modul HIPS vreodată. Începând de anul trecut, s-a introdus un modul de Behavioral Scanner, care e ceva în stilul HIPS, dar nițel mai altfel. Iar lipsa totală a modulului testat mi se pare mie că este un motiv destul de bun pentru care BitDefender nu a excelat niciodată în testele lor ("de firewall")... părerea mea -_-

View Postvectorialpx, on 5th August 2009, 11:50, said:

mda... si eu m-am gandit la BitDefender dar, m-a dat inapoi faptul ca am cautat un virus pe site si nu l-am gasit, dar l-am gasit la KAV pe site
Companiile antivirus nu sunt obligate de nimeni și nimic să denumească virușii după aceleași reguli și cu aceleași nume. Poate BitDefender are deja detecție cu un nume total diferit. Nu ai de unde să știi decât dacă pui mâna pe un sample de malware și îl scanezi cu ambele motoare. ;)

View Postcipri92, on 13th September 2009, 11:36, said:

BitDefender e un produs 100% românesc creat de Softwin București. Am văzut într-un clasament BD pe primul loc. Deci, suntem cei mai buni în branșă.
Nu mai e "Softwin", ci e BitDefender S.R.L. de prin 2007, când s-au despărțit. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate